logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«В гості до Зайчика»

Конспект заняття з фізичної культури для дітей середньої групи.

Автор: Отт Ірина Олександрівна, Керівник з фізичного виховання, Муніципальне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок N3 «Ромашка»», р. Палласовки Волгоградської області.

 

Мета:

  • Визначення рівня розвитку вмінь і навичок дітей з фізичного виховання за I-е півріччя.

Завдання:

  • Закріпити вміння і навички стрибків на двох ногах з просуванням вперед.
  • Закріпити вміння і навички ходьби широким кроком.
  • Закріпити вміння і навички повзати рачки, між предметами, спираючись на долоні і коліна.
  • Закріпити вміння і навички зберігати рівновагу при ходьбі по гімнастичній дошці.
  • Закріпити вміння і навички вправляти в подлезании під дугу, не торкаючись руками підлоги.
  • Закріпити вміння та навички виконувати самомасаж «Зайчик».
  • Закріпити вміння і навички дотримання правил гри «Ай, дили-дили».
  • Розвивати у дітей уяву, творчість, пам'ять, мова.
  • Виховувати у дітей дбайливе ставлення до всього живого, вміння співпереживати.
  • Сприяти формуванню усвідомленої потреби у здоров'ї.

Методичне забезпечення:

  • Обладнання для профілактики плоскостопості: Ребриста дошка, доріжка «Веселка», корекційна доріжка.
  • Гімнастична дошка.
  • Спортивний модуль для пролезания між рейками, поставлених вертикально.
  • Дуга.
  • Аудіозапис.

Словникова робота:

  • Пояснення лексичного значення слів: на узліссі, без оглядки.

Попередня робота:

  • Розучування потішки «Заинька».
  • Розучування самомасажу «Зайчик».
  • Розучування рухливої гри «Ай ділі - ділі».

Хід заняття:
Вступна частина:
Діти спокійно під музику проходять в зал. В руках у дітей "дзеркало".

«Ми всі грали дзеркальцем
Зайчик сонячний спіймали
Зайчик, зайчик пустотливий
Пограй скоріше зі мною.
Ми всі з зайчиком грали
І друзям його віддали!"

розтирати долоньки.
стиснути руку в кулачок
Закрити очі долоньками
прикладати долоні до вух
передають один одному.

 

В залі на підлозі лежить ребриста доріжка, доріжка "Веселка", доріжка "Рибки"; діти йдуть по доріжці і знаходять під ялинкою" іграшкового зайчика.

Жив був зайчик.
Довгі вушка.
Відморозив зайчик
Лобик на узліссі,
Відморозив оченята,
Відморозив носик.
Відморозив заїка
Хвостик на узліссі,
І прибіг до хлопців
В гості грітися.
Погрел зайчик лапки
І поскакав без оглядки.
Скаче зайчик
Стриб-скік, стриб-скок
Наколов зайчик лапку про сучок.
Зайчик плаче ой-ой-ой.
Довгі вушка.
Не встигнути тепер додому.

- розтирають долоньки.
- прищипують вушка,
- натискають точку між бровами.
- погладжують навколо очей,
- точки біля крил коса.
- розтирають поперековий відділ хребта,

- перекати з п'яти на носок - вправа для стоп.

- стрибки на двох ногах з просуванням вперед,
- розтирають, погладжують ступні ніг.

 

- Хлопці, давайте проводимо зайченятко в ліс! (Імітація надягання лиж.)

Вся земля в снігу.
На лижах я біжу.
Ти біжиш за мною.
Добре в лісі взимку.
Ми прийшли в зимовий ліс,
Скільки тут навколо чудес
Праворуч берізка стоїть
Зліва ялинка на нас дивиться
У небі кружляють сніжинки
І тихо, тихо на землю сідають
Проскакав повз зайка
Від лисиці він втік
Це сірий вовк нишпорить
Він собі дорогу шукає
Всі ми сховаємося зараз
Не знайде тоді він нас.
Прилітають снігурі
Ах, до чого вони красиві
Лише ведмідь в барлозі спить
Так всю зиму і проспить.
Вийшли діти на лужок
Заглянули під кусток
Побачили зайчика
Поманили пальчиком.

- імітація ходьби на лижах;

- звичайна ходьба

 

- розводять руками
- відводять праву руку в сторону
- відводять ліву руку вліво
- кругові обертання на місці
- присідання
- стрибки на двох ногах з просуванням вперед.
- біг
- ходьба широким кроком
- присідають

- біг

- присідають і долоні прикладають до щоки.
- побудова в коло
- долоньку прикладають до лоба і дивляться
- імітація.

КОРУ:

“Став наш зайчик серед трави.
Вуха вище голови"

 

“Зайчику стояти весело
Став він лапками махати.
Раз-два, раз-два
Став він лапками махати".

“Зайчики ставте лапки ширше
Ну-ка зайчик повернись.
Ось так покажись
Ось так повернися".

 

“Лапки швидко опустили.
Корінець в землі відрили
Раз-два, раз-два.
Корінець в землі відрили"

На галявині ми присядемо
До лапок ми тягнутися станемо,
Але хоч до лапки далеко.
Її дістанемо все одно!"

“Зайчики ніжки ставимо разом,
І поскаче на місці,
Став наш заїнька танцювати, наших діток бавити.
Зайчик, зайчик попляши
Твої лапки гарні!"

І. п. - о. с.
1 - руки вгору, піднятися на носки;
2 - І. п. (Д - 5-6 раз)

І. п. теж
В: підняти руки перед собою;
згинання і розгинання кистей рук

В. п. ноги на ширині плечей, руки на поясі.
В: 1 - поворот вправо; 2 - В. п.
3 - поворот вліво,
4 - В. п.; (Д - в кожну сторону по 3 рази.)

І. п. теж
В: 1 - нахил вперед, руками риють корінь" - імітація.
2 - І. п. (Д-5-6 раз)

І. п. сидячи, руки на поясі.
В: 1 - нахил вперед, 2 - В. п. (Д - 5-6 раз)

 

І. п. - ноги разом, руки зігнуті в ліктях
В: стрибки на двох ногах на місці.

 

- І вирушив наш Зайчик по лісу шукати свою маму Зайчиху.
Основна частина:
1. Повзання рачки між предметами.
- Між купинами повзли.
2. Ходьба по гімнастичній дошці.
- Ти досці йди,
спинку рівненько тримай,
голову не опускай.
3. Підлізання під дугу, не торкаючись руками підлоги.
- І під дугою пролезай,
а щоб ручки не забруднити
на коліна прибирай.
-Вийшов Зайчик на галявину і вирішив трохи попустувати.
Рухлива гра "Ай ді-лі!"
- Хлопці, а ви йшли по доріжці, не кого не бачили?
- Ай ді-ді-ді-ді
- А ми кого бачили? - притопы
Окатого! - піднести руки до обличчя, зобразити великі очі
Вихрастого! - потрясти головою
Зубастого! - притопы
Він сидів під кущем
Голосно клацав мовою - стукати зубами
Може це був козел?
Може це сірий вовк?
Або може бути ведмідь?
Не змогли ми розгледіти. Тому що злякалися
І з переляку розбіглися - всі тікають, «ловишка» наздоганяє (3-4 рази).
Заключна частина:
Дівчатка та хлопчики стають у коло.
Гра малої рухливості «Заинька».
Руху виконуються по тексту.
Зайченя, походи,
Сіренький, походи,
Ось так, ось сяк походи.
Заїнька подбодрись,
Сіренький, подбодрись,
Ось так, ось сяк подбодрись.
Зайченя, топні ніжкою,
Сіренький, топні ніжкою,
Ось так, ось сяк топні ніжкою.
Зайченя, повернися,
Сіренький, повернися,
Ось так, ось сяк повернись.
Зайченя, попляши,
Сіренький, попляши,
Ось так, ось сяк попляши.
Зайченя, вклонися,
Сіренький, вклонися,
Ось так, ось сяк вклонися!
Релаксація.
Сон дорогу знайшов,
До тебе в гості прийшов,
Ти його не жени
Краще ляж і відпочинь.
Тихіше носиком дихай,
Вії опускаються
Оченята закриваються
Ми спокійно відпочиваємо...
Сном чарівним засипаємо.
Дихається легко... рівно... глибоко...
Наші ручки відпочивають,
Ноги теж відпочивають
Відпочивають, усипають.
Шия не напружена,
А розслаблена.
Дихаєте легко... рівно... глибоко...
Губи трохи відкриваються
Все чудово розслабляється...
Дихаєте легко... рівно... глибоко...
Ось прокинулися, потягнулися
Потяглися, посміхнулися
Ти наш зайчик поскачи!
І хлоп'ят розбуди.
"Зайчик" торкається і гладить хлопців, до кого торкнувся, той встає.
- Ось і Зайчик знайшов свою маму.
Мама Зайчиха" зустрічає "зайченя" і хлопців.
- Довго я гостей чекала,
І трохи не задрімала
Я давно вас виглядаю.
Тебе і твоїх друзів
Морквиною пригощаю.
Пригощає морквиною, дівчатка і хлопчики йдуть в групу. Заняття закінчено.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове