logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Стара казка на новий лад»

Відкрите заняття з корекції психомоторних і сенсорних процесів.

Автор: Наталія Володимирівна Кондратова, вихователь в спеціальній (корекційної) школі-інтернаті VIIIвида N1 р. Володимира з дітьми зі складною структурою дефекту.

 

ЦІЛІ:

  1. Закріпити просторові уявлення та поняття про формі, кольорі, величині предметів на матеріалі казки "Ріпка";
  2. Розвивати увагу, сприйняття, пам'ять, мислення, дрібну моторику і мова учнів, використовуючи ігрові ситуації;
  3. Виховувати почуття дружби і взаємовиручки.

ОБЛАДНАННЯ
для педагога:

  1. Картинки з зображенням казкових героїв, аплікація ріпки з великим кишенькою, конверти різного кольору з завданнями;
  2. Маски героїв казки "Ріпка" для дітей;
  3. Мішечок з щільної тканини, в якому натуральні овочі (цибуля, огірок, помідор) і фрукти (яблуко, апельсин);
  4. Ріпка (натуральний овоч) для кожного учня.

для учнів:

  1. Листок із зошита в клітку, простий олівець, кольорові олівці.
  2. 4 квадрата і 1 трикутник (кожному учню).

ОФОРМЛЕННЯ ДОШКИ:
Зліва на дошці велика аплікація Ріпки з кишенькою, в якому конверти різного кольору із завданнями.

ХІД ЗАНЯТТЯ
Вступна частина.
Вихователь: Сьогодні у нас в гостях стара нова казка.
Яка? Здогадайтеся самі! Ось послухайте.

Жили-були дід та баба. І були в них внучка та Жучка, кішка та мишка. І ось одного разу посадив дід ріпку...
Займається світанок,
На ґанок вийшов дід.
Бачить цибулю в городі,
І собі не вірить зразок.
Встав він біля ріпки -
Ріпка вище кепки.!
- Яка виросла ріпка?
Діти: Велика - превелика!
В: Став дід тягнути ріпку. Тягне - потягне, витягти не може.
Що було далі?

(Діти продовжують розповідати казку, а вчитель в цей час розміщує на дошці один за одним картинки із зображенням казкових героїв).
Всі герої казки зібралися разом, дружно тягнуть ріпку, а витягнути не можуть! Прийшли за допомогою до нас. Ріпка виявилася незвичайна. Подивіться, в кишені у неї конвертики із завданнями, ось чому вона така важка!
Будемо допомагати тягнути ріпку? Для цього ви повинні уважно слухати завдання, запам'ятовувати, думати і правильно відповідати.
Основна частина
Завдання для діда.
В землю ріпка села міцно
Одному не впоратися !
А за старим дідом слідом
Довжелезний хвіст тягнеться.
Всі прийшли до одного.
Скільки їх тепер?
Діти: Шість.
В: Хто стоїть першим? (Дід).
Хто стоїть останнім? (Мишка).
Хто стоїть між бабцею і Жучкою? (Внучка).

Завдання для бабки.
Побудувати будинок з геометричних фігур.
В: У вас на партах лежать квадрати. Порахуйте їх.
В: Складіть будинок за зразком (зразок на дошці).
Ст. Яку форму має дах будинку?
Якого кольору квадрати?
Якого кольору трикутник?
Ст. Ви побудували будинок з геометричних фігур, а тепер побудуємо ще один будинок. Але він незвичайний.
Пальчикова гімнастика.
     

Я хочу побудувати будинок,
Щоб віконце було в ньому.
Щоб в будинку двері,
Поруч, щоб сосна росла.
Щоб навколо паркан стояв,
Пес охороняв ворота.
Щоб на травичці жив жучок,
Бігав швидкий павучок.
Сонце було,
Дощик йшов.
І тюльпан в саду розцвіла.
Щоб прапорець на будинку,

А за будинком жив їжачок.
Завдання для внучки.
Графічний диктант:
Намалювати на аркуші паперу геометричні фігури:
Вгорі - червоний круг, внизу - жовтий круг,
Зліва - синій квадрат, праворуч - зелений квадрат.
В середині - трикутник.
Ст. Назвіть, де знаходяться фігури?
Физпауза
Допомагали діду, бабусі, онучки, а ріпку ніяк витягнути не можемо!
Чим топтати без толку грядку,
Стаєте на зарядку,
Щоб за справу братися -
Треба набратися сил:

Всі виходять за порядком
Дружно роблять зарядку.


Сіли - встали, сіли - встали
І до стелі дістали.

Вліво - вправо, вліво - вправо,
Виходить на славу!
Встали! Видихнути, вдихнути!
А тепер пора тягнути!

Діти марширують на місці
Виконують руху

Тягнуться вгору

 


Роблять повороти на місці

Завдання для жучки.
В: Як ви думаєте, в який час року ця дружна сімейка тягне ріпку'? Щось у старій казці про це нічого не говориться.
Діти: Ріпку, тягнуть восени.
В: Вірно, осінь - пора збирання врожаю. І, звичайно, не тільки ріпка росте на грядці.
Завдання: Я буду читати вірш, а вам уважно слухати і показувати, що росте на грядці.
Розкладіть картинки перед собою в ряд.
Що росте на нашій грядці?
Огірки, солодкий горошок,
Помідори і кріп
Для приправи і для проб.
Є редиска і салат -
Наша грядка просто скарб!
 Завдання для кішки.
Це завдання дісталося кішці. Гра називається "Урожай у чудовому мішечку". Для того, щоб допомогти кішці виконати завдання, учень повинен доторкнутися рукою предмет і на дотик визначити, що це. Спочатку назвати, а потім дістати предмет з мішечка. (В мішечку з цупкої тканини: огірок, помідор, цибуля, яблуко, апельсин),
В: Всі предмети можна розділити на овочі і фрукти.
В: Де ростуть овочі? (На городі). Де ростуть фрукти? (В саду).
Завдання для мишки.
Останнє завдання для мишки. Відгадайте загадку:
Кругла та жовтий, розкусиш - солодка,
Засіла міцно на грядці... (ріпка).
В: Розкажіть про ріпку. Яка вона?
Діти: Ріпка за формою - кругла, за кольором - жовта, за смаком - солодкою, а ще вона схожа на мишу - в обох є хвостик.
В: Згадайте, в якому порядку стояли наші казкові герої, коли тягнули ріпку (дошка з картинками в цей час закрита). Покажіть, як це було в казці. (Діти одягають маски казкових героїв, стають в потрібному порядку один за одним, тягнуть ріпку). Молодці!
Підсумок.
В: Молодці! Ви впоралися з усіма завданнями. Є таке прислів'я: "Дружно візьмешся - всього досягнеш!". Коли так кажуть? (Діти пояснюють сенс прислів'я).
Правильно, дружба і взаємовиручка допомагають у будь-якій справі. Всі разом ми витягли Ріпку!
Сьогодні з вашою допомогою ми розповіли стару казку на новий лад, ви самі змогли взяти в ній участь. Спасибі вам, хлопці!

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове