logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Слово. Слова-предмети.

Конспект заняття з розвитку лексико-граматичного ладу мови в старшій логопедичній групі дитячого саду.

Склала: Федяшкина Марина Михайлівна, вчитель-логопед, МДОУ N79 «Голосисте горлечко», місто Нижньовартовськ, ХМАО-Югра.

 

Цілі:

  • Практичне ознайомлення дітей з поняттям «слово»;
  • Слова, що позначають предмети та явища;
  • Практичне знайомство з предметами живими і неживими;
  • Практичне вживання в мовленні од. і мн. Числа іменників;
  • Практичне вживання слів із зменшувально-пестливим значенням;
  • Розвиток мовленнєвого дихання у поєднанні з рухами;
  • Розвиток уваги, пам'яті, мислення

Обладнання: предмети, предметні малюнки, фішки, зошити, олівці, лото

Хід заняття:
I. Організаційний момент. Сяде той, хто скаже, за якою партою він сидить, де сидить сусід.
(Я сиджу за першою партою. Зліва від мене сидить Ваня.)
II. 1. Бесіда логопеда.
Нас всюди оточують предмети: на вулиці, вдома, в групі. І всі вони мають свою назву.
а) подивіться навколо і назвіть навколишні предмети (хто більше назве, той уважніше) За кожне слово - фішка
б) доповнити: ми можемо назвати не тільки предмети, але і окремі явища: шум, тиша, грім, вітер, ранок...
в) все, що ми називали - слова
2. Послухайте:
Всього назву дано -
І слова, і предмета.
Речей навколо повним-повнісінько,
А немає безіменних.
І все, що може бачити око
Над нами і під нами
І все, що в пам'яті у нас,
Означено словами.
3. Ставиться мета: Сьогодні ми з вами будемо вчитися називати предмети словами.

  • вправа в називання слів і постановки до них питання:

а) розгляньте картинки, назвіть їх:
вовк, кіт, лисиця, собака, стілець, стіл, книга, чашка і т. д.
б) скільки зображено диких тварин? Скільки домашніх? Скільки предметів меблів?
в) про всі можна запитати. Послухайте:
Хто це? - Кіт
Що це? - Стіл
г) зверніть увагу, що різні питання. Про який предмет я запитала: Хто? Про будь - Що?

  • Самостійне називання предметів і постановка до них питань

III. Физминутка (розвиток мовленнєвого дихання)

Дути на плече
Дути на інше.
Нам сонце гаряче
Пекло денний часом.
Дути і на груди ми
І груди свою остудимо.
Дути ми на хмари
Зупинимося поки що.

Голова прямо-вдих, повернена - видих
Дмуть на плече

Голова вгору і дуємо
Дуємо на груди

Обличчя вгору і дуємо

 

IV. Фишечный диктант
Прослухати слова. Фішками викладаються тільки ті предмети, які позначають живі предмети. Скільки їх? Хто запам'ятав? Які слова?
Автобус, ведмідь, літак, дитина, бабуся, рукавички, ручка, метелик, ялинка, лебідь.

V. Третій зайвий. Чому?
Цибулю, тигр, морква
Редиска, жук, морква
Щеня, помідор, картопля
Кролик, теля, кріп
Мураха, ромашка, бджола
Буряк, синиця, горобець

VI. Гра " Шифрувальник"
Один з вас буде називати слова, що відповідають на питання ХТО? або ЩО?. Інші зашифруйте його, тобто позначте смужкою.. Коли таких смужок ми накреслимо 4, спробуємо "розшифрувати" - згадати, що означає кожна смужка
___________ ___________ _____________ ____________
парта осінь мама птах

VII. Підсумок заняття.

  1. Що ми сьогодні вивчали?
  2. Які слова відповідають на питання ХТО? а які на питання ЩО?
  3. Як позначаємо в зошитах слово?
   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове