logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

"Якою буває вода?"

Заняття в середній групі з пізнавально-дослідницької діяльності. Розділ: Пізнаємо світ в якому ми живемо.

Виконала: Дыльдина Алла Іванівна, вихователь 1 категорії, МАДОУ N43, Казань.

 

Програмовий зміст: ознайомити дітей з деякими властивостями води: прозора, без кольору, запаху і смаку, розчиняє деякі речовини. Звернути увагу на те, що навіть такий звичний об'єкт, як вода таїть у собі багато невідомого. Формувати уявлення дітей про роль води в житті всього живого. Ознайомлення зі способами економного використання води в побуті. Виховати інтерес до природи, дбайливе ставлення до неї.

Словникова робота: активізація в мовленні слів: прозора, тверда вода, пар, рідка, рідина, розчиняються, тепла, гаряча, холодна, запах.

Матеріал до заняття: глобус, склянки з водою, молоком, чайні ложки, соломинки, пісок річковий, пісок цукровий, лід, сніг, термос з гарячою водою, дзеркальце, акварельні фарби, фенолфталеїн, сода, оцет.

Попередня робота: читання оповідання М.Носова "Незнайка та його друзі".

Хід заняття:
Входить Незнайко, в руках у нього глобус (без підставки).
Вихователь: "Незнайко, що у тебе в руках?"
Незнайко: "Так от, зібрався в футбол пограти".
Вихователь: “Хлопці, це хіба м'яч в руках у Незнайка? "
Діти відповідають: "Це глобус ".
Вихователь: “Гляньте, хлопці, на глобусі зображена карта світу. Більше на ній фарби? (блакитний). А блакитний колір на карті зображує воду, без якої не обійтися нікому, ніколи, і замінити її нічим. "
Вода - одне з найбільш важливих для людини речовин. Організм його наполовину складається з води. А в рослинах її більше. Вода - в океані, морях, річках, озерах, під землею і в грунті.
Все живе без води гине. (Собака без води живе 10 днів, їжі 100 днів, людина без води - кілька днів, без їжі більше місяця .)
Вихователь: “Незнайко, адже вода володіє цікавими важливими властивостями. Хлопці тобі зараз розкажуть якими ".
(фонограма- "звук води").
Досліди проводять діти.(Знайка, доктор Пилюлькин, поет Цветик, Сиропчик...)

Досвід 1. Вода прозора. Перед дітьми стоять два стаканчика: один - з водою, інший-з молоком. В обидва стаканчика покласти ложечки. У якому з стаканчиків вони видні, а в якому - ні? Чому? Перед вами молоко і вода, в стаканчику з водою ми бачимо ложечку, а в стаканчику з молоком - ні. Висновок: вода прозора, а молоко - немає.

Досвід 2. У води немає смаку. Запропонувати дітям через соломинку спробувати воду. Є у неї смак? Якщо діти дадуть відповідь, що вода смачна, треба дати їм спробувати сік або молоко для порівняння, щоб діти переконалися, що вода не має смаку. (Заряджаємо "Вода смачна, корисна, я абсолютно здоровий.") Діти п'ють воду.

Досвід 3. У води немає запаху. Запропонувати дітям понюхати воду і сказати, чим вона пахне (або зовсім не пахне). Запропонувати понюхати кілька разів, щоб діти переконалися, що вода не має запаху. Але вода з водопровідного крана може мати запах, т. к. ще очищають спец. речовинами, щоб вона була безпечною для нашого здоров'я.
Гра "Хворі звірі" (від брудної води). Діти зображують хворих звірів. Пилюлькин лікує.

Досвід 4. Лід - тверда вода. Взяти кубики льоду і запропонувати дітям простежити за станом кубиків в теплому приміщенні. Звернути увагу на те, як поступово зменшуються кубики льоду. Відповісти, що з ними відбувається? Висновок": лід, сніг - теж вода.

Досвід 5.Пар-це теж вода. Взяти термос з окропом. Відкрити його, щоб діти побачили пар. Потім помістити над парою дзеркальце, коли на ньому виступлять крапельки води, показати їх дітям.

Досвід 6. "Вода рідка, може текти." Дати дітям два стаканчика: один - з водою, інший - порожній. Запропонувати акуратно перелити воду з однієї склянки в іншу. Відповісти, чому вода ллється? Вона рідка. Якщо б вода не була рідкою, вона не змогла б текти в річках і струмочках, не текла б з крану. Оскільки вода рідка, може текти, її називають рідиною.

Досвід 7. У воді деякі речовини розчиняються, але деякі не розчиняються. В один із склянок діти насипають річковий пісок і пробують розмішати ложкою. Що виходить? Розчинився пісок чи ні? В інший стаканчик насипають ложечку цукрового піску, розмішують його. Що тепер сталося? У якому з стаканчиків пісок розчинився? Нагадати дітям, що вони постійно розмішують цукор в чаї. Якби у воді цукор не розчинявся, то людям довелося б пити несолодкий чай. Запропонувати дітям розмішати акварельну фарбу в стаканчику з водою. Чому вода стала кольоровий? Фарба в ній розчинилася.

Досвід 8. Вода буває теплою, холодною, гарячою. Дати дітям стаканчики з водою різної температури. Нехай вони пальчиком спробують і визначать, в якій склянці вода сама холодна, в якому тепла. Подчеркуть, що в річках, озерах, морях теж буває вода з різною температурою: і тепла, і холодна.

На закінчення, Незнайко ще раз разом з дітьми перераховує всі властивості води, про які дізнався в результаті проведення дослідів: вода - це рідина, яка не має кольору, запаху, смаку і т. д.
Вихователь: Зовсім чистої води в природі немає. Загальна кількість води не змінюється. Вода випаровується і повертається на землю. Але чистої води стає менше (загроза забруднення: заводи, фабрики, продукти відходів). У брудній воді гине життя. ВОДУ ПОТРІБНО БЕРЕГТИ!

                                          "Краплі теж говорять..."
Джерело вичерпався, струмок ослаб,
А ми з крана кап, кап, кап...
Міліють ріки і моря
Не витрачайте воду даремно, даремно, даремно.
А пройде небагато років,
І немає водиці - ні, ні, ні.
С. Погореловский.

Сюрпризный момент.(диво води).Проводить дитина-фокусник.
Досвід 1 . У склянку налити води, розчинити таблетку фенолфталеїну. Рідина буде прозорою. Потім додати розчин питної соди - розчин забарвиться в інтенсивний рожево-малиновий колір. Додати оцет або лимонну кислоту,розчин знову знебарвиться.

Досвід 2. "Інкубатор". Опустити чарівне яйце(продається в магазині) у воду. Через два дні з шкаралупи вилупиться курча.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове