Конспекти занять з дітьми.
Якщо хочеш бути здоровий
Конспект заняття по ознайомленню з навколишнім світом (середня група).
Автор: Колосницына Олена Юріївна, вихователь, Муніципальне дошкільний навчальний заклад-Центр розвитку дитини - дитячий садок N 27 «Казка» р. Саяногорска, Республіки Хакасія.
Мета: закріплення знань з теми «засоби особистої гігієни»
Завдання:
1) Сприяти формуванню потреби в дитини бути здоровою.
2) Закріпити уявлення про значення фізкультури і спорту у зміцненні здоров'я.
3) Розвивати здатність виконувати спільні дії з вихователем, координувати слова з рухом.
4) Виховувати культурно - гігієнічні навички.
Обладнання та матеріал:
Лялька - Тимошка, конверт, предметні картинки (рушник, мило, кран), магнітна дошка, доріжка - килимок, «купини» - паперові круги.
Хід заняття:
Дорогі діти. Сьогодні ми з вами вирушимо у подорож до країни «здоровичков». Ви готові? (Відповідь дітей)
Вирушаємо вперед! Багато нас відкриттів чекає!
Ми крокуємо один за одним.
Лісом і зеленим лугом! (Просто ходьба)
Ми по містку пройдемо,
На той берег потрапимо! (Доріжка, килимок)
Далі, далі ми крокуємо,
Ніжки вище піднімаємо!
Ми перешкоду перейдемо,
І по купинах ми підемо! (Крокують через «купини»)
Ось ми і потрапили з вами країну «здоровичков». Де ми будемо веселитися і багато чому вчитися: як бути здоровим? Навіщо руки треба мити? Вітаміни приймати і про спорт не забувати.
Ой, хлопці, подивіться, до нас сьогодні прийшов хлопчик - Тимоша (вихователь звертає увагу на сидячу ляльку на стільці, бере її на руки). Тимоша, ти, чому такий замурзаний, а яка у тебе сорочка! (Підносить його до себе, до вуха). Хлопці Тимоша каже, що він чистий. А ви як думаєте чистий наш Тимоша? (Відповідь дітей)
Подивіться на нього, що з ним сталося, що ж сталося? (напевно він не вмивався, не доглядав за собою)
Як ви думаєте, до чого може призвести така поведінка Тимка, якщо він не буде вмиватися? (мікроби потраплять, можна захворіти)
Хлопці, давайте розповімо Тимошке, які засоби для вмивання потрібні, щоб бути здоровим? Зубна паста, гребінець, мило, губка, мочалка, щітка, зубна щітка, шампунь, рушник (діти відповідають стоячи в колі).
А коли нам потрібно мити руки? (кожен раз перед їжею, після туалету, після прогулянки, після сну ...)
«Кожен раз перед їжею
Треба руки мити водою!
Щоб бути здоровим, сильним
Мій обличчя і руки з милом»
Ось бачиш Тимошка, що потрібно робити, щоб зберегти здоров'я.
Физминутка
Тимоша, пограй з нами. Коли я назву те, що корисно для здоров'я, тупайте ногами. (Вмиватися, битися, робити вранці зарядку, мити руки, ходити в брудному одязі, забувати стригти нігті, митися під душем, витирати пил, пилососити)
Коли назву те, що допомагає нам бути не тільки чистими, але і акуратними, голосно плескає. (Чищення зубів, розпатлане волосся, зачіска, брудний одяг, чистий і охайний одяг, нестрижені нігті, чисті носи)
Давайте перевіримо чи чисті у нас носи. А у тебе, Тимошка, чистий ніс?
ГРА «пограємо носиком» (зміцнює і загартовує весь дихальний тракт)
- «носик гуляє» - вдих і видих через ніс
- «носик бавиться» - на вдиху дитина чинить опір повітрю, натискаючи великим і вказівним пальцем на крила носа.
- «носик співає пісеньку» - на видиху дитина постукує вказівним пальцем по крилах носа і співає «ба-бо-бу»
- «погріємо носик» - розтираємо перенісся вказівними пальцями вгору і назад.
А ще хлопці щоб бути здоровим і сильним, потрібно займатися фізкультурою і спортом. Покажемо, Тимоші, які ми знаємо види спорту.
ГРА - імітація «Ми спортсмени».
Давайте з вами перетворимося у спортсменів. Я буду називати вид спорту, а ви показуєте рух. (Пропонується назва виду спорту, а діти імітують рухи: катання на лижах, на ковзанах, плавання, біг, стрибки)
(Проходять до магнітній дошці).
Хлопці дивіться тут чарівний конверт із завданням (педагог відкриває конверт).
Подивіться тут якісь картинки з загадками. Я буду загадувати загадки, а ви спробуйте її відгадати. Слухайте уважно:
Руки мити пішла Людмила,
Їй знадобилося (мило).
М'яке, пухнасте,
Любить витирати мокрі щічки
І у хлопців долоньки (рушник).
Мойдодир я рідня,
Отверни-но ти мене,
І холодною водою
Жваво я вмию тебе (кран).
На магнітній дошці виставляються малюнки-відгадки.
Молодці! Всі загадки ви відгадали правильно.
Хлопці давайте посміхнемося один одному і нашому другові Тимошке! Адже коли ми посміхаємося нам легко і весело!
А для того, щоб у нас завжди був гарний настрій потрібно не забувати доглядати за собою і займатися спортом.
Підсумок заняття.
(Вихователь підносить Тимошу до вуха, слухає) - Що, що ти говориш?
Хлопці Тимоша каже, що він зрозумів, як важливо бути чистим і акуратним, щоб зберегти своє здоров'я. Тільки він засмучений, що не вміє правильно вмиватися і користуватися приладдям для вмивання.
Давайте ми йому допоможемо, пройдемо в умивальну кімнату і покажемо, як правильно мити руки і обличчя.