Конспекти занять з дітьми.
«Місячний гість в дитячому садку».
Підсумкове заняття у підготовчій до школи групі.
Автор: Леля Олена Миколаївна, вихователь
2 кваліфікаційної категорії,
р. Набережні Челни, д/з N 2 «Алсу».
Організація заняття: Заняття проводиться в ігровій формі.
Цілі:
Навчальні цілі:
Продовжувати вчити розв'язувати задачі з допомогою фішок. Закріпити знання дітей про склад чисел в межах 10 з двох менших чисел, про послідовності днів тижня, пір року, місяців року. Продовжувати формувати вміння орієнтуватися в просторі. Закріпити поняття: «під», «над», «між», «ліворуч», «праворуч», «на». Закріпити знання геометричних фігур.
Розвиваючі цілі:
Створювати умови для розвитку логічного мислення, кмітливості, уваги через рішення цікавого математичного матеріалу. Сприяти формуванню розумових операцій, розвитку мовлення, вміння аргументувати свої висловлювання. Розвивати вміння дітей відповідати на поставлені запитання повними реченнями. Формувати зорову пам'ять дітей. Розвивати естетичне сприйняття дітей через наочний матеріал.
Виховні цілі:
Виховувати самостійність, взаємодопомога, любов до предмета, акуратність при роботі з роздатковим матеріалом. Виховувати інтерес до математичних занять.
Методичні прийоми:
Ігровий (використання сюрпризных моментів).
Наочний (використання ілюстрацій).
Словесний (вказівка, питання, індивідуальні відповіді дітей, напо - минание).
Заохочення, аналіз заняття.
Попередня робота:
Відгадування загадок.
Рішення логічних завдань.
Спостереження за календарем.
Індивідуальні заняття.
Матеріал до заняття:
Фланелограф.
Фішки для вирішення завдань.
Фішки для аналізу.
Конверти з деталями героя.
М'яч.
Картки з геометричними фігурами.
Сюжетна картина на тему: «Хто де живе».
Киндеры - сюрпризи.
Кольорові олівці.
Структура заняття:
- Організаційний момент. Ігрова ситуація «Зібрати деталі для складання героя».
- Розминка. Гра з м'ячем: «Назви швидше».
- Гра: «Веселий рахунок». Завдання з фішками.
- Гра за орієнтацію в просторі: «Хто де живе».
- Фізкультхвилинка «Гусениця».
- Гра «Кіндер - сюрприз».
- Гра «Чарівні фігури».
- Аналіз заняття.
Хід заняття
Організаційний момент.
Вихователь: -Діти, сьогодні в нас незвичайне заняття. До нас прийшли гості. Давайте поздороваемся.
Діти: Здрастуйте!
Вихователь: Одного разу на місяць народився незвичайний малюк, і сталося так, що він потрапив на землю. А щоб дізнатися, хто він, вам необхідно зібрати з частин. Для цього необхідно виконати завдання - ігри. Ви повинні показати свої знання, вміння, кмітливість. А за кожне правильно виконане завдання отримуєте конверт з деталями. Хочете дізнатися хто він?
Діти: Так!
Вихователь: Тоді приступаємо до виконання завдань.
Розминка.
Вихователь: - Для розминки ми з вами пограємо в гру з м'ячем «Назви швидше».
( Діти стають півколом, вихователь кидає м'яч і задає питання.)
-Яка зараз пора року?
(Вірш про весну читає дитина)
Якщо річка блакитна
Знову прокинулася від сну,
Кожен знає, разом з сонцем
В гості до нас йде весна.
-Який зараз місяць?
-Який серед названих місяців весняний: грудень, листопад, травень?
-Скільки місяців у році?
-Назвіть дні тижня по порядку.
-Скільки днів у тижні?
-Назвіть сьогоднішній день тижня.
-Який день тижня був вчора?
-Якою буде завтра?
-Що буває раніше ранок або вечір?
Вихователь: Молодці, хлопці! Ви добре впоралися з цим завданням, ось вам перший конверт.
(Діти відкривають конверт, в якому деталь від нашого героя, закріплюють її на фланелографе.)
Гра «Веселий рахунок»
(У кожної дитини набір фішок. Діти мають відповісти на запитання задачі, допомагаючи собі фішками.)
Вихователь: - А зараз ми з вами пройдемо до своїх місць за столом і виконаємо наступне завдання. На столі у кожного з вас є фішки, з їх допомогою ми будемо вирішувати завдання.
П'ять кошенят пісок копають,
Три засмагають на сонці,
Два купаються в золі.
Скільки всіх, скажіть мені? (10)
На великому дивані в ряд
Ляльки Катіна сидять:
Два ведмеді, Буратіно,
Та веселий Цибуліно,
І кошеня, і слоненя.
Допоможіть ви Катюшке
Порахувати її іграшки. (6)
Шість веселих ведмежат
За машиною в ліс поспішають.
Але один малюк втомився,
Відстав від товаришів.
А тепер знайди відповідь:
Скільки ведмедиків попереду? (5)
Чотири стиглих груші
На гілочках хиталося.
Дві груші зняв Павлуша,
А скільки груш залишилося? (2)
Три яблука було у Колі.
П'ять дали товариші в школі.
Скільки всього яблук
Стало, друзі, у нього? (8)
Вихователь: Дуже добре! Так ми швидко зберемо всі частини. А ось і ще один конверт.
(Діти приставляють наступну деталь.)
Гра «Розглянь малюнок».
(Діти встають з-за столу, підходить до мольберта, на якому висить картина.)
Вихователь: А тепер, хлопці, подивіться на картинку, розгляньте її.
-Хто живе між крокодилом і бегемотом?
-Хто над тигром?
-Хто живе правіше бегемота?
-Хто живе лівіше тигра?
-Хто живе під слоном?
-Хто живе на нижньому поверсі?
Вихователь: Молодці! Отримуйте наступний конверт.
(Діти прикріплюють наступну деталь).
Фізкультхвилинка «Гусениця».
Цей дивний будинок без вікон (руки над головою зчеплені)
У людей зветься «кокон». ( обхоплюємо руками себе)
Звивши на гілці цей будинок, ( обертання пальцем у повітрі)
Дрімає гусениця в ньому. (по черзі притискаємо всі пальці до великого пальця)
Спить без просыпа всю зиму. (долоні під голову)
Але зима промчала повз- (трясемо долонями )
Березень, квітень, крапель, весна... (загинаємо пальці)
Прокидайся, соня - сонюшка!(піднімаємо руки догори)
Під яскравим весняним сонечком (утворимо руками коло)
Гусениці не до сну-
Стала метеликом вона! (імітуємо пурхання метелика)
Гра «Кіндер - сюрприз».
Вихователь: Нам залишилося ще трохи. Зараз пограємо в гру «Кіндер - сюрприз». Ви візьмете кіндер, всередині нього питання, на яке повинні відповісти.
(Діти беруть киндеры і відкривають їх, вихователь читає завдання.)
- Назви сусідів числа 5.
- Яке число є попереднім числа 6.
- Яке число слід за числом 7.
- Яке число знаходиться між числами 8 і 10.
- Назви цифру, яка на один більше 3.
- Назви цифру, яка на один менше 2.
- На скільки більше 6 5.
- Як скласти число 6 з двох однакових чисел.
- Якими двома однаковими числами можна записати число 4.
10.Назви число, яке більше 7, але не менше 9.
11.Як можна отримати число 5.
Вихователь: Чудово впоралися з завданням. Ось вам ще один конверт.
(Діти приставляють наступну деталь.)
Гра «Чарівні фігури».
Вихователь: У цій грі необхідно перетворити кожну геометричну фігуру у щось цікаве, незвичайне.
(Діти виконують роботу за столом кольоровими олівцями.)
Вихователь: Молодці! Дуже добре впоралися із завданням і отримуєте останній конверт.
(Діти приставляють останню деталь.)
Вихователь: Хлопці, хто у нас вийшов?
Діти: Лунтик! Але прилетів він не просто так, а сюрпризом.
Аналіз
Вихователь: Ви впоралися з усіма завданнями, були уважними, кмітливими. Чудово працювали.... , а от .....пропоную бути уважніше, не боятися труднощів. А ті картинки, які ви намалювали пропоную подарувати Лунтика.
Хлопці, що вам найбільше сподобалося?
Діти:
Вихователь: А тепер візьміть фішки для самоаналізу і приклейте на дошку.
Воспитатель: Чому ти, ...., вибрав синю фішку?
Що тобі здалося важким?
Що тобі здалося цікавим?
Вам, хлопці, я дякую. Ви сьогодні добре попрацювали.