Конспекти занять з дітьми.
Конспект заняття в першій молодшій групі з розвитку мовлення (1).
Вихователь: Вітліна Н.П. МДОУ д/сад 37. р. Красногорськ.
Цілі:
- Розвиток мовленнєвого уваги до вимовні звуки, збагачення вимови немовних дифференцировок;
- Активізація словника по темі, розвиток розуміння прийменників в, на, з, під;
- Продовження роботи над розвитком граматичного ладу мовлення: закріплення вміння узгоджувати числівник один у роді і числі;
- продовження роботи над розвитком конструктивного праксису, розвиток тонких рухів дрібної моторики.
Обладнання:
- іграшковий будинок, іграшка "Кішка";
- предметні картинки із зображеннями м'яча, машини, відра;
- чотири цілі і розрізані на чотири частини картинки (за кількістю дітей) з кольоровим зображенням м'ячів (великого і малого).
Хід заняття:
- Хлопці, сьогодні до нас у гості прийшла кішечка. Їй захотілося показати вам свій будинок.
Вправа "Котячий будинок".
Вихователь показує дітям, як кішка увійшла в будинок, вийшла з дому, залізла на дах, сіла під вікном. Потім просить конкретної дитини проробити ті ж дії.
- В будинку у кішки є м'яч, машина, відро. Давайте знайдемо їх.
Лото "Один, одна, одне".
Дітям пропонується виконати завдання: "Де м'яч? Покажи. Покажи, де машина?" І т. п. Потім вихователь каже: "Один м'яч, одна машина, одне відро". Промовляє ці словосполучення з дітьми, а потім пропонує дітям повторити їх.
- Подивіться, кішечка втомилася і сіла в крісло. Хлопці, вона хоче загадати вам загадки.
Вправа "Які звуки ви чуєте вдома?"
Разом з дітьми згадуються і відтворюються голосом немовні звуки.
Як свистить чайник? (З-з-з).
Як дзвенить будильник? (З-з-з).
Як капає вода з крана? (Кап-кап).
Як тато працює з дрилем? (Ж-ж-ж).
Як гуде пральна машина? (Вр-вр).
Як працює пилосос? (Вж-вж-вж).
Як шипить розпечена сковорода? (Ш-ш-ш).
Гра з розрізними картинками.
- Давайте знайдемо в будинку у кішечки скриньку. Подивіться, що там лежить. Розрізні картинки, правильно.
Дітям роздається по картинці і пропонується завдання: "Покажи великий м'яч. Покажи маленький м'яч. Покажи червоний м'яч. Покажи синій м'яч". Після цього пояснюється, що ці картинки цілі, а інші розрізані картинки, і їх треба зібрати, щоб вони теж стали цілими.