logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«ЗИМОВИЙ РАНОК»

Конспект відкритого комплексного музичного заняття в підготовчій групі.

Автори: Музичний керівник ВАЩЕНКО Т. В. ( Іквалиф. категорія); Логопед ТАПДЫГОВА С. В. (вища кваліфікаційна категорія), МОУ для дошкільного та молодшого шкільного возрастат прогімназія «Кристалик», р. Саратов.

МЕТА: Корекція мовлення дітей у поєднанні з музикою і рухом.

ЗАВДАННЯ:
- вчити дітей висловлюватися про настрої і зміст музики, даючи повні
відповіді на питання;
- розвивати правильну, образну мову дітей;
- розширювати словниковий запас дітей;
- формувати основні співацькі навички (звукообразование, стрій, ансамбль);
- формувати вміння дітей поєднувати спів з виразними рухами;
- виховувати любов до прекрасного: музиці, живопису).

МАТЕРІАЛИ ТА ОБЛАДНАННЯ:

  1. Мольберт. Зимовий пейзаж.
  2. Картинки «Зимові забави».
  3. Рояль.
  4. Музичний центр.
  5. Аудіозаписи: «Зимовий ранок» П. В. Чайковського, «Вальс сніжинок».
  6. Фея Фарб. (логопед).

ПОПЕРЕДНЯ РОБОТА:
- знайомство з творчістю П. І. Чайковського;
- слухання п'єси П. І. Чайковського «Зимовий ранок»;
- розглядання пейзажів знаменитих художників;
- розучування пісень, ігор зимової тематики;
- читання і вивчення віршів та загадок про зиму;
- розучування пальчикових ігор і вправ.

МУЗИЧНИЙ РЕПЕРТУАР:

  1. Слухання музики: П. І. Чайковський «Зимовий ранок».
  2. Пальчикова мовна гра «Здрастуй» В. В. Бодраченко по віршу

Т. Сикачевой.
3. Спів: - «Сніжний ком» угор. нар. пісня (вправа для виспівування);
- «Сніг іде» муз. і сл. М. Новікової.
4. Логоритміка: «Зимонька» С. Р. Насауленко (музична гра з співом).

ХІД ЗАНЯТТЯ:

Муз. керівник: Здрастуйте, хлопці! Коли ви прокидаєтеся вранці і дивіться
у вікно, то вас зазвичай ласкаво зустрічає сонечко, але буває і по-іншому:
похмурі хмари заволокли небо, ллє дощ або злиться заметіль. Багато композиторів
писали музику про природу. Ми вже чули з вами твори П. І. Чайковського для дітей. В який альбом вони увійшли? (відповіді дітей) Вірно, «Дитячий альбом».
А сьогодні ми послухаємо п'єсу П. І. Чайковського «Зимовий ранок». Слухайте уважно і скажіть, яка музика за характером, який настрій вона створює? (слухання музики)
Діти: Музика похмура, вьюжная, тривожна.
Муз. керівник: Коли ви слухали «Зимовий ранок» П. В. Чайковського, яка виникла
картина?
Діти: Виникає картина ненастного зимового ранку - темного, метельного, холодного
непривітного. Музика звучить якось жалібно, то невпевнено, то стривожено.
Муз. керівник: Вірно. А в якому темпі виповнюється це за твір і чому?
Діти: Музика вьюжная, швидка, як ніби розігралася заметіль.
Муз. керівник: Діти, ви багато знаєте віршів про зиму, а як ви думаєте, яке з них
точніше передає картину цього зимового ранку?
(діти за бажанням читають вірш Єсеніна С.)
Співає зима - агукає,
Волохатий ліс колисає
Стозвоном сосняку.
Кругом з тугою глубокою
Пливуть в далеку країну
Сиві хмари.

А по дворі метелиця
Шовковим килимом стелиться,
Але боляче холодна.
Горобчики грайливі,
Як дітки сиротливые,
Притулилися біля вікна.

Зимно малі пташки,
Голодні, втомлені,
І туляться якомога щільніше.
А завірюха з шаленим ревом
Стукає по ставням свешенным
І злиться все сильніше.
( муз. керівник пропонує послухати п'єсу ще раз)

Муз. керівник: А ви знаєте, що красу природи можна передати не тільки словом
або музикою, але і на папері фарбами. І, тому, до нас в гості прийшла Фея Фарб.
( під музику входить Фея Фарб (логопед) з білою пензликом в руках)

Фея Фарб: Здрастуйте, хлопці! Я - Фея Фарб, прийшла до вас з пензлем і білої
фарбою. Як ви думаєте, чому я вибрала саме білу фарбу?
( відповіді дітей)
Ще я принесла вам цей зимовий пейзаж.
(виставляє його на мольберт)
Давайте розглянемо його і трохи поговоримо:
- Яка пора року зображена?
- За якими ознаками ви здогадалися, що це зима? (сніг, голі берізки,
холодне небо, топиться піч).
- Який час доби зобразив художник? Чому ви так вирішили?

Хлопці, що ми робимо вранці, коли зустрічаємося? ( вітаємося) Давайте
пограємо в гру «Здрастуй!»
( гру дитина проводить за вибором вихователя. Кожну сходинку діти супроводжують виразними рухами)
Я вітаюся всюди - вдома і на вулиці,
Навіть «Добридень» кажу я сусідської курці.
Здрастуй, сонце золоте!
Здрастуй, небо блакитне!
Здрастуй, вільний вітерець!
Здрастуй, маленький дубок!
Здрастуй, ранок! Здрастуй, день!
Мені вітатися не лінь!

Муз. керівник: Як добре ви з усіма привіталися. А чи відомо вам,
добрий день починається з пісні? Давайте налаштуємо наші голоси.
(Виконується вправа для виспівування «Сніжний ком» з показом руху рукою
мелодії)
( Діти, стоячи біля стільчиків, виконують пісню «Сніг іде» )

Фея Фарб: Як весело і дзвінко ви співали, відразу видно, що любите зиму. А які
зимові забави ви знаєте і любите?
( в бесіді з дітьми Фея Фарб використовує ілюстрації зимових ігор, діти за бажанням
читають вірші і загадують загадки)

На санчатах. В. Бєляков

В теплих шубах і вушанках
Сніжної зимової часом
Дітвора на швидких санках
Вихором мчить з гори крутої.

На льоту ребячьи особи

Розгорілися кумача,
Нехай колючий сніг припадає пилом,
Нехай мороз сердитий злиться-
Всі хлопцям дарма.

На ковзанці. Ст. Донникова

Блищать ковзани, блищить каток,
Пухнастий сніг іскриться,
Одягни свої ковзани, дружок,
Спробуй покататися.

Нехай тебе, щипнет мороз-
Дивись, не испугайся.
Хай заморозить він до сліз-
Йому не піддавайся!
Не відступай, ковзай вперед,
Лети швидше птиці.
Мороз сердитий відстає
Від тих, хто не боїться!

Взимку. А. Кузнєцова

По дорозі, вздовж річки
Їдуть в санях сідоки.
Коні риють сніг копитом,
Гризуть вудила сердито.
Сани легкі летять,
Сідоки у санях сидять.
Коні швидкі втомилися,
На дорозі снігової встали,
Сідоки зійшли з коней,
Повезли в санях... коней.
Це ми катаємося,
Катаємося - змінюємося.

Зима.
Все біло, біло, біло.
Багато снігу намело.
Ось веселі дні,
Всі на лижі і ковзани!

Загадки.

Є хлопці у мене
Два срібних коня
Їжджу відразу на обох,
Що за коні у мене?
(ковзани)

Біжать по доріжці

Дошки та ніжки

(лижі)

Муз. керівник: Скільки ігор і забав ви знаєте! А чи не пора вам на ділі себе
показати, та з Зимушкой пограти?
(Фея Фарб перетворюється в Зимушку і проводиться музична гра «Зимушка»,
після кожного куплета діти імітують ходьбу на лижах, на ковзанах, грають з
сніжками )
Фея Фарб: Як добре ми з вами погратися. А починалося зимовий ранок
похмуро та непогоже. Згадайте, який музичний твір вам про це розповіло. А як ще можна передати красу природи?
Наше заняття закінчене, діти, до побачення.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове