logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Методичні розробки

Заняття з розвитку зв'язного мовлення дітей середнього дошкільного віку.

Вересень (1 і 2 тиждень - діагностика дітей)
3 тиждень.

Тема "Складання розповідей про іграшки" (Кішка, собака, лисиця).

Мета : Формувати уміння розглядати предмети, виділяючи їх ознаки, якості, дії. Формувати вміння складати спільний з вихователем описовий розповідь про іграшки. Закріпити правила поводження з іграшками. Розвивати зосередженість уваги.

Матеріал : Іграшки (Собака, кішка, лисиця).

Хід заняття .

1. Гра "Принеси іграшку, яку захочеш".

Хлопці, в нашій групі дуже багато різних іграшок. Я пропоную вам по черзі взяти в ігровому куточку будь-яку іграшку і поставити на стіл, називаючи її. Правило: іграшки не повинні повторюватися.

(Після гри стіл з іграшками вилучається з поля зору дітей).

2. Розглядання іграшок.

( "В описі завжди має бути початок - називання об'єкта; середина - микротемы: перерахування ознак, дій предмета; кінець - оцінка описуваного об'єкта. Тому при розгляданні питання повинні задаватися в певному порядку..." )

Давайте розглянемо іграшку. Як вона називається? Лисиця яка? Що є у лисиці? Що вміє робити лисиця? Чим тобі подобається ця іграшка? (Останнє питання передбачає кілька варіантів відповідей, тому доцільно опитати всіх дітей).

Аналогічно проводиться розглядання собаки, кішки.

3. Складання розповідей про іграшки.

Зараз ми будемо вчитися розповідати про іграшки. Я буду починати речення, а ви закінчувати його.

Це... (лисиця). Вона... (руда, пухнаста, м'яка). У лисиці ... ( довгий хвіст, зелені очі). Лисиця вміє ... (бігати, ловити мишей, замітати хвостом сліди). Мені подобається лисиця тому, що ... (красива).

Аналогічним чином діти залучаються до спільної з вихователем рассказыванию про інших іграшках. Про кожній іграшці можна заслухати 2-3 розповіді.

4. Ситуація спілкування "Правильно - неправильно".

Незнайко каже:

  • "Можна ламати іграшки";
  • "Не можна прибирати іграшки на місце";
  • "Не можна ділитися іграшками з друзями";
  • "Можна бруднити іграшки".

(Вихователь спонукає дітей до активних висловлювань з допомогою навідних питань).

5. Заняття завершується. Ми розглянули іграшки, а тепер потрібно прибрати їх на місце. (Діти розставляють іграшки на місця (ті, які стоять на столі).

4 тиждень.

Тема "Переказ казки "Ріпка".

Мета : Формувати уявлення про те, що таке народна казка. Формувати вміння переказувати знайому казку спільно, по "ланцюжку". Розвивати увагу, пам'ять. Виховувати вміння слухати один одного, уважно стежити за розповіддю.

Матеріал : Картки із зображенням героїв знайомих казок, а також героїв казки "Ріпка".

Хід заняття.

1. Бесіда з дітьми.

Хлопці, як ви думаєте, що таке казка? Як ви думаєте, хто складає казки? (Письменники). Так, є авторські казки, а є народні. Це казки, які люди розповідали один одному з покоління в покоління: мами і тата розповідали казки своїм дітям, а коли діти виросли, одружилися і у них народжувалися діти, вони їм розповідали казки, і так продовжується до наших днів.

Сьогодні ми будемо вчитися переказувати одну таку казку. Вона вам добре знайома. Це казка називається "Ріпка".

2. Д/г "Знайди героїв казки "Ріпка".

Хлопці, перед вами картки, на яких зображені герої знайомих казок. Вам потрібно швидко вибрати ті з них, на яких зображені герої казки "Ріпка". (Діти по одному вибирають картки і відкладають їх в сторону).

3. Д/упр. "Розкажи казку по ланцюжку".

Сьогодні ми будемо вчитися розповідати казку "Ріпка" по ланцюжку. Для цього вам потрібно буде вибрати картку, на якій зображено початок казки, повернутися обличчям до решти дітей, показати картинку і почати розповідати самий перший уривок з казки. Після того, як ця дитина завершить свій уривок, другий дитина знаходить наступну картку, виходить, теж повертається обличчям до решти дітей, і продовжує казку, і так до самого кінця.

Будьте уважні: ви повинні жодного разу не помилитися при розповіді казки і вибудувати правильну ланцюжок, в якій всі герої повинні бути розташовані в правильній послідовності.

(Після переказу казки від початку до кінця, вихователь пропонує розповісти казку ще раз по ланцюжку, але залучаючи інших дітей).

4. Д/і "Виправ помилку".

Хлопці, а тепер перевіримо, як працює вашу увагу. Я спеціально переставлю героїв казки місцями, а ви повинні будете знайти і виправити мою помилку.

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове