logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Казкова подорож».

Інтегроване заняття в старшій групі.

Автор: Стрельцова Ольга Вікторівна, вихователь, ГОУ дитячий садок N 455, Москва-Зеленоград.

Програмне зміст.

Мета: згадати російський фольклор; нагадати про творчість к. Чуковського. Доставити дітям радість від того, що відбувається.
Корекційно-освітня завдання:
1.Закріплювати знання дітей про прочитаних раніше творах, виявити уявлення про жанрові особливості казки і творів малих фольклорних форм. Вчити дітей розуміти емоційно-образний зміст творів К. І. Чуковського.
2.Закріплювати у дітей вміння складати з паперу «собачку» методом орігамі-базова форма трикутник.
3.Закріплювати у дітей вміння акуратною ходьби: а) змійкою; б) по орієнтиру (слідами); пролезание під дугою.
Корекційно-виховне завдання:
Викликати у дітей інтерес до казкового подорожі, бажання відповідати на питання героїв казок. Вчити дітей розуміти гумор ситуації. Виховувати бережливе ставлення до іграшок.
Корекційно-розвиваюча завдання:
Спонукати дітей до творчості, розвивати вміння слухати свого товариша, не перебивати його, дослухувати питання до кінця. Розвивати у дітей
пам'ять, увага (переключення, стійкість), творча уява, розвиток дрібної моторики.
Матеріали, обладнання:
Лист у конверті;3домика; ляльки: Баба Яга, Василина, Незнайко; мотузки для стежки, дуга, сліди паперові; портрет Чуковського, книги на мольберті; іграшка телефон, маски: слон, тарган.
Попередня робота: Читання і заучування напам'ять уривків з творів К. І. Чуковського; читання і вивчення потішок, примовок, скоромовок, російських народних казок; розглядання ілюстрацій. Бесіда з дітьми про творчість дитячого казкаря К. І. Чуковського.

Хід заняття:

Вед: Хлопці, сьогодні вранці я отримала лист.
Лист:
«Здрастуйте, хлопці! Запрошуємо вас у чудову країну казок. Незнайку терміново потрібна ваша допомога! Приїжджайте, вас чекають сюрпризи та цікаві завдання!» Василина.
Вед: потрібно терміново вирушити на допомогу до Незнайку. Сідайте на казковий килим (з дітьми виконуємо лого. розминку: «Літак», «Машина», «Конячка».)
Дорослий і діти йдуть змійкою один за одним до будиночка Баби-Яги. Діти сідають на стільці. З'являється іграшка Баби-Яги.
Вед: Здрастуй, Баба-Яга, скажи як нам знайти Василину?
Б. Я (лялька): Не скажу, тому що ви не ввічливі!
Діти: Бабуся, Ягулечка, Красотулечка, скажи, будь ласка!
Б. Я: Добре! Тільки позабавьте мене, виконаєте мої завдання:
а) Назвіть російські народні казки! (відповіді дітей);
б) Розважте примовками (2 сценки);
в) Відгадайте мої загадочки! (2-3 загадки);
Вед: Тепер ми тобі дамо завдання. Ану, повтори скоромовки! (2 скоромовки).
У Баби-Яги не виходить.
Б. Я: Та ну вас, краще йдіть до Василині по цій доріжці. Діти йдуть під дугою до будиночка Василини і сідають на стільці.
Василина (лялька): Здрастуйте, друзі мої милі! Я вас чекала! Моє перше завдання: Які казки називають авторськими? (відповіді дітей). Друге завдання: Подивіться сюди, хто автор таких казок, як: «Муха-Цокотуха», «Мойдодир», «Крадене сонце» та багато інших?
Діти: Корній Іванович Чуковський.
Василина: А ще його казки знаєте?
Вед: Ми не просто тобі розповімо, а покажемо.

Інсценування:

  1. «Телефон» (У мене задзвонив телефон...);
  2. «Тараканище» (Їхали ведмеді...).

Василина: Молодці! Тепер поспішайте до Незнайку, він чекає! З дітьми йдемо по слідах до будиночка Незнайка. Діти стають півколом.
Незнайко (лялька): Привіт! Привіт! У мене для вас сюрприз, але... спочатку мені потрібна ваша допомога. Настав Новий Рік, гості прийшли до нас у садок, а подарунків у мене немає!! Допоможіть, підкажіть!
Вед: Я знаю! Нинішній рік - рік кішки. Так давайте складемо з паперу веселих кошенят і подаруємо на щастя нашим гостям (діти складають). Незнайко запрошує подарувати талісмани нашим гостям.
Незнайко: Для вас таких розумних, добрих, дружніх є подарунок, (Незнайко дістає з мішка книги).
Вед: Наша подорож добігла кінця, закрийте очі: Раз, два, три в дитячий садок прилети я! Діти прощаються і йдуть.

Література:

  1. Твори К. І. Чуковського: «Тараканище», «Муха-Цокотуха», «Телефон», «Крадене сонце», «Мойдодир».
  2. Російські народні казки: «Царівна-Жаба», «Лисичка-сестричка і сірий вовк», «Заюшкина хатинка», «Гуси-лебеді», «Смоляний бичок» та ін
  3. Дитяча література. Хрестоматія з основами літературознавства / Упоряд. А. В. Дановский.- М.: Видавничий центр «Академія», 1996.-640с.
  4. Тарабарина Т. В. Орігамі і розвиток дитини.- Ярославль: ТОВ «Академія розвитку»,1996р.-224с. мал.
   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове