Конспекти занять з дітьми.
«Подорож по казках»
Конспект
заняття з театралізованої діяльності в старшій групі.
Автор: Анісімова Ірина Олександрівна, вихователь другої кваліфікаційної категорії МДОУ дитячий садок № 12 «Дзвіночок» р. Зея Амурська область.
Мета: Розвивати у дітей творчу уяву, фантазію, ініціативу. Удосконалювати пантомимические навички. Розвивати вміння емоційно та виразно спілкуватися. Згадати прочитані казки, обіграти фрагменти казок.
Матеріал: маски, костюми, атрибути до казок «Ріпка», «Заюшкина хатинка», «Веселий барабан», «Доктор Айболить», до гри «У ведмедя у бору», цветик-семицветик з кольорового паперу, аудіозапис музики маршу.
Попередня робота: Читання казок, загадування загадок.
Хід заняття:
Пропоную дітям відправитися в подорож по казках.
Вихователь: у мене в руках «Цветик-семицветик», він нам допоможе.
Нам з вами потрібно сказати слова з казки:
«Лети, лети, пелюстка,
Через захід на схід,
Через північ, через південь,
Повертайся, зробивши коло.
Лише торкнешся ти землі
Бути по-моєму вели
Вели, щоб ми з хлопцями (відриваю один пелюстка)
Опинилися в казці, де головні герої бабуся і дідусь.
Хлопці, у яких казках у нас живуть бабця і дитинко, старий і стара?
Діти: «Ріпка», «Маша і ведмідь», «Снігуронька», «Лисичка сестричка та сірий вовк» та ін
Вихователь: Молодці! Ось ми і опинилися у них в гостях. (Вибираю дітей на ролі діда і баби, одягаємо костюми)
Вихователь: У них проблема виросла в городі - величезна ріпка, а тягти нікому.
Давайте їм допоможемо (Встаємо за дідом і бабою - паровозиком і тягнемо ріпку)
Разом з дідусем і бабусею говоримо слова:
Дідка - за ріпку,
Бабка за діда,
Тягнемо-потягнемо - витягли ріпку.
Вихователь: Молодці! (Бабка з дідкою пригощають дітей чаєм, прощаються)
З допомогою квіточки-семицветика вирушаємо в іншу казку.
Разом говоримо слова:
«Лети, лети, пелюстка,
Через захід на схід,
Через північ, через південь,
Повертайся, зробивши коло.
Лише торкнешся ти землі
Бути по-моєму вели
Вели, щоб ми з хлопцями (відриваю один пелюстка)
Опинилися в лісі.
Вихователь: (загадка) Господар лісовий прокидається навесні, а взимку під хуртовинну виття спить в хатинці снігової (ведмідь). Згадайте казки з цим героєм.
Діти: «Маша і ведмідь», «Три ведмедя», «Теремок» та ін.
Вихователь: Ой, хто-то гарчить! (Переодягнений дитина імітує рухи і голос ведмедя, виходить з лісу)
Ведмідь: Хто тут мене розбудив?
Вихователь: Не гнівайся на нас, Мишко. Ми з хлопцями подорожуємо по казках, от і до тебе завітали.
Ведмідь: Не буду сердитися, якщо ви пограєте зі мною.
Гра «У ведмедя у бору» (на полянці розкладені ягоди, гриби, діти їх збирають). Після гри прощаємося з господарем лісу.
Вихователь: Хлопці, чую, чую, нас зустрічає вже інша казка, давайте вже швидше туди вирушимо.
Разом говоримо слова:
«Лети, лети, пелюстка,
Через захід на схід,
Через північ, через південь,
Повертайся, зробивши коло.
Лише торкнешся ти землі
Бути по-моєму вели
Вели, щоб ми з хлопцями (відриваю один пелюстка)
Опинилися на галявині.
Вихователь: Дивіться будиночок, а господиня тут (загадка) Всіх звірів вона хитрує, шубка руда на ній, пишний хвіст - краса, цей звір лісовий - лисиця. Згадайте казки про цієї рудої красуні плутовке.
Діти: «Лисичка з скалочкой», «Заюшкина хатинка», «Жихарка», «Лисичка-сестричка і сірий вовк» та ін
Вихователь: Молодці! (Діти одягають костюми півня і лисиці, сценка з казки «Заюшкина хатинка»)
З допомогою квіточки-семицветика вирушаємо далі в подорож.
Вихователь: Ой, хлопці, чую гуркіт барабана. Ми опинилися в казці Д. Родарі «Веселий барабан» (сценка з казки про солдата - беруть участь всі діти. Физминутка «Веселий барабан»).
Вихователь: Молодці! Вмієте виконувати команди. Продовжуємо нашу подорож, хворих у нас немає? А хто лікує казкових звірів?
Діти: Доктор Айболить
Вихователь: Ми потрапили до нього в гості. (сценка з казки про Айболитя і зайчиху)
Вихователь: Хлопці, закінчується наша подорож, нам пора повертатися в дитячий сад. Говоримо хором слова:
«Лети, лети, пелюстка,
Через захід на схід,
Через північ, через південь,
Повертайся, зробивши коло.
Лише торкнешся ти землі
Бути по-моєму вели
Вели, щоб ми з хлопцями (відриваю один пелюстка)
Опинилися в дитячому саду.
Вихователь: Сподобалося вам наша подорож? В яких казках ми з вами побували (відповіді дітей). Всі молодці. До наступної подорожі.