logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Африканське сафарі».

Інтегроване фізкультурно-мовленнєвий заняття для підготовчої групи.

Автор: Жеварина Олена Юріївна, вихователь, вища кваліфікаційна категорія, МДОУ N 266, Нижегородська обл., р. Нижній Новгород.

Цілі: узагальнити і уточнювати знання дітей про тварин жарких країн; вчити впізнавати тварин за зовнішніми ознаками; вчити використовувати присвійні прикметники до іменника; вправляти дітей у повзанні на животі по гімнастичній лаві; удосконалювати навички перешагування через предмети; тренувати в стрибках вгору з глибокого присідання; розвивати загальну та дрібну моторику; сприяти розвитку координації рухів, уваги.

Матеріали та обладнання до заняття: фотографії (малюнки) африканських тварин, картки 10x12 см для гри «Назви, чиє це» з малюнками (левиний хвіст, слонячий хобот, крокодилячий хвіст, жирафья шия, слонячі ноги, пір'я, страусине яйце, крокодилячі паща); картки 10x15 см для гри «Збери тварина» (розрізані на 3 частини зображення тварин: зебра, крокодил, слон, носоріг, мавпа, жираф, бегемот) за кількістю дітей; палиці гімнастичні за кількістю дітей; 1 гімнастична лава; м'які прямокутні модулі (5 шт.), маленькі обручі (5 шт. для вправ, + 5 шт. для п/в), шапочки «леви» і «крокодили», магнітофон із записом швидкої музики. Справжні банани за кількістю дітей, які заздалегідь заховати в спортзалі.
Хід заняття
Вихователь. Сьогодні ми з вами відправимося в подорож по Африці. Там організований «Сафарі-парк». У цьому парку можна спостерігати за тваринами і фотографувати їх. Ми вирушимо з вами в «Сафарі-парк» на фотополювання. Цікаво, кого ж ми зможемо побачити в «Сафарі-парку»? Давайте спробуємо відгадати.
1. Ось так шия! Вище шафи - плямистого......Жирафа!
2. У річках Африки живе злий зелений пароплав: Хто б назустріч ні поплив, усіх проковтне ......Крокодил.
3. Хтось один має ріг? Відгадайте ...........Носоріг!
4. Він сурмить, як паровоз, Між очей має хвіст. Сірий і він величезний. Здогадалися? Це ...( Слон)
5. Коли він у клітці, він приємний, На шкурі багато чорних плям. Він хижий звір, хоч трошки, Як лев і тигр, схожий на кішку. ...........Леопард
6. По галявині цілу годину бігає грайливо полосатенький матрац з хвостиком і гривою. (Зебра)
7. З дитинства був усат дитина і нявчав, як кошеня. Загарчав він, подорослішавши, тому що це ........ (лев)

Вихователь. Молодці, хлопці, всіх тварин відгадали. Тоді вирушаємо в дорогу.
Пальчикова гімнастика «Сафарі-парк»

Крокуємо ми в «Сафарі-парк», Побувати там кожен радий.

Діти стукають один про одного кулачками обох рук.

Там поні, зебри, крокодили, папуги і горили. Там жирафи і слони, носороги, тигри, леви.

Загинають по черзі пальці: спочатку на лівій руці, потім на правій.

А в руках у нас рушницю,

Показують «рушниця», прицілюється.

Фотографує воно.

Зображують фотоапарат.

Зробимо всьому фото,

Показують руками велику фотографію.

Ось полювання так охота!

Піднімають руки вгору, стискати і розтискати пальці рук.

Вихователь. А тепер давайте покажемо, як вони ходять і бігають.

Зміст заняття

Дозування

Організаційно.-методичні вказівки

I. Вправи в ходьбі і бігу
- «ЖИРАФИ». Ходьба гімнастичним кроком.
- «СЛОНИ» Ходьба, погойдуючись з боку в бік.
- «ЛЕВИ» Ходьба з опорою на коліна і долоні.
- «ТИГР» Ходьба на носках, руки на поясі.
- «ЗЕБРА» Біг з високим підніманням коліна.
- «МАВПИ» Стрибки з ноги на ногу.

(Зупинилися в колі)

Вихователь. - Ми з вами будемо полювати на тварин з фоторушницею. Щоб не злякати їх, потрібно навчитися правильно дихати. Потренуємося.
Фонетичний упр-ня «Повітряна кулька» (В колі)
І. п. - ноги на ширині плечей, руки внизу.
1 - руки розвести в сторони, «кулька надувається», глибокий вдих носом.
2 - руки поштовхами перевести в положення вперед, потім «обійняти себе», на тривалому видиху вимовити «шу-шу-шу». Уривчасті Звуки («кулька здувається»). 2 - 3 рази.

Вихователь. - А тепер зробимо зарядку для фотомисливців. (Діти йдуть по колу, беруть гімнастичні палиці і будуються ланки).

II. Загальнорозвивальні вправи з палицями
1. Хрест-навхрест . І. п.: о. с., руки вперед, палиця хватом зверху на ширину плечей.
1 - палицю навхрест, ліва рука зверху,
2 - і. п.
3 - навхрест, права рука зверху
4 - в. п.

Руки прямі, дихання довільне, зробити 2 рази, руки опустити, потім ще.

2. Подивись в сторону
і. п.: ноги на ширині плечей, палиця внизу, хват зверху за кінці
1 - поворот вправо, руки вгору, видих.
2 - і. п.
3, 4 - те ж в іншу сторону

4 рази в кожен. бік

При повороті ноги з місця не зрушувати. Дивитися на палицю.

3. Дістань шкарпетки ніг
І. п.: сидячи, ноги нарізно, палиця в руках на стегнах, вдих.
1 - 3 - нахил вперед, торкнутися палицею шкарпеток, видих.
4 - в. п.

6 разів

Коліна не згинати.

4. Перешагни через палицю
І. п.: лежачи на спині, палиця на грудях.
1 - 2 - зігнути ноги в колінах, одночасно підняти руки вперед, переступити двома ногами через палицю.
3 - 4 - повернутися у в. п.

5 разів

5. Подивися на палицю
І. п.: лежачи на животі, кулаки під підборіддям, палиця перед собою.
1 - 2 - палицю вгору, подивитися на неї.
3 - 4 - в. п., пауза.

6 разів

Підборіддя опускати обережно

6. Перекати
І. п.: стоячи серединою стопи на палиці, руки на поясі.
Виконувати перекати з п'яток на носки і назад.

20 сек.

Тримати рівновагу

7. Стрибки через палицю
І. п.: стоячи боком до палиці, що лежить на підлозі, ноги разом, руки на поясі. Виконувати перестрибування через палицю вліво, вправо.

6 стрибків,
6 кроків

8. Подихаємо
І. п.: стоячи, ноги нарізно, палиця внизу.
1 - підняти палицю вперед-вгору, піднятися на носки, вдих
2 - і. п.
3 - 4 - повторити.

3-4 рази

Голова піднімається теж.

Вихователь. - Ми зробили зарядку для фотомисливців і встигли сфотографувати всіх тварин, але трапилася неприємність - веселі мавпочки порвали всі фотографії на шматочки. Тепер доведеться розбиратися, де чия фотографія. (Беруть по одному листочку, сідають у коло по-турецьки, показують і називають).
Гра «Назви, чиє це?» Дітям пропонуються картки, на яких зображені частини тіла тварин. Діти повинні визначити, чиї це частини тіла, правильно узгоджуючи присвійні прикметники в роді і числі. (Це левиний хвіст, левова голова, слонячий хобот, крокодилячий хвіст, крокодилячі пащу, жирафья шия, слонячі ноги, пір'я, страусине яйце).

Вихователь. - Молодці, хлопці, а тепер давайте повністю зберемо фотографії з частин і подивимося, які тварини у нас вийде.
Гра «Збери тварина» Підходять до двох столів, поставлених разом.
Вихователь роздає дітям по одній картці із зображенням частини тварини. Інші картки перемішуються. Кожній дитині необхідно в загальному наборі карток відшукати відсутні і зібрати цілісне зображення тварини.
У цей час підготувати снаряди для основних рухів.

Вихователь. Ну, от і добре. Фотографії врятовані. Давайте продовжимо наше сафарі.

Основні рухи

1. «ПЛИВЕ КРОКОДИЛ»
Повзання на животі по лаві, підтягуючись руками.

2. «ЖИРАФ КРОКУЄ ПО САВАНІ»
Ходьба з переступанням м'яких прямокутних модулів (5 шт.)

3. «ЛЕОПАРД ВИСОКО ПІДСТРИБУЄ І ЛОВИТЬ СВОЮ ЗДОБИЧ»
Стрибки вгору з глибокого присідання з обруча в обруч (5 обручів).

2 - 3 рази

2 - 3 рази

2 - 3 рази

Потокове виконання вправ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вихователь. - Всі звірі, особливо їх дитинчата, люблять грати і пустувати. Давайте і ми з вами пограємо.
Рухлива гра «Леви і крокодили»
Розрахуватися на 1-ий, 2-ий. «1-ті» одягають шапочки львів, «2ые» - крокодилів.
Діти діляться на дві команди. Одна - леви, інша - крокодили. На одній стороні залу в «будинках» - обручах розташовується перша команда, на протилежній - друга. Включається музика. Поки грає музика, всі діти вільно рухаються по залу. З припиненням музики педагог подає команди. По команді «Леви» леви ловлять крокодилів, які повинні тікати в свої будинки. По команді «Крокодили» - навпаки. (3 - 4 рази)
Вихователь. - Давайте згадаємо, кого ми зустріли в «Сафарі-парку»?
Вправа «Веселий «Сафарі-парк»

Це лев. Він цар звірів. У світі немає його сильніше.

Діти йдуть по колу неквапливо, розмірено, з гордо піднятою головою.

А смішні мавпи Розгойдали все ліани.

Зупиняються, ставлять ноги на ширину плечей і, зігнувши в ліктях руки з розчепіреними пальцями, виконують пружинку.

А ось розумний, добрий слон Посилає всім уклін.

Пальці рук притиснуті до голови. Діти виконують нахили тулуба вперед - вправо, вперед - вліво.

Леопард так швидко скаче, Немов мій улюблений м'ячик

Виконують легкі стрибки на місці, зігнувши руки в ліктях.

Зебра головою хитає, До себе в гості запрошує.

Ноги на ширині плечей, руки зігнуті в ліктях і підняті до рівня плеча. Піднімаючи то праву, то ліву ногу, діти розгойдуються з боку в бік.

Ось удав мене лякає І до себе не підпускає.

Руки витягнуті вперед перед собою. Діти виконують руками хвилеподібні рухи.

Гра малої рухливості «Цікаві мавпи».
Вихователь. - А тепер ви перетворитеся в цікавих мавп. І спробуєте знайти банани, які заховані в залі.
(Кожен бере один банан).
Діти знаходять банани і пригощаються в групі, помивши руки.
- Наша подорож закінчилася.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове