logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

"Дари природи" - овочі - малювання - гуаш

Відкрите заняття.

Автор: учасник нашого форуму Світлана (ADDER).

Цілі: Познайомити дітей з видом образотворчого мистецтва - НАТЮРМОРТОМ. Ввести поняття "відтінок" світліше і темніше основного кольору. Вчити дітей звертати увагу на колір і форму предметів.
Завдання:
1. розвивати вміння розрізняти овочі за описом, на картинках і загадки і, вказувати на найбільш характерні ознаки овочів.
2. використовувати методи сенсорного розвитку при описі овочів.
3. ознайомити дітей із значенням слова "відтінок", порівняти основний колір овочів і звернути увагу на відтінки світліше і темніше основного кольору.
4. продовжувати розвивати у дітей навички роботи пензлем, вчити дітей малювати пензликом, плазом - виконувати мазок
5. виявити ступінь взаємин дитини і батьків у процесі малювання на занятті.
6. виховувати у дітей дбайливе ставлення до природи.
7. продовжувати збільшувати активний словниковий запас.

Матеріальне оснащення:
Матеріал для вихователя:
*Магнітна дошка. *ляльковий персонаж (клоун) * намальований натюрморт - для демонстрації. *картинки з овочами (огірок, помідор) і такого ж кольору намальовані баночки з фарбою. + відтінки темніше і світліше , * листи паперу із заздалегідь намальованими контурами огірка і помідора ( за кількістю дітей і вихователю), *гуаш, *пензлик, *серветки для рук, *магнітола* касета з музикою пісні "Веселий город". Матеріал для дітей: (розрахунок на 1 людину)
* лист для акварелі (формат А4) на якому намальовані контури овочів - помідорів і огрурец.
* акварельні фарби,
*пензлики,
*стаканчик для води.
*серветки для рук

Попередня робота:
1. підготувати наочний посібник:
картинки з овочами (огірок, помідор,) і такого ж кольору намальовані баночки з фарбою. + відтінки темніше і світліше. Намалювати натюрморт з помідора й огірка.
2. Заготовити матеріал для малювання (за кількістю дітей) аркуші паперу з заздалегідь намальованими контурами помідора і огірка ( за кількістю дітей) - вихователь групи.
3. вивчити дитячі вірші (осіння тематика) - батьки
Хід заняття:
Вихователь Звернути увагу дітей на присутніх гостей. Сказати мамам, що вони будуть сидіти разом з дітьми і допомагати їм займатися.
Привіт хлопці! Змінився час року, за дивним, бешкетною влітку прийшла осіння пора. Що змінилося в природі?
Діти Розповідають про прикмети осені.


В гості прийшла веселий клоун "Проша" Говорить, що хоче загадати дітям загадки. (дістає з кошика листочки). Так як читати ще не вміє, просить маму (вибірково) прочитати загадки. "Відповідь дістає з кошика + вішає картинку із зображенням овоча".
1. Ні вікон, ні дверей
Повна хата людей (огірок) - дістати огірок з кошика, обговорити колір і форму.
2. Був зеленим - пожовтів,
Куртку червону наділ.
Це що за світлофор?
Спить у в'язниці, хто? (помідор) - дістати огірок з кошика, обговорити колір і форму.
Пояснення нового матеріалу
Дидактична гра:
"Відтінки світліше і темніше"
Влспитатель. Виставляються на магнітну дошку малюнки з овочами. Спочатку у кожного овоча визначається форма, розмір, потім колір. На іншій магнітній дошці виставлені намальовані баночки з фарбою основний і відтінком світліше і темніше. Пояснити дітям, як виходять відтінки світлий і темний. Показати на аркуші паперу. Запропонувати дітям, будинки разом з мамами спробувати змішувати фарби, щоб одержати світлі і темні відтінки.
Фізкультурна хвилинка:
Огірки, капуста, перець
В нашому городі є.
Зваримо суп, салат поріжемо,

Можемо і сирими з'їсти!
Діти загинають пальці на одній і на іншій руці.

"помішують суп": виконують кругові рухи ребром долоні однієї руки розкритої долоні іншої руки.
Бавовна в долоні.
Клоун Проша А в мене хлопці з собою є натюрморт Що на ньому зображено? (помідор і огірок). Помідор якої форми (круглий, червоний, розглядаємо помідор). Огірок якого кольору і форми (зелений, довгастий, схожий на овал). Тільки він якийсь дивний, не кольоровий. Одні контури.
Вихователь Значить Прохання треба розфарбувати свій натюрморт. І у хлопців теж лежать не розфарбовані натюрморти. Яка гарна тарілочка намальована. На яку геометричну фігуру вона схожа? (коло). Якого вона кольору? (жовта). Молодці хлопці. Хлопці ви теж можете розфарбувати свій натюрморт? Контур огірка ми розфарбовуємо зеленим кольором. Контур помідора - червоним. На столі стоять фарби. Виберіть самі, якою фарбою вам треба малювати овочі. Покажіть мамам, як треба розмальовувати натюрморт, ви справжні художники. Ми з проший теж порисуем.
Діти працюють самостійно. Вихователь спостерігає ступінь взаємодії батьків і дитини в процесі малювання.
Хто впорався із завданням показує свою роботу гостям. Читають вірші про осінь. Виставка натюрмортів.
Вихователь і Проша розглядають роботи дітей.
1. Ні вікон, ні дверей
Повна хата людей (огірок)
2. Був зеленим - пожовтів,
Куртку червону наділ.
Це що за світлофор?
Спить у в'язниці, хто? (помідор)

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове