logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Звуки /З/, /Сь/. Диференціація звуків /С-Сь/.

Заняття з ЗКР у підготовчій логопедичній групі.

Автор: Хохлова Олена Юріївна, вчитель - логопед МДОУ ДС КВ N7 с. Кухаривка МО Єйський район.

Цілі: розвивати у дітей фонематичний слух і сприйняття, закріплювати навички чіткої вимови звуків З, Сь у словах, фразах, реченнях; вчити давати порівняльну артикуляційну та акустичну характеристику звуків;
- вчити визначати місце звуку в слові, робити звуковий аналіз слів, ділити слова на склади, визначати кількість складів у слові і їх порядок, викладати схему;
- погоджувати імена сущ. з прилагат., сущ. з дієсловами, числиться. з сущ., утворювати множ. число сущ. у родовому відмінку;
- розвивати зв'язне мовлення, загальну і дрібну моторику, зорову координацію, увагу, пам'ять, мислення.
Обладнання: сюжетна картинка на зимову тему, предметні картинки, в назвах яких є звуки З, Сь, картки-схеми, фішки для викладання звукових схем, звукові лінійки, смужки для викладання складів, м'яч, паперові сніжинки, звукові будиночки, гномики Звуковички.
Хід заняття.
I. Орг. момент. (Діти стоять у центрі групи)
Логопед: Хлопці, яка зараз пора року? (Зима). Давайте розповімо, як наші пальчики дружно проводять взимку час.
1. Пальчикова гімнастика.
Виконання рухів у відповідності з текстом.
Ми пішли гуляти у двір
Раз, два, три, чотири, п'ять.
(Загинати по одному пальцю)
Бабу снігову ліпили,
(Імітувати ліплення грудок)
Пташок годували крихтами,
(«Кришити хлібець» всіма пальчиками)
З гірки ми потім каталися
(Вести вказівним пальцем правої руки по долоні лівої руки)
А ще валялися в снігу.
(Класти руки на стіл то однією, то іншою стороною)
Все в снігу додому прийшли
(Обтрушувати долоньки)
З'їли суп і спати лягли.
(Виробляти руху уявної ложкою, покласти руки під щоку)
2. Логопед: Сяде той, у кого ім'я починається з голосного звуку, з твердого приголосного звуку, з м'якого приголосного звуку.
(Діти сідають на місця).

II. Основна частина.
1. Логопед: Хлопці, сьогодні ми з вами продовжимо подорож і відправимося в місто Звукоград.
(Звернути увагу дітей на звукові будиночки.) У будиночках живуть звуки. Давайте згадаємо, які звуки живуть у червоному будиночку? У синьому будиночку? У зеленому будиночку? (Відповіді дітей після кожного питання).

2.Логопед: А ще в звукових будиночках живуть Гноми - Звуковички, а ось з якими з них ми сьогодні зустрінемося, дізнаємося пізніше. А зараз послухайте загадки, які приготували вам Гномики.
(Загадки, в яких на початку слова варто звук /З/. Діти відгадують, логопед виставляє відповідні малюнки-відгадки).
- Непосида строката,
Птах довгохвоста,
Птах балакуча,
Сама болтливая. (Сорока)

- Гладиш - пестить,
Дражниш - кусає. (Собака)

- Блакитний аэропланчик
Сів на білий кульбаба. (Бабка)

- Хоча я цукрових зовусь,
Але від дощу я не розмокла.
Велика, кругла, солодка на смак.
Дізнайся мене, зовусь я ... (Буряк)

- Покружляла зірочка
В повітрі трошки,
Села і розтанула
На моїй долоньці. (Сніжинка)

Логопед: Хлопці, подивіться на картинки, вимовте слова, виділяючи голосом 1-ий звук. Який перший звук ви почули у всіх цих словах? (Діти: звук /Із/). Давайте візьмемо дзеркальце, вимовимо звук С. В якому становищі знаходяться губи, зуби, язик? Приставте долоньку до рота, відчуйте повітря холодний або теплий, вільно проходить? Прикладіть долоню до горлечка, воно гуде чи ні?
(Діти відповідають на кожне питання, дають характеристику звуку. Роблять висновок, що звук /З/ - приголосний, твердий, глухий.)

3. Логопед: Сьогодні ми познайомимося зі звуком /З/ і його братиком - звуком /Сь/. Звук /Сь/ ми чуємо в словах: синиця, сито, апельсин, гусак, лист. (Виставляються відповідні картинки).
Хлопці, назвіть ще слова, в яких є звуки /З/, /Сь/. Гра з м'ячем.(Дитина ловить м'яч і називає слово.)
Хлопці, хто догадався, до кого з Гномиків - Звуковичков ми відправимося в гості? (до зеленого і синього)
Звуковичков звати Саня і Сеня. Визначте, якого гномика як звати. (Синій - Саня, зелений - Сеня і пояснюють чому).
4. Гра «Плесни - топні».
Логопед: Давайте разом з Звуковичками пограємо в гру «Плесни - топні». Я називаю слова з твердим приголосним /З/ - ви лясніть, з м'яким приголосним /Сь/ - ви топните.

5. Обговорювання чистоговорок.
Логопед: Давайте порадуємо Звуковичков і проговоримо з ними чистомовки.
Са-са-са - сидить оса,
Си-си-си - у оси вуса,
Су-су-су - бачили осу

Сі-сі-сі - косу неси,
Сі-сі-сі косою коси. І т. д.

6. Гра «Де сховалися звуки».
(На столі у кожної дитини картинка зі звуками /С, СЬ/).
Логопед: Визначити місце звуку в слові і поставте картинку під відповідною схемою.
(Логопед перевіряє, виправляє помилки).

7. Логопед: Звуковички дуже люблять кататися на санках. Що ще можна робити на санках? (Діти: кататися, ковзати, скочуватися, їхати....)
(Викладання звукової схеми слова САНИ з звукових фішок і на звукових лінійках. Аналіз).

9. Логопед: Давайте трохи відпочинемо.
Динамічна пауза.

10. Логопед: Давайте покажемо нашим Звуковичкам, як ми вміємо ділити слова на склади:
а) сир, слони, підноси - отхлопываем;
б) сік, сова, капуста - викладання схем.
Як ми ще можемо визначити, скільки складів у слові? (Згадуємо: скільки в слові голосних звуків, стільки складів).

11. Гра «Один - багато» (слова зі звуками /С, Сь/ за зразком)
Одне кругле колесо - багато круглих коліс,
Одна гостра коса - багато гострих кос.... т. д.
12. Гра «Порахуємо предмети від 1 до 5-ти». (Використовувати картинки)
1 сова, 2 сови, 3 сови, 4 сови, 5 сов.....

13. логопед: Хлопці, поки ми вважали в словах загубився 1-ий звук /З/. Підставимо звук і визначимо яке слова вийде.
...анки, ...окол, ...ахар, ...ундук.

14. Логопед: Поки ми з вами шукали звук, на землю випали сніжинки. (Логопед роздає дітям паперові сніжинки). Які взимку сніжинки? (Діти: білі, крихкі, легкі, пухнасті...)
Вправа на координацію зору «Сніжинки».
(Стежити очима у відповідності з текстом.)
Ми сніжинки побачили,
Зі сніжинками грали.
Сніжинки вправо полетіли,
Очі вправо подивилися.
Сніжинки вліво полетіли,
Очі вліво подивились.
Вітер сніг піднімав вгору
І опускав на землю.
Очі дивляться вгору і вниз.
Всі! На землю вляглися.
Очі закриваємо,
Очі відпочивають.
15. Хлопці, перед вами картинка. Давайте складемо з нею пропозиції. Щоб наші Гномики дізналися більше про зиму.
(Діти складають речення про зиму по картинці)
16. Підсумок заняття.

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове