Конспекти занять з дітьми.
"Гномик".
Автор: Сухоносова Ірина Іванівна, р. Усть-Лабінськ, Краснодарського краю, Муніципальне дошкільний навчальний заклад-Центр розвитку дитини-дитячий садок N5 "Казка".
Мета: Розвиток сенсомоторики, відпрацювання найпростіших технологічних прийомів, розвиток окоміру, дрібної моторики рук, виховання посидючості, акуратності, самостійності у виборі прийомів роботи.
Обладнання і матеріали: прямокутні шматки тканини, різні за фактурою і малюнком, вовняна пряжа різних кольорів, гудзики, різні за кольором і розміром, кільце з картону з пазами з двох сторін, голка, нитки, ножиці, клей ПВА, пензлик, ганчірочки.
Хід заняття
- Діти, до нас у гості прийшов Гномик і звернувся за допомогою. Йому нудно одному, і він просить вас зробити для нього друзів. Чи згодні ви, допомогти? (Вихователь показує зразок роботи.)
- Однакових гномиків бути не повинно. Кожен зробить свого гномика, якого захоче. Для цього давайте розглянемо клапті тканини, пряжу і гудзики. Кожен з вас бере клапоть тканини, пряжу двох кольорів (для ковпачка і бороди) і 3 гудзики, щоб все поєднувалося за кольором, і тоді ваша робота вийде гарною.
Далі педагог пояснює, як треба зробити роботу.
- Наріжемо однакових по довжині ниток (наприклад, червоних і білих) і закріпимо їх на кільці, сформуємо ковпачок з ниток одного кольору (наприклад, червоного), а бороду з ниток іншого кольору. Наклеїв кільце і кінчик ковпачка (в місці кріплення ниток), залишивши пензлик на кінці, на прямокутний шматок тканини.
- Діти, що нам залишається зробити? (Очі і ніс). З чого ми зробимо очі? (З двох гудзиків). Не забувайте, що гудзики повинні поєднуватися за кольором з пряжею. Для носа можна взяти гудзик з вушком, її пришивають щільно, нитка при роботі затягують, а вузлик залишається на лицьовій стороні. Очі і ніс ми робимо на рівні пазів на кільці.
Діти приступають до роботи, вихователь допомагає їм у міру необхідності. При оцінці робіт вихователь говорить: "Як багато різних і гарних гномиків у вас вийшло!". Відзначає тих, хто сам впорався з роботою.
- Ось наш Гномик і знайшов багато нових друзів. Тепер він буде жити-поживати, з усіма дружити, та нас добрим словом згадувати, і йому колись буде нудьгувати.
Дидактична гра "А якщо б..."
Дидактична завдання: виховувати кмітливість, винахідливість, вміння застосовувати знання у відповідності з обставинами.
Ігрове правило: отримавши камінчик можна назвати тільки одне лісове рослина. Повторювати назване не можна.
Ігрові дії: хто помилився, той буде в кінці гри виконувати різні дії за завданням гравців.
Хід гри
Вихователь починає гру бесідою про ліс. Уточнює знання дітей про назви рослин лісу: дерева, чагарники, квіти, гриби і т. д. Потім пропонує подорож у ліс. Кожна дитина має назвати одне лісове рослина, повторюватися не можна.
Діти сидять у колі. Вихователь передає одному з граючих який-небудь предмет (камінчик, жолудь). Отримав його називає рослину і передає предмет поруч сидить. Так предмет переходить з рук у руки, поки не будуть названі всі рослини, про яких є знання у дітей.