logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

"Очищення душі".

Конспект заняття з валеології складений з техніки сказкатерапии в середній групі.

Краснодарський край, р. Усть-Лабінськ, МДОУ ЦРР дитячий садок N5 "Казка". Педагог-психолог Шалигіна М. Н., вихователь Грачова Ю. В.

Мета: формування у дітей свідомого прагнення бути здоровими, навчання прийнятним способам вираження зняття негативних почуттів та емоцій. Зняття негативних настроїв, відновлення сил, розвиток уміння співпрацювати, розуміти почуття інших, надавати підтримку і співпереживати.

Обладнання: клубок ниток, чарівна паличка, картинка із зображенням злого Карабаса-Барабаса, картинки за кількістю дітей з зображенням Карабаса-Барабаса без обличчя, повітряні кулі, кольорові олівці, мильні бульбашки.

Хід заняття
Педагог. Привіт, діти, Ви всі такі різні: волосся, очі, одяг. Все це можна побачити. Однак у кожному з нас є те, що неможливо побачити. Це ваш внутрішній світ: ваші бажання, настрої, любов до когось і чогось. Цей світ знаходиться всередині вас, близько до вашого серця. Якщо в цьому світі живе радість, щастя, любов - людина здоровий і сповнений енергії. А якщо у цей світ закралася злість, образа, заздрість - людина стає слабким і починає хворіти.
Гра "Клубочок". Зараз ми познайомимося з внутрішнім світом кожного з вас. Сідайте в коло. Я тримаю в руках клубок. Я обмотаю кінчик нитки навколо пальця і задам питання комусь з вас, кинувши йому клубочок. Ця дитина повинен зловити клубок, обмотати навколо пальця, відповісти на моє запитання, а потім задати своє запитання іншому. (Задаються питання, які з'ясовують, що любить дитина, які казки, мультфільми подобаються йому найбільше, кого він любить і ін)
Педагог. Подивіться, яка химерна павутинка у нас вийшла, сплетіння наших почуттів і любові. Опустіть її вниз, зніміть нитку з пальця.
Педагог. Послухайте тепер казочку. Одного разу давним-давно в чудесній країні "Здоров'я" жила-була чарівниця, фея, і була у неї, як годиться, чарівна паличка, якою вона малювала кола на землі і на підлозі. І в цих колах відбувалися чудеса.
Закрийте око, зробіть три глибоких вдиху і видиху. І ми перенесемося з вами в цю дивовижну казкову країну. І послухаємо одну з її історій. Відкривайте очі.
Жив у це країні злий Карабас-Барабас. І прийшов він до чарівниці за допомогою: "У мене болить голова, живіт, серце. Я лікувався п'явками, але на жаль, вони не допомогли. Може бути це від голоду - у мене зовсім немає апетиту. Допоможіть мені!
Педагог. Хлопці давайте покажемо, який Карабас-Барабас: нахмурені брови, плечі опущені, тяжкий, суворий крок.
Педагог. Ми повинні йому допомогти. І вболіває він не тому, що голодний, а від злості, заздрості і гордині. Йому слід звільнити душу від нечистих думок, але цього його треба навчити. Щоб не хворіти, людина повинна любити людей і душа його повинна бути доброю.
Педагог. Я проведу чарівний коло паличкою. Станьте сюди. Тут ми навчимо Карабаса - Барабаса позбавлятися від злості. І зробимо це за допомогою гри.
Гра "Дроворуб". Станьте кругом. Підніміть руки вгору і зімкніть в замок - це сокира. А тепер з силою і звуком "Ух" різко наклонимся вниз. Повторимо кілька разів.
Педагог. А зараз я чарівною паличкою намалюю інше коло. Ставайте в коло. У цьому чарівному колі ми навчимо Карабаса-Барабаса позбавлятися від образ.
Гра "Кульки". Педагог пропонує дітям повітряні кульки, і попереджає, що це спеціальні кульки для тих, хто хоче випустити з себе свої образи. Кожна дитина називає свої образи, потім надуває кульку, уявляючи, що видуває в нього свої образи.
Педагог. Ваші образи пропадуть, коли кулька здується і випустить повітря.
Педагог. Ось чарівна паличка малює ще одне коло.
Гра "Масаж почуттями". Діти сідають "ланцюжком" (в потилицю один одному),подушечками пальців рук впираються в спину впередисидящего дитини. За сигналом ведучого діти зображують подушечками пальців різні почуття: радість, злість, страх, любов і т. п.
Педагог. Ось ще один чарівний коло. Давайте станемо кругом близько один до одного.
Гра "Чарівне тварина". Діти стають у тісне коло. "Візьміться за руки. Ми одна велика добра тварина. Давайте послухаємо, як вона дихає! А тепер подихаємо разом! На вдих - робимо два кроки вперед, на видих - два кроки назад. Так не тільки дихає тварина, так само чітко і рівно б'ється її велике добре серце. Стук - крок вперед, стук - крок назад і т. д. Ми всі беремо Дихання і стукіт серця цієї тварини собі".
Педагог. Давайте на хвилину замрем і прислухаємося. Чуєте, як все навколо нас живе у своєму ритмі. І всі жителі цієї чарівної країни і навіть Карабас-Барабас почули, як рівно і спокійно стукають серця, вільне дихання. І Карабаса-Барабаса охопило почуття, що з ним відбувається щось нове і незвичайне. Він змінився.
Педагог. Давайте намалюємо, які зміни відбулися у нього.( Педагог роздає аркуші паперу і олівці.) На обличчі з'явилася ясна усмішка, брови піднялися, відкрилися очі.
Педагог. Ось такі дива оздоровлення відбуваються в цій дивовижній країні. Що ж допомогло одужати Карабасу-Барабасу?
Педагог. Схоже, ми відкрили головний секрет чарівництва. Адже магія - це вміння любити і дарувати любов, здійснюючи дивовижні перетворення.
Гра "Мильні бульбашки". Для гри дітям лунають баночки з мильними бульбашками.
Педагог. Уявіть, що ви м'яко дихайте і вдихаєте свою любов у кожен бульбашки. Це любов до квітів, тварин, людей, до усього світу. Бульбашки розлітаються в різні боки, розносячи з собою вашу любов і, обдаровуючи нею всіх навколо.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове