logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«День народження зайця»

Заняття для дітей старшого дошкільного вікуз розвитку мовлення.

Автор: Полякова Ніна Алефтиновна, вихователь, Липицкий дитячий сад комбінованого виду «Колосок» Серпуховського району Московської області, с. Липиці.

Мета: Розвиток зв'язного мовлення.
Освітні завдання

  1. Вчити дітей самостійно придумувати пропозиції (привітання) на задану тему.
  2. Використовувати опису, діалог, засоби виразності мови.

Розвиваючі завдання
Розвивати творчу уяву.
Матеріал: олівці, аркуші паперу із зображенням кола на кожної дитини, іграшки їжака і зайця
Попередня робота: читання казки Ст. Сутєєва «Чарівна паличка», зображення тварин з кола.
Хід заняття
Педагог. У нас сьогодні з вами гості, а хто це, ви здогадаєтеся, якщо отгадаете загадки.
Що за звір лісовий
Встав, як стовпчик під сосною.
І стоїть серед трави,
Вуха більше голови?
(відповіді дітей)
Педагог. Чому ви думаєте, що це заєць? (відповіді дітей)
Сердитий недоторка
Живе в лісовій глушині.
Голок дуже багато,
А нитки - жодної. (Відповіді дітей.)
Педагог. Чому ви думаєте, що це їжак? (відповіді дітей)
Педагог. Як ви думаєте, для чого їжаку голки? (відповіді дітей)
Пригадайте і розкажіть діалог про їжака. ( читання дітьми діалогу:
- Що ти їжак такий колючий?
- Це я на всяк випадок.
- Знаєш, хто мої сусіди?
- Лисиці, вовки і ведмеді))
Педагог. Яку казку про їжака і зайця ми з вами читали і хто її автор?
Діти. Ст. Сутеев «Чарівна паличка»
Педагог. Яким за характером був у казці заєць? А яким був Їжак?
Діти. Заєць - боягузливий, а їжак сміливий. Заєць - дурний, а їжак - розумний.
Педагог. Давайте підберемо слова протилежні за значенням.
Проводиться гра «Скажи навпаки»
Педагог. А де живуть їжак і заєць?
Діти. В лісі.
Педагог. Давайте підберемо споріднені слова до слова ліс.
Діти. Лісок, лісок, лісовичок, лісник, лісовий.
Педагог. Скажіть, а їжачок і зайчик можуть дружити чи ні?
(Відповіді дітей.)
Педагог. Вчора у зайчика був день народження. До зайця на день народження прийшов їжачок. Скажіть, хто ще міг прийти до нього на день народження?
(відповіді дітей)
Педагог. Що робили звірі на дні народження у зайця?
Діти. Вони грали, танцювали, відгадували загадки. Їжачок загадав загадку. «На мій день народження завжди тепло, розпускаються листочки на деревах, прилітають птахи, зацвітають квіти». Як ви думаєте, в який час року мій день народження?
Діти. Навесні.
Педагог. А ви хочете привітати зайця з днем народження? Кожен з вас може взяти на себе роль одного з тварин. Подумайте, що ви принесете в подарунок імениннику, а також які загадки йому загадаєте. Заєць та інші звірі будуть відгадувати.
При виконанні цієї вправи педагог підказує дітям, що вони можуть розповісти. Виправляє неправильні закінчення слів. Допомагає питаннями у складанні складних речень.
Фізкультхвилинка «Зайчик сіренький сидить»
Педагог. Хлопці, ви придумали дуже цікаві привітання та подарунки від «своїх тварин».А зайчику хочеться, щоб у нього на пам'ять залишилися ваші портрети. Як ми можемо допомогти?
Діти. Ми можемо їх намалювати.
Педагог. Звичайно. Ви вмієте домальовувати тварин з кола. Все необхідне є у вас на столах.
( діти виконують роботу)
Педагог. У вас вийшли прекрасні малюнки. Пропоную вам їх подарувати зайчику.
(Діти дарують портрети зайчику, вимовляючи свої побажання).
Підсумок:
Педагог. Вам сподобалося наше заняття? Що вам сподобалося робити? Що для вас було найважчим? (відповіді дітей)

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове