logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Кіт Матроскін а нашому місті!»

Конспект заняття з правил дорожнього руху в підготовчій групі.

Автор: Хохрина Ганна Іванівна, вихователь, перша кваліфікаційна категорія, МАДОУ «Дитячий садок N 43 комбінованого виду», республіка Татарстан, місто Казань.

Програмне зміст.

  1. Вчити дітей правильно поводитися на вулиці. Уточнити уявлення дітей про тротуарі, дорозі, вулиці, перехресті. Вчити діяти за сигналом у відповідності з правилами. Вчити орієнтуватися на розташованих поблизу вулицях, у називанні суспільно - побутових будівель в найближчому оточенні. Вчити працювати з макетами. Познайомити з назвами вулиць.
  2. Розвивати спостережливість і допитливість дітей, продовжуючи знайомити їх з правилами дорожнього руху : переходити вулицю тільки в спеціальних місцях, переходити можна тільки на зелений колір світлофора, закріпити послідовність запалювання вогнів на світлофорі і їх значення. Закріпити вміння складати ціле з частин.
  3. Виховувати вміння уважно слухати дорослого і один одного, задавати питання і відповідати на них. Викликати співчуття до героя, бажання надати допомогу.

Матеріали:

  1. Макети дитячого садка, школи, аптеки, магазину; розмітка дороги: пішохідний перехід, перехрестя; дорожні знаки « Пішохідний перехід» , 2 світлофора. Костюм Кота Матроскіна. Червоний, жовтий, зелений знаки для гри.
  2. Для дітей: розрізані знаки для складання на стіл.

Попередня робота:

Екскурсії на прилеглі до дитячого саду вулиці. Читання художньої літератури, загадування загадок, знайомство з дорожніми знаками, бесіди.

Прийоми роботи (вміння, навички):
- нові: робота з макетами
- опорні: складання дорожніх знаків з частин
спостереження за роботою світлофора.
Розглядання дорожніх знаків.

Мета: Познайомити дітей з назвами вулиць : Гарифьянова, Зорге, Фучика, Пр. Перемоги. Вчити орієнтуватися на розташованих поблизу вулицях. Вчити працювати з макетами. Уточнити уявлення дітей про тротуарі, дорозі, вулиці.

Техніко- технологічний аналіз:

Макети дитячого садка, школи, аптеки, магазину на майданчику д. с. Дорожня розмітка: перехрестя, тротуар, дорога, пішохідний перехід, 2 світлофора, знак «пішохідний перехід» , костюм Кота Матроскіна. Розрізні знаки для дітей. Червоний, жовтий, зелений знаки для гри.

Організаційно - економічний аналіз:

Майданчик обладнаний макетами дитячого садка, школи, лікарні. Між ними дорожня розмітка: перехрестя, дорога, тротуар, пішохідний перехід 2 світлофора, знаки «пішохідний перехід». Протягом заняття діти рухаються по майданчику, по тротуару. Фіз.хвилинка - під.гра «Червоний, жовтий, зелений».

Логічний аналіз:

Познайомити Кота Матроскіна з розташованими поблизу вулицями.
- пересування по майданчику з макетами, дотримуючись ПДР
- вибір потрібного знака.

Виховний аналіз:
Виховувати вміння уважно слухати дорослого і один одного, задавати питання і відповідати на них. Викликати співчуття до героя, бажання надати допомогу.

Хід заняття:

Діти виходять під веселу музику на обладнану площадку.
Несподівано вбігає Кіт Матроскін, спотикаючись і падаючи,
Злякано питає.

К. М- Ой - Ой - ой! Куди це я потрапив? Де це я?
Вихователь: -Почекай, почекай! Хто ти такий?
К.М- Я Кіт Матроскін
В.- Здрастуй, Кіт Матроскін! Як ти тут опинився?
До.М- Я їхав додому в « Простоквашино» і мабуть щось переплутав. Скажіть мені, будь ласка, куди я потрапив?
В.- Ти потрапив у дитячий садок « ВЕСЕЛКА»
К. М- А в якому місті знаходитися ваш дитячий сад? Я живу в селі
Простоквашино і у нас немає дитячих садків.
Ст.- Хлопці, як називається наше місто?
Д.- Казань!
К.М- Казань! Я у вас ніколи не був.
Ст.- Кіт Матроскін, у нас дуже гарне місто. У ньому багато вулиць, будинків, доріг, площ.
К.М - Хлопці, а що таке вулиця?
Д.- Це місце, де знаходиться мій будинок.
- Це місце, де можна гратися, кататися на велосипеді, машині.
- На вулиці багато будинків, магазинів.
- На вулиці багато машин....
Ст.( узагальнює) - В два ряди будинки стоять,
Десять, двадцять, сто поспіль.
І квадратними очима
Один на одного дивляться.
- Вулиця, це місце, де знаходиться багато будинків, низьких і високих, ростуть дерева, ходять люди, їздить транспорт.
К. М- Хлопці, а для чого потрібна дорога?
Д.- Щоб машини їздили...
До.М- А де ж люди ходять?
Д.-По тротуару.
До.М- А чим відрізняється дорога від тротуару?
Д.- Дорога широка, а тротуар вузький...
В.- Кіт Матроскін, хочеш ми познайомимо тебе з вулицями, які знаходяться поруч з нашим дитячим садом?
До.М - Хочу!
В.- Хлопців, ми відправимося весті з Котом Матроскіним в маленьку подорож по нашому місту. Скажіть, на якій вулиці перебувати наш дитячий садок?
Д.- На вулиці Р. Зорге! ( підходять до макету вулиці)
В.- Ось разом з Котом Матроскіним ми виходимо з воріт дитячого саду і повертаємо на ліво. Хто з дітей ходить додому по цій вулиці?

Відповіді дітей:

В.- На якій вулиці ти живеш? ( Вихователь звертається до дитини)
Д.- На вулиці Горифьянова ( опитує кілька дітей)
В.- Хлопці, а хто з вас живе на вулиці Р. Зорге? А які будівлі знаходяться на вашій вулиці?
Д.- Школа
В.- Для чого потрібна школа?
Д.- У ній вчаться писати, рахувати, читати.
В.- Ось ми і дійшли до вулиці Пр. Перемоги. А ось і школа!
До.М - А що це за табличка на стовпчику стоїть перед школою біля дороги? Чоловічок якийсь намальований!
В.- Допоможіть Коту Матроскіну хлопці! Що означає цей знак?
Д.- « Пішохідний перехід». Тут можна переходити дорогу.
До.М.- Що таке?! Що за смужки намальовані тут?! Смужка біла видно, як ніби моя спина!
Д.- ЗЕБРА! «пішохідний перехід»
В.- Де зебру зустрінеш на шляху, дорогу можна перейти!
До.М.- Ну давайте тоді скоріше перейдемо дорогу до школи! ( поспішати, збирається перебігти дорогу)
В.- Почекай, Кіт Матроскін!
Дивись , дивиться в упор
На нас триокий світлофор.
Зелений, жовтий, червоний очей.
Він кожному дає наказ. ( запалюється червоний світло)
Хоч у вас терпіння немає,
Почекайте - червоне світло! ( запалюється світло жовтий)
Жовте світло на шляху-
Приготуйтеся йти! ( запалюється зелене світло)
Світло зелений попереду-
Ось тепер переходь!
Ст.- Рухаємося далі. Діти, на який ми вулиці? Хто мені скаже?
Д.- На вулиці Фучика Ю..
Ст.- А хто з вас живе на Фучика Ю.? ( відповіді дітей)
Ст.- Перед нами перехрестя.
К.М. - А що таке перехрестя?
Д.- Це місце, де перетинаються дороги.
Ст.- Правильно хлопці! Як же нам на перехресті перейти дорогу?
Д.- По пішохідному переходу!
К.М - Да! Я знаю. Ось і вогники горять. Тільки я забув на якій світло можна переходити дорогу.
Ст.- Хлопці! Кіт Матроскін забув як називаються вогники!
Д.- Світлофор!
Ст.- І що б Кіт Матроскін більше не забував про сигнали світлофора, ми зараз пограємо в гру! ( червоний, жовтий, зелений)

Фізкультхвилинка

На зелений сигнал ходьба на місці. Жовтий - стрибаємо на місці. Червоний - присіли. Будьте уважні.( гра повторюється 3-4 рази)
Ст.- Ми перейшли на інший бік вулиці! Які будівлі є на цій вулиці?
Д.- Магазин.
Ст.- А може хто не будь вже здогадався що продають в цьому магазині?
К.М. - Я! я! я знаю що продається в цьому магазині! Мої улюблені молоко, вершки, сметану!
Ст.- Молодець, Кіт Матроскін! А хто зможе прочитати назву магазину?
Д.- Молочні продукти.
Ст.- Правильно хлопці! Йдемо далі. Доходимо до наступного перехрестя. Яка це вулиця?
Д.- Це вулиця Р. Зорге.
Ст.- Що цікавого на цій вулиці?
Д.- Аптека.
Ст.- А для чого потрібна аптека? ( відповіді дітей)
Ст.- Молодці хлопці! Нам пора повертатися в дитячий сад. І нам знову необхідно перейти дорогу. Хлопці, подивіться, чи все в порядку в тому місці де люди переходять дорогу? Як ви думаєте?
Д.- Ні знаку! Потрібен знак пішохідний перехід. (дітям пропонується кілька знаків, з яких вони повинні вибрати правильний).
Ст.- Ну ось, Знак готовий! Можна поставити його на місце. Молодці, хлопці!
Ну ось і наш дитячий садок. Ну як, Кіт Матроскін, сподобалася тобі наша прогулянка?
К. М.- Так! Ваше місто дуже гарне. Нагадайте мені будь ласка як він називається?
Д.- Казань!
До.М.- А дитячий садок ваш як називається?
Д.-« Райдуга»
В.- З якими вулицями ми познайомили Кота Матроскіна? ( відповіді дітей)
Що є на всіх вулицях?
Д.- Дорога, тротуару, дерева, будинки....
В.- На якій вулиці перебувати наш дитячий садок?
Д.- На Р. Зорге.
В.- А школа?
Д.- Пр. Перемоги.
В.- Магазин?
Д.- Фучика Ю.
В.- Аптека?
Д.- Р. Зорге.
До.М.-Ну хлопці, спасибі вам велике! Тепер я знаю як правильно переходити дорогу, познайомився зі світлофором, побачив багато цікавого!
В.-В нашому місті є багато вулиць, доріг, будівель !Будь дуже уважним Кіт Матроскін! І наше місто тобі сподобається ще більше.
До.М - Я постараюся бути уважним! Спасибі вам велике! До побачення..... (діти проводжають Кота Матроскіна).

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове