logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

"Як хліб на стіл прийшов.."

Автор: Савело Лариса Валеріївна, педагог психолог МДОУ ЦРР, Муніципальне дошкільний заклад-центр розвитку дитини-дитячий садок N26 «Івушка», Приморський край, міського округу Спаськ-Дальній.

 

Мета заняття: закріплення знань дітей про процес посіву зерна, отримання з нього борошна і хліба.
Завдання:

  • Закріпити знання дітей про шлях хліба від поля до столу;
  • ознайомлення з різноманіттям хлібобулочних виробів;
  • уточнити професії людей беруть участь в процесі виготовлення хліба (агроном, тракторист, комбайнер, мірошник, пекар).

Попередня робота: розучування з дітьми приказок і прислів'їв, читання віршів і оповідань, казок і загадок про хліб.
Обладнання до заняття: коробка для посилки, буханець хліба, лист, ілюстрації із зображеннями процесу посіву ,вирощування зерна та одержання з нього борошна і хліба, зерно та борошно на тарілочках.
Словник: трактор, тракторист, комбайн, комбайнер, агроном, пекар, мелькомбинат, пекарня, хлібобулочні вироби, пряник, батон, булочка, рогалик, кекс і т. д.
Заняття проводитися з дітьми підготовчої до школи групі, у віці від 6 до 8 років, які мають ЗПР, в кількості 6-ти осіб.
Планований результат:

  • кожна дитина буде встановлювати послідовну ланцюжок одержання зерна та переробки його на борошно.
  • Кожна дитина буде знати професії людей беруть участь в процесі посіву зерна, отримання з нього борошна і хліба.
  • Познайомити дітей з різноманіттям хлібобулочних виробів.

Хід заняття

Етапи заняття
Що робить педагог
Що роблять діти
Наочний матеріал
Очікуваний результат
1 етап заняття

Вступна частина

Сюрпризный момент: Діти, прийшовши сьогодні на роботу в дитячий сад, я побачила, що в групі знаходиться посилка. Давайте ми її разом відкриємо, і подивимося, що ж у ній знаходиться?!

 

Педагог відкриває посилку і пропонує дітям відгадати, що в ній знаходиться

 

 

 

 

-Як ви здогадалися, що в посилці хліб?

-Хлопці, подивіться, в посилці є ще щось!
-Це лист! Відкриємо його і прочитаємо.(читає лист).
-Допоможемо Незнайку дізнатися як до нас на стіл потрапляє хліб?

-А як ми будемо писати листа, якщо, не вміємо цього робити?

 

-А намалювати ми зможемо лист? А наклеїти картинки замість слів та речень, ми зможемо?

-Оце , хлопці у нас буде лист на яке будемо наклеювати картинки із зображеннями процесу посіву та отримання зерна та переробки його на борошно.

 
 
 
 
 

 

 
Діти разом з педагогом відкриваю посилку, заглядають в неї, нюхають, чіпають руками не піднімаючи рушники - намагаються відгадати, що під ним.

Діти дають відповіді( у посилці знаходиться хліб)

- По запаху, навпомацки.

 

 

 

 

Діти відповідають ствердно.

 

можна намалювати лист, попросити, щоб його написав дорослий і т. д.

відповіді дітей: так

 

 

В посилці знаходиться булка хліба

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В посилці знаходиться лист від Незнайка.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

вихователь на фланелеграфе вивішує аркуш формату А4

Мотивація дітей на роботу, увагу і готовність до заняття

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Діти готові для роботи на занятті.

 

 

Діти протягом заняття зберігають інтерес до подій

2 етап заняття

 

Основна частина

1)

 

 

 

 

 

 

 

 

2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 частина
Заключна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підсумок заняття

Складання розповіді за темою «як хліб на стіл прийшов»

 

-Коли чоловік спробував зерна, вони здалися йому дуже смачними. Він навчився подрібнювати зерна спеціальними камінням і вийшла борошно.

(демонстрація зображення з древнім людиною і зернотеркою).
-Пізніше людина навчилася випікати хліб з борошна.

-Хліб, хлопці ми їмо і зараз, але процес його отримання з давніх часів і по сьогоднішній день сильно змінився.

-ось відгадайте загадку про те, хто навесні виходить у поле першим?
-«не годують вівсом, батогом не женуть, а як оре. П'ять плугів тягне».

-хто працює на тракторі?
-правильно хлопці! Навесні в поле виходить трактор, він оре і рихлить землю, щоб у неї посіяли зерно.
- знайдіть зображення на дошці, де трактор оре землю.
Що робить трактор?

 

-Посіють зерна в землю, яку зорав трактор і чекають, коли вони зійдуть. Йде час, зерна проростають, з'являються сходи, і ось вже полі в золотих колосках пшениці. Вони зріють, наливаються на літньому сонечку. Ось пшениця дозріла, пора збирати урожай.( одночасно з розповіддю, педагог показує на схему, пояснюючи її).

Фізкультхвилинка:
Колоски золочені
Гойдаються На вітрі
Гойдаються На вітрі
Низько нахиляються

-А тепер ще одна загадка:
«Він йде хвилю січе, з труби зерно тече»?
-Покажіть зображення комбайна.
-Хто працює на комбайні?

-Головний людей, чия професія стежити за процесом посадки, зростання і збирання врожаю, називається - агроном. Агроном стежить за тим, щоб зерно було яке визріло, вчасно зібрано з поля і доставлено на мелькомбинат.

-Коли зерно зібрано з поля його везуть на мелькомбинат, де його зберігають у спеціальних зерносховищах, а потім переробляють на борошно.
-Подивіться, діти ось у мене на тарілці борошно. Поторкайте її, яка вона на дотик, а на смак?

-Перероблену борошно везуть в пекарню. В пекарні з борошна роблять тісто, а з тіста роблять хліб.

-А як називається людина, яка з борошна, робить тісто, і з нього випікає в печі хліб?
- як назвати все, що вміє випікати пекар одним словом?

-Ось я зараз перевірю, хто з вас знає, які бувають хлібобулочні вироби!

- Гра « Назви виріб?»
(педагог підносить рознос до кожної дитини і питає його)

 

- Які ви молодці! Скільки хлібобулочних виробів ви знаєте!
-А зараз пограємо в гру «Ланцюжок». В ході цієї гри ви будете відповідати на мої запитання. Той ,хто відповість правильно на питання, чи буде вставляти картинки в лист для Незнайка. Тут я приготувала вам відповіді.(указує місце)

1.Звідки у вашому будинку з'являється хліб?

 

 

 

2.В магазин звідки потрапив хліб?

 

3.З чого в пекарні зробили хліб?

4. Звідки потрапила борошно в пекарню?

5.З чого мелькомбинате зробили борошно?

6.Звідки з'явилося саме зерно?

6.Звідки зерно потрапило на мелькомбинат?

-От які ви розумниці! Та ви знаєте!

-Подивіться на наш лист паперу. Як ви думаєте вийшло у нас лист для Незнайка? І мені так здається.

-Довгий шлях пройшов хліб від поля до нашого столу. Стільки рук до нього прикоснулось, щоб став хлібом.

-Давайте згадаємо людей тих професій, які брали участь у процесі посіву, приготування борошна із зерна та одержання хліба.

Завдання:
-Подивіться перед вами лежать конверти з картками. На картках зображені схеми посіву зерна, одержання борошна і хліба з нього. Вам потрібно в послідовному порядку викласти ці картки.

-Що вам хлопці більше всього запам'яталося на уроці?
-А зараз прийшов час закінчувати наше заняття. А лист для Незнайки ми поки залишимо на місці.
Може бути хтось із вас захоче намалювати малюнок для нього і вставити його в лист.

 

 

 

 

Діти уважно слухають педагога.

 

 

 

 

Розглядають ілюстрації і чіпають зерно

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відповіді дітей :

 

- трактор,

 

 

 

- тракторист.

 

 

 

 

-оре і рихлить землю, готує її до посіву.

 

Діти уважно слухають педагога

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Діти повторюють рухи за педагогом

 

 

 

 

Відповіді дітей:
- комбайн;

 

 

 

-комбайнер.

 

Діти слухають педагога

 

 

 

 

 

 

 

Діти слухають педагога

 

 

 

Діти чіпають борошно, описують яка вона на дотик.

 

 

 

 

 

Відповіді дітей:

- пекар.

 

Відповіді дітей:
- хлібобулочні вироби.

 

 

 

 

 

Діти слухають завдання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відповіді дітей:

- З магазину (підходить до столу педагога, знімає відповідну картинку і наклеює її на аркуш паперу - лист).

- З пекарні

 

- З борошна

 

- З млинкомбінату.

- із зерна

 

- З колоса

 

 

- Виросло у полі

 

 

Діти слухають педагога

 

 

 

 

 

 

 

Відповіді дітей:
тракторист, комбайнер, агроном, пекар,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Діти виконують завдання

 

 

 

 

 

 

Відповіді дітей

 

 

 

1)Педагог демонструє зображення древнього людини і стародавньої зернотерки.

 

 

2)Педагог показує дітям зерно лежить на тарілочці

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1)На дошці виставлені зображення трактора оре поле.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2)На дошці виставлено схема зображає посів зерна в землю, сходи зерна, і колоски пшениці.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3)На дошці виставлено зображення комбайна на збиранні врожаю.

 

 

 

4)на дошці виставлено зображення агронома в полі.

 

 

 

 

 

 

5) На дошці висить зображення млинкомбінату та зерносховища.

 

 

Тарілка з борошном

 

 

 

6)На дошці висить зображення пекарні, де виготовляють хліб.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Педагог відкриває рознос на якому лежать хлібобулочні вироби в асортименті.

На край столу педагога наклеєні на скотч маленькі картинки із зображеннями процесу посіву зерна та переробки його на борошно, отримання хліба.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У кожної дитини на столі лежать конверти з картками, на яких зображений процес посіву зерна та одержання з нього борошна і хліба.

Діти будуть знати про процес посіву, отримання зерна та переробки його на борошно.

 

 

 

 

 

 

Діти будуть мати елементарні уявлення про зовнішньому вигляді стародавнього людини і про те, як переробляли зерно на борошно раніше.

 

Діти будуть знати послідовність посіву, збору, експлуатації і переробки зерна в борошно.

 

 

 

 

 

 

 

Діти будуть знати; люди яких професій беруть участь у процесі садіння, збирання. переробки зерна в борошно.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Переключення уваги, відпочинок, розслаблення.

 

 

 

Діти будуть знати тих людей професссий, які беруть участь в посіві, збиранні, переробці зерна в борошно.

 

 

Діти будуть знати тих людей професссий, які беруть участь в посіві, збиранні, переробці зерна в борошно.

 

 

 

 

 

Діти будуть знати тих людей професссий, які беруть участь в посіві, збиранні, переробці зерна в борошно.

 

 

 

 

 

 

 

 

Діти будуть знати тих людей професссий, які беруть участь в посіві, збиранні, переробці зерна в борошно.

 

 

 

 

 

 

Діти закріплять свої знання про назви хлібобулочних виробів.

 

Діти закріплять свої знання про процес посіву, збирання та переробки зерна в борошно.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Діти повторять і запам'ятають процес одержання із зерна борошна.

 

 

 

 

 

 

Діти закріплять знання про людей тих професій, які беруть участь в процесі отримання борошна із зерна.

 

 

Діти запам'ятають процес посіву, збору та отримання борошна із зерна.

 

 

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове