Конспекти занять з дітьми.
«Як у наших у ворот».
Заняття в середній групі на основі фольклору.
Автор: Макарова Л. Н.,
музичний керівник вищої категорії МАДОУ ЦРР д/з N 131
р. Калінінграда.
Мета: Прищеплювати любов до народної музики, народним іграм, збагатити музичними враженнями і пробудити творчу активність.
Завдання: Закріпити вміння рухатися хороводным кроком вільно по залу і в парах, закріпити приставний крок з притупуванням, вміння співати без супроводу, поєднувати спів з рухами.
Хід заняття
Звучить народна музика, до залу входять діти вільно розташовуються по
залу.
Муз.Рук. Здрастуйте, діти. Сьогодні на занятті ми з вами продовжимо знайомитися з російськими народними піснями. Чекає нас ще багато цікавого!
Розкажіть, де ви були, що ви робили?
1.Діти. (все) Де ми були, ми не скажемо, а що робили, покажемо.
Вихователь сідає, як би домовляється з дітьми, а потім діти виконують рухи.
(Крокують, бігають, стрибають, як зайчики)
Муз. керівник вгадує, підігруючи музику).
Муз.Рук. Сідайте зручніше, а я вам теж розповім, де була і що робила.
- Грає на баяні мелодію пісні «Дві тетері»р. н. м.
Муз.рук. Ви дізналися, що це за музичний інструмент? (діти відповідають)
Тетера, йшла, махова йшла.
Хто, така тетера? А ви, хлопці, знаєте?
Діти відповідають.
Вихователь. Ми пісню про цих пташок знаємо.
- Виконується пісня «Дві тетері»р. н. м. співають без супроводу.
Муз. рук. Подивіться - но, тин
Тінь, та тінь,
Що через тин.
Звірі збираються,
Пісні розспівуються.
- Виконується пісня «Тінь - тінь»р. н. м.
Ведуча. Чікі-чікі-кички.
Березові лички,
Летіли до нас пташки,
Собою невелички,
Як вони летіли,
Всі люди дивилися.
4.Виповнюється гра «Пташки» р. н. м.
Летіли дві пташки,
Зростом не велички,
Як вони летіли,
Всі люди дивилися,
Як вони сідали,
Всі люди дивувались,
Як вони зустрічалися,
Міцно обнімалися.
Ведуча. Вгадайте, вас прошу,
Що в клунку я ношу.
Ведуча показує дітям вузлик., діти намагаються вгадати. Ставить на стіл клуночок, розв'язує. У вузлику - лялька. Одночасно відтворюється мелодія пісні «Ах, ви сіни».. Під музику лялька танцює, діти плещуть у долоні.
Ведуча. А хто хоче станцювати так само весело? Танцювати можуть усі: і дівчатка, і хлопчики.
Муз. Рук. Покажіть, як танцювати вмієте.
- Звучить музика народна «Золота канарейка». Діти танцюють використовуючи для танцю
знайомі танцювальні рухи.
Вихователь. Хлопці, Коля для нас ще щось приніс! Що це?
Діти. Сопілочка.
Муз. Рук. Можна подивитися? Сопілочка, дмуть в неї. Значить це духовий інструмент. У дудочки багато різних назв. Дуда, пыжатка, сопель, а найпоширеніше - сопілка.
Тонка сопілочка, і багато дірочок.
Хто найчастіше грав у старовину на сопілці? Це - пастухи. Пасли овець, корів, сидячи на галявині, грілися на сонечку і грали на просторі. І виходила красива мелодія. Послухайте.
- Музичний керівник грає мелодію на сопілці.
Діти слухають.
Муз.рук. Красива мелодія. Ніжна.
Ось і пастушок - Коля нас запрошує пограти з сопілкою.
Коля, Коля виходь,
Свою пісню заплави.
Всі діти сідають і співають. Миколка імітує гру на сопілці.
- Гра. «Сидить Коля на лузі»р. н. м.
Ведуча. Веселу гру ви з Колею пограли. Загляну ка я в свій вузлик, що ще нам Коля приготував? Ой, це ложки. Що з ними робити?
Діти. Грати.
- Звучить народна музика, діти виконують пісню «Ді-ді-лі» і грають на ложках.
Муз.рук. Ді-ді-ді-ді-лі,
Де ви Гошу бачили?
Діти. Заглянули в зелен сад-
Гоша щипає виноград.
Муз.рук. Ді-ді-ді-ді-лі,
Де ви Таких бачили?
Діти. На галявині біля колодязя
Владик з куркою б'ється.
Муз.рук. Ді-ді-ді-ді-лі,
Де ви Аню бачили?
Діти. Заглянули під ганок -
Аня мірила кільце.
Муз.рук. Ді-ді-ді-ді-лі,
Де ви Полю бачили?
Діти. Біля новеньких воріт
Поля танцює і співає.
Муз.рук. Як у наших біля воріт
Веселий кружляє хоровод.
Прові. Стань - но на доріжці,
Плесни-ка в долоньці,
Топні каблучками,
Потанцюй-ка з нами.
8. Звучить пісня «Топні ніжка моя». Діти танцюють.
1-й куплет - танцюють, вільно розташовуючись по залу.
2-й куплет - танцюють у парах.
Ведуча. Повеселилися, пограли, пора повертатися додому. Станемо в коло. Відчуємо тепло один одного. Розкажіть, що на занятті вам запам'яталося? (діти відповідають) Подаруємо один одному усмішку. Попрощаємося!
До побачення, хлопці.
Діти виходять із залу.