logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Конспект заняття в першій молодшій групі з розвитку мовлення (4). Посуд.

Вихователь: Вітліна Н.П. МДОУ д/сад 37. р. Красногорськ
Цілі:
- формувати вміння розрізняти немовні звуки: удари ложкою по коробці, по дереву, по гуртку;
- викликання звуку (Ш) по наслідуванню; розвиток мовного дихання, вироблення правильного артикуляційного укладу на звук (Ш);
- поповнення лексичного запасу за рахунок введення нових слів: каструля, сковорідка;
- розвиток вміння утворювати іменники в од. ч. Р. п.;
- розвиток тонкої моторики, розвиток конструктивного праксису, зорового уваги.
Обладнання:
- предмети посуду;
- цілі і розрізні картинки з зображенням посуду.
Хід заняття:
Поставити перед дітьми предмети посуду: тарілку (фаянсову), ложку (металеву), чашку (скляну) - і назвати кожен предмет і запитати: "Що це?"
Будемо з ложечкою грати
І посуд називати.
(Постукати ложечкою по тарілці: "Це тарілка", постукати ложечкою по чашці: "Це чашка").
Закривайте очі,
Ану, вгадайте,
По чому стукає ложечка?
(Дитина закриває очі, слухає видавані звуки і показує предмети посуду, за яким стукала ложечка, називаючи їх).
Ускладнення: якщо діти справляються із завданням, запропонувати третій предмет - чайник.
Вправа "Ліс шумить"
Вихователь згадує з дітьми, як вони ходили влітку в ліс і бачили там високі дерева. У них високі верхівки, багато гілочок і листя. Набіжить вітерець і колише верхівки дерев, а вони гойдаються і галасують: "шшш:". Вихователь пропонує дітям підняти руки вгору, як гілочки у дерев, і пошуміти, як дерева, коли на них дме вітерець: "Шшшш:".
Вправа "Що це?"
Вихователь пропонує дітям розглянути і показати, а потім і назвати посуд, просить звернути увагу на її колір.
- Що це? (Чайник).
- Який чайник? (Зелений чайник).
- Що це? (Ніж).
- Який ніж? (Синій ніж). І т. д.
Вправа "Що я бачив?"
На числову драбинку логопед ставить посуд. Наприклад, ложка, каструля, тарілка, сковорідка (3-4 предмета). Викликаний дитина дивиться, повертається обличчям до дітей і каже: "Я бачив ложку, каструлю, тарілку, сковорідку". Діти перевіряють, чи все він назвав.
Гра з розрізними картинками.

  

Вихователь роздає дітям цілі картинки, пропонує показати і назвати намальовані предмети, а потім зібрати з частин точно такі ж картинки.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове