logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Хліб - всьому голова»

Заняття з розвитку мовлення в старшій групі.

Автор: Катерина Серебрякова Ревалевна, Вихователь, МБДОУ "Дитячий садок N2 Алсу", Татарстан, Набережні Челни.

Цілі: 1. Закріпити знання про хліб як про одному з найбільших багатств на землі;
2. Ознайомлення дітей з назвами професій людей, які вирощують хліб
3. Виховувати бережливе ставлення до хліба, повагу до праці людей, які вирощують хліб.

Обладнання: іграшка Півник, плакати із зображенням праці хліборобів, пшеничні зерна, набірне полотно і колосся з картону.

Хід заняття.
Діти входять в групу. Сідають на стільчики.
Вихователь вносить в групу коровай: Хліб першим на столі ставлять, хлібом - сіллю гідних гостей зустрічають.
Хліб - це дар матінки землі. Сьогодні ми поговоримо про це дар. Давайте сядемо рядком, поговоримо ладком.
Вихователь: До нас прийшов гість та чекає, коли ви його розгадаєте. Хто ж це: Встає на зорі
Співає у дворі
На голові гребінець
Хто ж це ....( Півник)
Діти: Півник.
Вихователь: Молодці, хлопці! Петя-Півник приготував нам дуже цікаву загадку.

В теплу землю піду
До сонця колосом зійду
В ньому таких як я
Буде ціла сім'я.
Діти: Це сім'я.
Вихователь пропонує дітям розглянути зерна пшениці. Звертає увагу дітей на форму і колір.
Вихователь: А зараз ми допоможемо Півнику виростити пшеницю на полі
Гра « Розстав картки по порядку»
Діти розглядають картки із зображенням послідовності посівної роботи. Розставляють за логічно правильної ланцюжку. Доводять свої відповіді.
Бесіда: -З чого починається посівна робота?
-Треба зорати поле. Земля після цього стає м'якою, пухкою.
- Як раніше чоловік орав поле?
- Як тепер орють?
- Що робили після того як поле було зоране?
Поле боронували).
-Для чого це треба було робити?
( Щоб поверхня землі була рівною і гладкою).
-Що робили далі?
( Сіяли).
Вихователь: До цієї події здавна особливо готувалися. Милися в лазні, одягав чисту сорочку і з козубом на грудях виходили в поле. В кошику були насіння пшениці. Давайте уявимо, що ми сіячі.
( Діти зображують)
Вихователь: Діти, а яка має бути погода в день сівби? ( Безвітряна).
Вихователь: Чому?
Вихователь: Що необхідно для того, щоб пшениця або жито виросли здоровими?
Діти: Сонце, дощ в міру.
Фізкультхвилинка: Уявіть, що ви зернятка ( діти згортаються в клубочок). Сонце пригріло, дощик пройшов і на полі з'явилися перші сходи ( долоньки потягнулися догори).І ось вже два листки тягнуться до сонця ( долоні розкриті, зап'ястя зімкнуті).
Вихователь: Виросли наші колоски ( беру в руки колоски з картону).Про повагу до хліба багато говорять прислів'я. За кожну прислів'я ми будемо садити колосок « землю»
- Хліб на стіл - і стіл престол.
-Хліб усьому голова.
- Без хліба немає обіду.
-Хліб батюшка - вода матінка.
-Не кожух гріє, а хліб.
-Невеликий шматок пирога, а стоїть багато праці.
Показ картини, на якій зображені люди, які вирощують хліб.
Вихователь: Зверніть увагу на руки людей. Їх можна назвати золотими. А чому?
Вихователь: Пора збирати врожай. Як раніше прибирали хліб? Як це роблять тепер? Куди відвозять очищені зерна?
Діти: На млин. (Показ картини). Там роблять борошно.
Вихователь: Куди відвозять борошно?
Діти: Борошно відвозять на хлібзавод. Печуть смачні булочки, бублики, пиріжки, хліб.
Робимо висновок: Ви бачите як багато праці треба докласти, щоб у людей в хаті був хліб. Тому ставлення до нього має бути дбайливе.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове