Конспекти занять з дітьми.
"Подорож в країну казок"
Конспект заняття з розвитку мовлення.
(друга молодша група)
Автор: Буряковская Галина Миколаївна, оспитатель МДОУ дитячий сад N57, р. Старий Оскол, Бєлгородської області.
Програмовий зміст: Вчити правильно будувати відповідь на питання поставлене вихователем, відповідати повним реченням. Виховувати інтонаційну виразність мови, вправляти дітей у чіткій вимові звуків. Розвивати пізнавальну активність, збагачувати словник. Вчити підбирати пари слів - антоніми, вправляти в утворенні назв дитинчат тварин в однині та множині. Викликати бажання активно брати участь у загальній розмові.
Матеріали: дидактична гра "Навпаки", аудіозапис "Кози", казкові ворота, іграшки: їжачок.
ХІД ЗАНЯТТЯ
Вихователь: Які ви сьогодні красиві, ошатні. Діти ви нічого не чуєте? Чи це мені здається? (чується пирхання) Давайте я подивлюся. Ой, хто це?
Їжачок: Привіт хлопці!
Діти: Здрастуйте.
Їжачок: А ви впізнали мене?
Діти: Так, ти їжачок.
Їжачок: Правильно. Хочу вам представитися. Мене звуть Єгорка. А як вас звуть? (запитує кожну дитину)
Їжачок: Ось і познайомились. А куди я потрапив, хлопці?
Діти: дитячий садок.
Їжачок: А як він називається?
Діти: Дитячий садок "Веселка"
Їжачок: Значить я не помилився. Я хочу вам розповісти, що у нас в країні казок трапилася біда. Бяка переплутав все казки.
Вихователь: Хлопці допоможемо казковим жителям?
Діти: Так.
Вихователь: Тоді в шлях у країну казок. А на чому ж ми поїдемо? На чому можна подорожувати, пропонуйте. (діти перераховують види транспорту)
Вихователь: Давайте виберемо поїзд.
Їжачок: А я вам допоможу. Я скажу чарівні слова і ви перетворитеся на гарний поїзд. КРЕКС. ПЕКС. ФЕКС. (діти їдуть імітуючи поїзд з піснею)
Вихователь: Ось ми і під'їхали до країни казок.
Казка, казка-примовка
Розповісти її не жарт
Що б спочатку казочка
Наче річенька дзюрчала
Щоб до кінця ні старий, ні малий
Від неї не задрімав
Їжачок: А ось і казкові ворота, через які ми повинні пройти в країну казок. Що б вони відкрилися треба розповісти потешку.
Діти розповідають віршики, і діти під музику заходять у країну казок.
Стоїть будиночок і поруч сидить зайчик і плаче.
Вихователь: Діти, хто це?
Діти: Це зайчик.
Вихователь: Що ж з ним сталося? Запитай, Вася.
Зайчик: Як же мені не плакати була у мене хатинка лубкова. Прийшла Весна-Красна, попросилася до мене Лисиця та й вигнала мене.
Їжачок: І ще Бяка переплутав твою казку.
Зайчик: Так. Допоможіть мені хлопці.
Вихователь: Допоможемо Зайчику. Але спочатку давайте згадаємо, як ця казка називається.
Діти: Заюшкина хатинка.
Вихователь: А хто Зайчику хотів допомогти в біді?
Діти: (перераховують: Собака, Вовк, Ведмідь, Півень)
Вихователь: А то з них вигнав Лисицю?
Діти: Півник.
Вихователь: Так давайте покличемо Півника, що б казка закінчилася добре. Діти читають потешку "Півник золотий гребінець".
Півник: Ко-Ко-ко, що сталося?
Їжачок: Діти, поясніть Півнику, що сталося. (діти пояснюють)
Півник: От я його вижену.
Зайчик і Півник: Дякую вам хлопці за допомогу. А ось вам від нас подарунок. До побачення.
Їжачок: Які ви молодці, допомогли Зайчику і Півнику зустрітися. А тепер давайте подивимося, що ж нам подарували друзі, сідайте на галявинку. Ой да це найулюбленіша гра, називається "Навпаки". Давайте пограємо в неї. Я буду говорити слово, а ви повинні сказати слово навпаки.
Проводиться гра.
Їжачок: Молодці, добре грали. Тепер будете самі в садку грати.
Вихователь: Діти, ви чуєте? (звучить музика, співає Коза)
Вихователь: Вгадали хто це співає? А для кого? І навіщо?
Відповіді дітей.
Вихователь: А хто підслухав пісню? Навіщо? Козенята йому відкрили? А як вони йому відповіли?
Відповіді дітей.
Вихователь: Тоді скажіть як називається казка?
Вихователь: А як же нам допомогти козі і козенятами.
Їжачок: Вам потрібно назвати діток тварин, тоді і казка прийде в повний порядок. Хлопці всі уважно слухайте і відповідайте правильно.
У сірої мишки - маленький (відповідь: мишеня)
У кішки - пухнасті (відповідь: кошенята)
У білки - руді (відповідь: білченята)
У собаки - пустотливі (відповідь: щенята)
У корови - ласкавий (відповідь: теля)
У свині - зубатий (відповідь: порося)
У коня є (відповідь: лоша)
У кози смішний (відповідь: козеня)
У вівці - кучеряві (відповідь: ягнята)
А у мами з татом - конопатые (відповідь: хлопці)
Вихователь: Молодці, впоралися добре. Коза і козенята тепер будуть завжди разом. Ну а ми вирушаємо далі.
Їжачок: Діти, ми під'їхали до містка не простому, а чарівного. Потрібно відгадати загадки. (загадують загадки) Які ви молодці, проходите по містку і сідайте на галявинку.
Вискакує Бяка і співає.
Їжачок: Ах, ось же Вона.
Вихователь: А, це ти переплутав все казки, ну чому ти це робиш? Адже вони такі цікаві.
Бяка: А мені вони не подобаються.
Вихователь: Ти краще послухай як наші діти розповідають казку.
Дитина розповідає казку "Ріпка".
Бяка: (Плескає в долоні) Ах, як цікаво. Мені дуже сподобалося. Я більше не буду так робити. А хочете зі мною пограти? (проводиться гра "Що за річ?")
Бяка: Спасибі вам велике. До побачення.
Вихователь: І нам пора повертатися в дитячий сад. Вам сподобалася подорож? Ми сьогодні багато доброго зробили. І найголовніше виправили неслухняного Бяку. Спасибі вам.