logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

ЗИМОНЬКА-ЗИМА.

Заняття з навчання грамоти старша група.

Автор: Єпіфанова Ірина Іванівна, вихователь 2 категорії, МОУ Початкова школа - дитячий садок N5, Саратовської області, міста Пугачова.

 

Мета: Розширювати знання дітей про зиму і сезонних змін у природі розширення обсягу словника, підбір однокореневих слів, складання розповіді по картинці у зошиті.
Попередня робота: бесіди про зиму і зимові явища, розглядання ілюстрацій про зиму: заучування віршів про зиму, загадок, складання описових розповідей.
Матеріал до заняття: ілюстрації про зиму ,кошти ТЗН, зошити.
1 частина.
Хід заняття: Діти входять в групу.
Вос-ль: - Хлопці, подивіться ,в нашій групі з'явилася снігова полянка.
На ній ростуть ялинки
Що лежить на їхніх гілках?
Діти: На гілках ялинок лежить сніг
Вос-ль: Правильно, а чому?
Діти: Тому, що зараз зима.
Вос-ль : Правильно хлопці.
- Відгадайте загадку:
« Дах в шапці хутряний
Білий дим над головою
Двір в снігу, білі будинки.
В гості до нас прийшла ...
Діти: Зима.
Звучить музика, з'являється зима.
Зима: - Здрастуйте хлопці!
Вос-ль: Діти, як ви думаєте, хто це?
Діти: Зима
Зима: Я чула ,що ви добре вмієте відгадувати
загадки, відгадайте і мої: ,,Біла зірочка з неба
впала,
Мені на долоню лягла -
І пропала."
Діти: Сніжинка
Зима :,,Ковдра біла
Не зроблено руками
Не ткалося і не кроилось,
З неба на землю звалилося."
Діти: ,,Сніг."
Зима: Молодці хлопці."
Вос-ль: Ще наші діти знають вірші про зиму.
Владик:,, На дворі і будинках
Сніг лежить полотном
І від сонця блищить
Різнобарвним вогнем."
Катя: ,,Білий сніг пухнастий
У повітрі кружляє
І на землю тихо
Падає, лягає."
Вос-ль: ,, Молодці."
,,-Сідай зимушка-зима.
Послухай наших дітей, вони багато про тебе знають."
(зима сідає)
Вос-ль: ,, -Хлопці, після якого часу року настає
Зима?"
Діти: ,,Зима настає після осені."
Вос-ль: ,, Назвіть зимові місяці?"
Діти: ,,Грудень , Січень, Лютий"
Вос-ль:,, Що відбувається в природі взимку?"
Діти: ,,Взимку холодно, мороз, сильний вітер,
йде сніг, слизько."
Вос-ль: ,, Що лежить взимку на дахах будинків і на вулиці?"
Діти: ,,Взимку на дахах будинків і на вулиці лежить сніг."
Вос-ль: ,,Як взимку птахам живеться?"
Діти:,, Взимку птахам живеться погано. Немає корму, холодно."
Вос-ль: ,, Як можна їм допомогти?"
Діти:,, Треба робити годівниці і розвішувати їх на деревах."
Вос-ль:,, Молодці, хлопці! А хто мені скаже, яка погода взимку, коли на вулиці йде сніг?"
Діти:,, Снігова.
-Холод (холодний)
-Мороз (морозна)
-Вітер (вітряний)
-А яка у нас сьогодні погода?
Діти: ,,Сьогодні світить сонце, мороз, дме холодний вітер, йде сніг."
Физминутка.
Хлопці, а тепер давайте ми з вами трохи відпочинемо.
Діти роблять коло, в середині кола зима.
,,А сьогодні у зими-новосілля,
Ми з тобою запрошені на веселощі.
Будинок побудований із замету
Ось такої висоти.
Білий килимок біля порога.
Ось такої вишини
Ми по сходах крокуємо
Ноги вище, топ-топ.
Двері кімнат отворяем,
Праворуч хлоп, і зліва хлоп.
Здрастуй зимонька-зима!"
Діти сідають за столи
-Подивіться уважно і скажіть:,, Який час
року зображено на цих картинках?"(Зима)
-Чому ви так думаєте?
Діти: Тому, що дерева стоять у снігу, діти зліпили
Сніговика...
-Які розваги бувають тільки взимку?
Діти: Можна кататися на санках, лижах, ковзанах,
грати в сніжки.
Вос-ль: А зараз ми з вами уважно розглянемо
картинку в зошиті і складемо з нею розповідь.
1 яку пору року зображено на картинці?(зима)
2 що роблять діти?
(катаються з гірки на лижах і санках)
Складання розповіді дітьми.
,,Настала зима, випав сніг .Діти взяли санки та лижі.
Вони катаються з гірки, їм весело."
Вос-ль: ,,Молодці хлопці, добре вмієте складати
розповідь.
-Хлопці, а тепер послухайте і запам'ятайте слова:
сніговик, сніг, ялинка, гірка.
-які слова я назвала?
-Діти повторюють слова.
-Назвіть ці слова ще раз тільки лагідно.
-на приклад: сніговик - снеговичек
-Діти: ялинка-ялинка, гірка-гірочка, сніг-сніжок.
-А тепер повторіть ці ж слова, але зі словом ,багато."
-Багато-ялинок, багато гірок, багато снігу, багато-сніговиків.
А зараз ми з вами пограємо в гру ,,Доскажи слово."
-Я буду читати вірш, а ви будете його закінчувати:
,,Тихо, тихо, як у сні
Падає на землю...(сніг),
З неба всі ковзають пушинки-
Сріблясті...(сніжинки)
На галявинку, на лужок
Тихо падає...(сніжок)
Землю білою, чистою, ніжною
Застелив постіллю...(снігової)
Ось веселощі для хлопців-
Все сильніше...(снігопад)."
-У цьому вірші ви додавали однокореневі
слова.
-Всі вони схожі на слово (сніг)
Зима прощається:
-Мені дуже сподобалося ваше заняття.
-Ви багато знаєте про зиму. Мені пора повертатися додому. В подарунок я залишаю вам свій чарівний
телевізор. Зима йде.
Вос-ль: ,, Хлопці, давайте подивимося зимові замальовки
По чарівному телевізору про те, як зима прикрасила
наше місто.
Підсумок заняття:,, Про що сьогодні з вами говорили на занятті, чому вчилися, що дізналися нового?"
-Діти: ,,Розмовляли про зиму, складали розповідь по картинці в зошиті, вчилися вимовляти слова зі
Словом,багато";дізналися про те, що є однокореневі
і ласкаві слова."

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове