Конспекти занять з дітьми.
«Професії дитячого садка»
Конспект комплексного заняття
у старшій логопедичній групі.
Автори: Іваненко Ірина Іванівна, вихователь, Целовальнікова Ольга Дмитрівна вчитель логопед, муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад комбінованого виду дитячий садок N9 «Колобок», Митищі.
Мета: Уточнити і розширити предметний і дієслівний словник за темою: «Професії»
Закріпити вміння підбирати якісні прикметники;
Вправляти в підборі антонімів;
Розвивати артикуляційну, дрібну і загальну моторику;
Розвивати логічне мислення, увагу;
Розвивати зв'язне мовлення
Виховувати у дітей інтерес та повагу до людей, які працюють в дитячому саду.
Обладнання: шапочки для світлячків. Картинки із зображенням людей різних професій, іграшкові інструменти.
Хід заняття
Оргмомент. Діти називають професії і сідають на місце.
Вихователь:
У кожної дорослої людини є професія. Що ж таке професія? Професія - це означає вміння. Якщо людина придбала професію, значить. Він володіє спеціальними знаннями. Вибір професії - складний і відповідальний крок у житті кожної людини. Якщо людині подобається його професія, то він може досягти великих успіхів у своїй роботі.
Сьогодні я пропоную вам захоплюючу подорож по дитячому садку, щоб познайомитися з професіями дитячого садка. А допоможуть нам «світлячки», які будуть освітлювати дорогу. Отже, в дорогу!
1-й світлячок:
Хто посмішкою нас зустрічає,
На питання відповідає,
Вчить нас вважати, ліпити
І вироби майструвати?
Наші вихователі -
Нам друзі - приятелі.
Першими зустрічають дітей у дитячому садку вихователі.
Що роблять вихователі в дитячому садку? (відповіді дітей)
Гра «Підбери слово».
Вихователі (які?)
(відповіді дітей :розумні, веселі, привітні, добрі, лагідні, працьовиті і т. д.)
Вихователь (що робить?)
(відповіді дітей: любить дітей, виховує, навчає ліпити, малювати, конструювати, гратися, дружити, любити свою Батьківщину і т. д.)
Гра «Скажи навпаки».
Вихователі не злі, а добрі;
Не сумні, а веселі;
Не боягузливі, а сміливі;
Не ліниві, а працьовиті.
2 - світлячок:
Щоб чітко говорити,
Звуки всі вимовляти,
Дітям нашим, не секрет,
Терміново потрібен логопед.
Логопед: (Артикуляційна гімнастика)
За високим парканом жив веселий язичок (тин). Одного разу вранці він прокинувся, відкрив віконце («віконце»), виглянув, подивився на сонце, глянув на землю. Потім він почистив верхні, нижні зубки (чистимо зубки),причесався (гребінець), вирішив поснідати. Поставив тісто (місимо тісто), спік млинці (налисники), запив чаєм (чашка), і пішов в дитячий сад. А на вулиці морозно і дме сильний вітер (сдуй сніжинку). І закружляли в танці мереживні сніжинки. Холодно. Язичок поспішати в дитячий сад, тому, що там затишно і тепло. І ми разом з ним.
Робота над деформованої фрази.
Пропозиція розсипалося, збери його:
Йти, діти, дитячий, сад, - Діти йдуть в дитячий сад.
Робота над просодичний стороною мовлення.
Проголошення пропозиції з питальною та восклицательной інтонацією.
Що робить логопед?
Розвиток слухового уваги
Шикуємося один за одним і йдемо з зупинками: «Стоп якщо почуєш назва професії».
3-світлячок:
Щоб здоровим бути,
Дітям неодмінно потрібно
З физкультурою дружити
Вихователь: Ось ми прибули в спортивний зал, хто нас тут зустрічає?
Діти: інструктор з фізкультури.
Координація мовлення з рухами.
Проводить інструктор з фізкультури
Ми тупотів ногами Діти виконують рухи під речівку.
Ми ляскаємо руками
Ми киваємо головою.
Ми піднімаємо руки,
Ми опускаємо руки,
Ми подаємо руки
І бігаємо колом.
Дівчата і хлопці
Стрибають, як м'ячики,
Ніжками тупотять,
Ручками ляскають,
Очима кліпають
Після відпочивають.
Раз, два, три, чотири -
Тупотів ногами,
Раз. два, три, чотири -
Ляскаємо руками.
Руки витягнути ширше -
Раз, два, три, чотири -
Нахилитися - три, чотири.
Вихователь: Що робить інструктор з фізкультури?
(відповіді дітей)
4-й світлячок:
Летять білі тирса
Летять з-під пилки.
Це тесля робить
Стільці і столи.
Розвиток мовлення, уваги та логічного мислення
І ось друзі, ми з вами опинилися в майстерні теслі. Ой, скільки тут цікавих речей? Як їх можна назвати одним словом?
Відповіді дітей - інструменти
Гра «Що зайве?»
«Чого не стало?»
«Що для чого?»
Вихователь: Так що ж робить тесля в дитячому садку?
(відповіді дітей)
А наша подорож продовжується. Щось ми зголодніли.
5-й світлячок:
Ходить кухар в ковпаку,
З поварешкою в руці.
Він готує нам обід:
Кашу, борщ і вінегрет.
Розвиток дрібної моторики
Пальчикова гімнастика «Кухар»
Кухар готував обід, (Ребром долоні діти стукають по столу)
А тут відключили світло.
Кухар ляща бере (Загинають великі пальці.)
І опускає в компот.
Кидає в котел поліна, (Загинають середні пальці.)
Вугілля б'є ополоником. (Загинають безіменні пальці.)
Цукор сипле в бульйон. (Загинають мізинець.)
І дуже задоволений він. (Розводять руками)
Вихователь: - Що робить кухар?
(відповіді дітей)
Але у наших кухарів все гаразд: вони нам готують:
Суп з рису - рисовий суп;
Суп з квасолі - квасолевий суп;
Котлети з м'яса - м'ясні котлети;
Котлети з риби - рибні котлети;
Кашу з гречки - гречану кашу;
Кашу з манки - манну кашу.
6-й світлячок:
Нехай ллється музика
Скрізь вона потрібна,
І гріє нас і радує,
Як сонечко вона.
Проводить музичний керівник.
Музичне вітання «Хто прийшов?»
Поспівки «Кішка».
7-світлячок.
Всі хвороби - лікує лікар,
Він вколе - ти не плач,
Веселіше дивись навколо:
Медсестра хлопцям друг.
І ось ми в медичному кабінеті. І зовсім не страшно, тому, що тут працюють добрі чарівниці - лікар і медсестра. Скільки тут дуже потрібних ліків та інструментів . Ми подивимося, що де лежить, але чіпати нічого не будемо.
Складання речень з прийменниками.
Шприц лежить в ящику.
Медсестра дістає шприц з ящика.
Вата лежить на полиці.
Медсестра візьме вату з полиці.
Бинт лежить за ящиком.
Ось і прийшла пора повертатися нам в групу. Ми сьогодні зустрілися з людьми дивних і дуже важливих професій.
І сьогодні ми подаруємо сердечка усім працівникам дитячого садка, щоб виразити свою любов і повагу.
Правила безпечної роботи з ножицями.
Діти вирізають з паперу сердечка.
Підсумок:
Хлопці, з якими професіями ми познайомилися, і які професії є в дитячому саду?