logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Читання казки "Морошкины іменини".

Конспект заняття з ознайомлення з художньою літературою дітей підготовчої до школи групи корекційно-розвивального навчання "Веселка".

Автор: вихователь Іваненко К. В., МДОУ N46 "Центр розвитку дитини - дитячий садок "Надія", р. Норильськ.

Текст казки.

 

Цілі заняття:
- продовжувати знайомити дітей з природою рідного краю;
- формувати вміння оформляти свої випечатления у мовленні;
- викликати емоційний відгук на зміст казки;
- підвести до розуміння морального змісту казки.
Матеріал та обладнання: картинки із зображенням ягід, що ростуть в тундрі, лісі, саду; елементи настільного театру для наочного супроводу казки; гуаш, пензлі, папір для створення "монотипії".
Попередня робота: бесіда "Яка ягода росте в тундрі", складання описових розповідей за малюнками.
Організація дітей: релаксаційна вправа "По драбинці в казку". Мета: зняти м'язове напруження, негативні емоції, налаштувати організм на зосереджену діяльність.
Хід заняття
Вихователь пропонує дітям згадати тему тижня:
- Хлопці, про що на цьому тижні ми так часто з вами говоримо? (про ягодах)
- А які ви знаєте ягоди? (перераховують) Де зростає, полуниця? А слива? На чому? Де росте чорниця, суниця? (діти відповідають)
Вихователь показує дітям картинки із зображенням журавлини і брусниці:
- Що це за ягода? Де вона росте? (діти відповідають)
- Сьогодні хлопці, ви познайомитеся ще з однією гарною ягодою, яка росте в тундрі. Називається ця ягідка - морошка. (вихователь демонструє картинку).
- Я знаю одну дівчинку, яка дуже любить морошку.
Вихователь обігрує поява дівчинки, елементів настільного театру.
Розповідання казки.
Бесіда по прочитаному:
- Казка сумна чи весела? Чому?
- Яка Ося дівчинка? (слухняна, терпляча, працьовита) Чому?
- Де Ося ягідку знайшла? Як дівчинка галявинку берегла? Як люди, сусіди дізналися, що морошка наспіла?
Про Осю говорили? Хвалили або лаяли?
- Повторіть, як називається ягода, яку Ося знайшла? (морошка) Де морошка росте? (в тундрі)
Физминутка
Вихователь пропонує дітям уявити, що вони пішла в тундру за ягодою.
Речьс рухами.


Раз, два, три, чотири, п'ять
В тундру ми пішли гуляти.
За морошкою,
За брусницею,
Ми за журавлиною,
Лохиною.
Багато ягоди набрали,
І пригощали один одного.

Йдемо по колу один за одним,
Показуємо напрямок вказівними пальцями.
Імітуємо збір ягід.

 

Малюємо руками коло перед собою.
Повертаємося у коло обличчям, показуємо відкриті долоні..


Далі вихователь проводить дидактичну гру "Вгадай за описом".
- Ягода росте в саду. Ягоди червоного кольору з жовтими цятками, за формою схожі на сердечко. Солодка. (Полуниця)
- Ягода росте в лісі. Ягідки темно - синього кольору. Якщо ягоду з'їсти, то мова теж стане темно-темно синій. (Чорниця)
- Ягода росте в тундрі. Ягідки жовтого кольору, як ніби зліплені з маленьких кульок. (Морошка)
Далі вихователь пропонує дітям перерахувати назва ягід, які ростуть у тундрі, і "зварити з них варення методом "монотипія". ( На одну половинку аркуша, вирізаного у формі банки, наносимо фарбу - вниз червону (журавлина), в середину жовту (морошка), наверх червону (брусниця), на другу половинку аркуша наносимо шар води, далі складаємо половинки і притискаємо, а потім відкриваємо їх).
Діти милуються своїми роботами, самостійно прибирають матеріал після заняття.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове