Конспекти занять з дітьми.
«Весна прийшла».
Заняття з ознайомлення з навколишнім у середній групі.
Автор: Катерина Серебрякова Ревалевна, Вихователь, МБДОУ "Дитячий садок N2 Алсу", Татарстан, Набережні Челни.
Цілі: 1) Вчити дітей розрізняти птахів, називати їх відмінні ознаки;
2) Закріпити з дітьми назви перших весняних квітів, вчити називати їх відмінні ознаки;
3) Розвивати творчу активність дітей;
4) Виховувати бережливе ставлення до природи.
Хід заняття.
Діти входять в групу під фонограму « Спів птахів».
Вихователь: Кожен рік з погодою вешней
Всі пернатих гостей чекають.
Тільки винесли шпаківня
А шпаки вже тут як тут.
В групу влітає шпак.
Дитина - шпак: Всіх розбудила рання весна
Прокинулася навіть стара сосна
Струсили сон задумливі їли
І дзвінко пташки співучі заспівали.
Вихователь: Шпачок, ми для тебе змайстрували шпаківню, щоб тобі було тепло і затишно. Хлопці, а чому у нашого скворушки на голівці медична шапочка?
Діти: Птахів називають санітарами лісу! У них довгі і міцні дзьобики, якими вони витягують жучків і личинок з кори дерев.
Вихователь: А яких птахів ви знаєте?
На столі лежать картинки із зображенням птахів. Діти по одному беруть картинку і називають птаха. Вихователь виставляє їх на дошку.
Вихователь: Як тихо в лісі стало!
І тільки пташині трелі
В лісі чути для нас.
Гра «Пташині голоси».
Діти закривають очі, вихователь включає фонограму «Голоси птахів». Діти відгадують голос птаха.
Вихователь: Як добре щебетали птахи. А тепер гра на увагу « Птахи».
Прилетіли птахи
Голуби, синиці,
Ластівки, орли,
Соколи, стовбури.
Гуси, пелікани,
Яблука, фазани.
Пугачі, шпаки
Шуліки, щипці
Прилетіли солов'ї,
Сковорідки, горобці.
Діти знаходять помилки, плескаючи в долоні.
Переходимо на галявину Лисиці і Кота.
Вихователь: Хлопці, ми з вами знаємо казку про Лисицю і Кота. А сьогодні ми з вами підемо до них в гості.
Діти підходять до галявини Лисиці і Кота, бачать сміття. Вирішують прибрати сміття.
Вихователь бере іграшки і зображує героїв казки.
Кіт: Хто це тут господарює? Навіщо сміття прибираєте?
Діти: Так землі легше дихати, трава росте, квіти цвітуть.
Лисиця: Ой-ой-ой! Розумники які, всі знають. Нічого тут розпоряджатися, ми тут господарі!
Вихователь: Хлопці, розкажіть Коту і Лисиці правила поведінки в лісі. Що не можна робити в лісі? Чому?
Лисиця і Кіт: Спасибі вам, хлопці, за те, що розповіли нам багато цікавого. За це ми вас виведемо на галявину квітів.
По м'яких подушках діти переступають до мольберта, на якому стоїть набірне полотно.
Вихователь: Хлопці, як ви думаєте, які найулюбленіші квіти у весни?
У весни багато турбот і клопоту, все кругом має цвісти і радувати око. Але вона сумна говорить.
В годину роздумів і тривог,
В годину біди і невдачі
Бачила квіти як плачуть
І росу опускають на пісок.
Вихователь: Я хочу вас попросити, якщо ви зустрінете квіти в парку або в лісі, не поспішайте зривати їх, помилуйтеся ними, дайте помилуватися іншим.
Підсумок заняття: А тепер перевіримо, чи добре ви сьогодні займалися?
- Що цікавого відбувається навесні?
- Як ми повинні берегти нашу природу?
Лисиця і Кіт дякують вам за те, що ви навчили їх прибирати свою ділянку, садити дерева, поливати клумби. Вони приготували для вас подарунок. Вихователь роздає дітям квіти з картону.