logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Говоримо правильно».

Конспект заняття з розвитку мовлення в старшій групі.

Автор: Назарова Людмила Арсентіївна, вихователь-методист I кваліфікаційної категорії, МБДОУ д/з N 76 компенсуючого виду «Вітерець», Республіка Татарстан, р. Набережні Челни.

 

Мета: Формувати у дітей вміння користуватися несклоняемыми іменниками, утворювати слова різними способами, розмножувальне число іменників у родовому відмінку, придумувати по картинках складнопідрядні речення, добирати слова зі схожими і протилежними значеннями.
Матеріал: ілюстрації із зображенням піаніно, пальто, кава, какао, кіно, лисиці, коти, картина із зображенням різних предметів, сюжетні картинки за кількістю дітей, мольберт, магнітофон, касета.
Хід заняття:
- Діти, сьогодні ми з вами пограємо в словесні ігри.
1. Гра «Стійкі слова»
Подивіться на картинку і закінчите пропозицію:
Хлопчику купили нове... (пальто).
Дівчинка грає на ... (піаніно).
(Діти закінчують пропозиції словами пальто, піаніно, кава, какао, кіно).
2. «Складні слова»
Придумайте складні слова про електричні прилади:
пил смокче... (пилосос)
каву варить... (кавоварка)
кава молить... (кофемолка)
м'ясо рубає... (м'ясорубка)
овочі ріже... (овочерізка)
Про транспорт:
пором ходить... (пароплав)
сам літає... (літак)
сам ходить... (самохід)
сам котить... (самокат)

Про професії:
в хокей грає... (хокеїст)
піднімає штангу... (штангіст)
на піаніно грає... (піаніст)
у футбол грає... (футболіст)
в шахи грає... (шахіст)
на гітарі грає... (гітарист)
на баяні грає... (баяніст)
рибу ловить... (рибалка)
ліс рубає... (лісоруб)
Про природу:
листя падають... (листопад)
сніг падає... (снігопад)
3. «Відповідай на питання»
В чому зберігають хліб? (у хлібниці)
масло? (у маслянці)
цукор? (в цукорниці)
сіль? (у солонці)
У чому лежить салат? (в салатниці)
У що налили молоко? (у молочник)
4. «Придумай речення»
Подивіться на картинки і придумайте речення, щоб у них були слова: тому що; якщо; для того, щоб; тоді, коли; після того, як.


5. «Назви по-іншому»
Назвіть по-іншому тих, хто намальований на картинках (кот - котище, котик, коток, котенька тощо; лисиця - лисонька, лисичка, лиска і т. п.)
- Діти, а лисиця і кіт - це хто? (тварини). А які тварини: свійські чи дикі? (кіт - домашнє, лисиця - дика тварина).
- Зараз під музику зобразіть диких і домашніх тварин, а я спробую відгадати, кого ви зобразили (фізкультхвилинка).

6. «Скажи, чого багато» (розмножувальне число родового відмінка)
рукавиці (багато рукавиць)


валянки
шкарпетки
хустки
колготки
телефони
кепки
мухи

ковдри
голки
яблука
ляльки
вилки
сукні
півні

кубики
кавуни
паровози
водолази
пір'я
крила
дерева
горобці


7. «Скажи навпаки»


швидко - повільно
дурний - розумний
твердий - м'який
великий - маленький
сваритися - миритися
чистий - брудний
жарко - холодно
кислий - солодкий
боязкий - сміливий
похмуро - сонячно
сумний - веселий
короткий - довгий
низький - високий
широкий - вузький


8. «Закінчи речення»
Діма до будинку підходить.
Діма в будинок (що робить?)... входить.
Діма з дому ... виходить.
Діма будинок ... обходить.
Діма вулицю ... переходить.
- Діти, подумайте, хто як сьогодні займався. Якщо ви вважаєте, що правильно відповіли на всі питання, що впоралися з усіма завданнями, то візьміть собі червоний кружок. А якщо не зовсім задоволений собою, вважаєте, могли б відповідати краще, візьміть жовтий кружок. Я сподіваюся, що на наступному занятті ви постараєтеся і впораєтеся з усіма завданнями.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове