Конспекти занять з дітьми.
«Взуття»
Конспект заняття з розвитку мовлення в старшій дошкільній групі.
Автор: Горох Наталія Сергіївна, вихователь вищої категорії, Муніципальне дошкільний заклад-центр розвитку дитини-дитячий садок N26 «Івушка», Приморський край, міського округу Спаськ-Дальній.
Мета: формування поняття «Взуття»
Завдання:
-уточнити назву і призначення взуття,
-вчити групувати взуття за сезонним ознакою,
- розвивати лексичний, граматичний лад мовлення, зв'язне мовлення,
- розвивати вміння робити висновки.
- розвивати естетичний інтерес до дизайну взуття.
Використовуваний матеріал: роздавальний матеріал для кожної дитини із завданням, простий олівець, плакат із зображенням основних частин взуття, бубон, взуття дітей за різними сезонами, коробки для конструювання стелажів для магазину, під взуття.
Хід заняття
1.Вихователь пропонує дітям сісти на килим.
Ст.: Хлопці, я згадала один вірш, послухайте його.
І лисенку, і волчонку,
І цуценяті, і олененку
Купувати в подарунок тапки
Треба на чотири лапки.
Ст.: Про кого йде мова у цьому вірші?
Діти: Про звірів.
Ст.: Як ви думаєте, у вірші йдеться про дорослих звірів або про дитинчат?
Д.: Про дитинчат.
Ст.: Чому ви так думаєте?
Д.: Дорослі тварини - лисиця, вовк, собака, олень.
Ст.: Що у вірші йдеться такого. Що насправді не буває?
Д.: Звірі не носять тапки.
Ст.: А чоботи, туфлі, кросівки, вони носять?
Д.: немає
Ст.: Як одним словом сказати, чого не мають звірі?
Д.: Взуття.
Ст.: Хто носить взуття?
Д.: Люди.
Ст.: Скажіть, яке взуття ви знаєте?
Д.: Чоботи, валянки, тапочки, кросівки, туфлі, босоніжки, сандалі, черевики, капці.
Ст.: Хто знає, з чого роблять взуття?
Д.: Зі шкіри, гуми, матерії, повсті.
Ст.: Хлопці, якщо це взуття зі шкіри, то це буде взуття будь - шкіряна,
- з гуми?
- з вельвету?
-з хутра?
-із замші?
-з матерії?
-з парусини?
Ст.: подивіться на своє взуття. Скажіть, з чого вона зроблена?
Д.: припущення дітей.
Ст.: Зніміть взуття з лівої ноги, покладіть її на середину килима, з правої ноги, покладіть туди ж. Подивіться яка «купа» взуття у нас вийшла. Я зараз всю цю взуття перемешаю, у нас вийшов ось такий - овочевий салат. Ви хочете своє взуття?
Д.: так!
Ст.: Тоді давайте пограємо!
Фізкультхвилинка «Взуттєвої салат»
Ст.: Слухайте правила гри.
- Я буду стукати в бубон, як тільки бубон замовкне, ви повинні будете швидко знайти і взяти своє взуття і стати на своє місце, коли знову застукає бубон, вже шукати своє взуття не можна. Переможе той, хто встигне відшукати своє взуття швидше за всіх.
Ст.: Одягніть своє взуття і пройдіть до дошки, подивіться на плакат. ( плакат із зображенням взуття)
-Що тут намальовано?
Д.: Взуття.
Ст.: Хлопці, давайте розглянемо взуття. Подивіться, вона складається з декількох частин.
- Наприклад, чобіт, складається з п'яти, каблук, носок, підошва, блискавка.
- У босоніжки є застібка, ремінець, підошва, каблук.
- Кросівки складаються з підошви, носка, шнурка, п'яти.
Ст.: Хлопці, а ви любите казки? Казкові герої теж носять взуття. Сідайте за столи і подивіться на аркуші паперу з малюнками казкових героїв.
- Розгляньте уважно, які казкові герої тут намальовані, розгляньте, яка у них взуття.
Ст.: Візьміть прості олівці з олівців і з'єднайте стрілочкою героїв казок з їх взуттям, яку вони втратили.
Ст.: Хто залишився без взуття?
Д.: Вінні-Пух.
Ст.: Вірно!
Ст.: Діти, скажіть, будь ласка, а де купують взуття?
Д.: В магазині.
Ст.: Хочу вам повідомити, що у нас відкривається новий магазин взуття. Давайте пройдемо до нього. Але от хлопці, біда: вантажники привезли взуття в магазин і склали її в одну коробку. Тут і зимове взуття, і весняна, осіння і річна. Вам треба розібрати взуття і розставити на полиці.
-На верхню поставити зимову взуття,
-На середню, поставити весняну, осінню взуття,
-На літню, поставити літнє взуття.
Д.: виконують завдання.
Ст.: На верхню полицю ви поставили яку взуття?
Д.: зимовий
Ст.: На середню полицю ви поставили яку взуття?
Д.: весняну, осінню
Ст.: На нижню полицю ви поставили яку взуття?
Д.: річну.
Ст.: Ну ось ми з вами і навели порядок в магазині. Заходьте і сідайте на свої місця.
Ст.: Хлопці, ви сьогодні багато дізналися про взуття, якою вона буває, з чого зроблена, з яких частин складається.
Ст.: Я хочу вас попросити розповісти трохи про своє взуття.
-Як вона називається?
-З чого вона зроблена?
-З яких частин вона складається?
-Що вам в ній подобається?
Д.: Розповіді дітей за бажанням ( 4-5 осіб)
Ст.: Спасибі оповідачам, що розповіли про своє взуття, мені дуже сподобалися ваші розповіді, я думаю, що і дітям вони теж дуже сподобалися.
Д.: так
Ст.: Хлопці, як ви думаєте: це добре чи погано, що люди носять взуття?
Д.: Добре
Ст.: А як ви думаєте потрібна взуття людям?
Д.: так потрібна
Ст.: Чому?
Д.: Якщо не буде взуття, можна порізати, наколоти ногу, або вкусить яке-небудь тварина. Взуття зігріває ноги, вони не мерзнуть.
Ст.:А я от чула, що одна дівчинка скаржилася, що у неї «погана» взуття. Як ви думаєте, що вона мала на увазі?
Д.: Взуття може порватися - це погано.
-Взуттям можна натерти мозоль, це теж погано
- Взуття треба часто купувати, тому, що нога росте, а взуття - немає
- На взуття витрачають багато грошей, тому що на кожну пору року потрібна своя взуття.
Ст.: Так. Хлопці, ви праві. Люди придумали взуття, що б оберігати свої ноги від холоду, від укусів комах, від травм. Іноді буває так, що взуття приносить людині якісь незручності і таке взуття необхідно усувати.
Д.: висновок дітей
Ст.: Ви, хлопці молодці! Відмінно впоралися з усіма завданнями. На цьому наше заняття закінчене.