logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Читання казки Ст. Катаєва "Цветик - семицветик".

Конспект заняття з ознайомлення з художньою літературою дітей підготовчої до школи групи корекційно-розвивального навчання "Веселка".

Автор: вихователь Іваненко К. В., МДОУ N46 "Центр розвитку дитини - дитячий садок "Надія", р. Норильськ.


Мета заняття: підвести дітей до розуміння морального змісту казки, оцінці вчинків і характеру головної героїні
Завдання:
- розвивати довільну увагу, слухову пам'ять;
- розвивати зв'язне мовлення, формувати немовні засоби спілкування;
- формувати вміння мови передавати свої враження, своє ставлення до героїні казки, емоційно забарвлювати мова;
- виховувати вміння слухати один одного

Попередня робота: часткове читання казки "Цветик - семицветик", заучування слів з казки "Лети, лети пелюстка:", дидактичний вправа "якби я був: (наприклад, сонцем), я б:", бесіда "Заповітне бажання"

Напрямок роботи

Зміст заняття

Обладнання

 

релаксація, підготовка організму до зосередженої діяльності

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

розвиток слухової пам'яті, зв'язкова мова

 

 

 

 

 

 

тренування пам'яті, передача емоцій за допомогою кольору

 

 

 

 

зняття психофізичного напруги, формування немовних засобів спілкування

 

 

цілісне сприйняття

 

 

уміння оформляти у промові враження, власне ставлення, розвиток зв'язного мовлення

 

 

 

Організаційний момент

  • Релаксаційна вправа "Рослина"

Вихователь: діти сидять на колінах на килимі). Уявіть собі, що ви маленькі насіння самих прекрасних рослин. Теплий промінь сонця впав на землю. Сонячний промінь зігрів насіннячко. З насіння проклюнулся росток (діти повільно підносять руки вгору, сполучені стрілочкою). З паростка виросла прекрасна рослина (діти встають на ноги, руками зображують хвилю). Кожен його аркуш ніжиться на сонечку, підставляючи тепла та світла кожну половинку, повертаючись слідом за сонечком.

Повідомлення теми

  • Читання казки "Квітка - семицвітка"
  • Бесіда , дидактичний вправа "Що спочатку, а що потім?"

Вихователь.

  • Послухайте речення: До Дружини пристала незнайома собака після того, як вона купила бубликів. Подумайте і скажіть, що було раніше: Женя купила сім бубликів і сушку або до неї пристала собака?
  • Розкажіть, як у Жені виявився цветик-семицветик.
  • Уважно слухайте пропозицію: Женя вийшла за хвіртку після того, як подякувала стареньку. Що Женя зробила раніше, а що пізніше: спочатку подякувала стареньку, а потім вийшла, або спочатку вийшла за хвіртку, а потім подякувала стареньку?
  • Творча вправа "Розфарбуй цветик - семицветик"

Вихователь: Ви запам'ятали, якого кольору пелюстки були у квіточки - семицветика? Зараз ми будемо розфарбовувати по одній пелюстці і згадувати, як Женя використовувала кожен з пелюсток (по черзі діти розповідають)

  • Физминутка. (стоячи на килимі в колі)

Мімічний вправа "Ніжний квітка"
Вихователь. Уявіть собі, що в руках у мене чарівний, ніжний, тендітний квітка. Дбайливо, обережно будемо зраджувати його один одному, щоб не пом'яти і не зламати

  • Дидактичний вправа "Збери вазу"

Вихователь. Пам'ятаєте, як Женя розбила вазу? У мене теж є кілька розколотих ваз. Зібрати всі шматочки, щоб вази стали цілими (збирають). Ось бачите, щоб зробити щось хороше треба просто спробувати!

  • Продовження бесіди по тексту
  • Яке з бажань дівчинки було найкращим? Чому? Чому виконання інших бажань не принесло їй великий радості? Як ви думаєте, чи могла Женя краще використовувати пелюстки квіточки - семицветика?

Заключна частина

  • Підведення підсумку

Вихователь. Подивіться на цветик - семицветик, який ви самі прикрасили. Заберіть його додому. Як тільки вам захочеться допомогти кому-небудь дуже сильно захочеться зробити який-небудь добрий корисний вчинок, відривайте по одній пелюстці і вимовляєте чарівні слова і у вас обов'язково все вийде! Не відривайте пелюстки просто так! Багато чого з того, що ви бажаєте, може статися і без допомоги магії! Треба тільки постаратися, попрацювати, заробити своїми добрими, хорошими вчинками!
Залишиться і в групі один чарівний квітка, і першою бажання загадаю я, а ви разом зі мною говоріть чарівні слова (вимовляють). Я хочу, щоб діти в групі "Веселка" були найкращими, самими дружними, найрозумнішими, найчеснішими, найбільш турботливими, самими добрими і найулюбленішими!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Текст казки Ст. Катаєва "Цветик - семицветик"

паперовий квітка, олівці

 

 

 

 

сюжетні картинки по казці

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

розрізні картинки

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове