logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Мої улюблені казки»

Комплексне заняття з ознайомлення з художньою літературою, розвитку мовлення і математики дітей підготовчої групи

Автор: Шубіна Наталія Юріївна, вихователь 2 категорії МДОУ N 23 п. Нахабіно, Красногорського району, Московської області.

 

Цілі: узагальнити знання про російських народних казках; закріпити рахунок в межах 10; розвивати навички відгадування загадок; виховання патріотичних почуттів.
Попередня робота: читання та обговорення російських народних казок; малювання за мотивами російських народних казок.
Матеріали: малюнки-ілюстрації дітей з російським народним казкам; книги російських народних казок; магнітофон; аудіозапис; ширма; гостя Казка.
Хід заняття:
У: Сьогодні ми з вами поговоримо про казках. Кожен з вас любить, коли йому читають казки. Вам їх читають вдома батьки, старші брати і сестри, і, звичайно ж ми, вихователі. Ви знаєте, що є казки літературні та російські народні. Чим же вони відрізняються? Що це за казки такі літературні?
Д: Літературні казки - це ті казки, які написали дитячі письменники, автори.
В: Правильно, а якихось дитячих письменників ви знаєте?
Д: Лев Толстой, Корній Чуковський.
В: А які літературні казки ви можете назвати?
Д: «Кіт у чоботях», «Тараканище».
В: Молодці, але якщо у літературних казок є автор, то хто ж пише російські народні казки? Чому вони так називаються?
Д: Росіянами ці казки називаються тому, що придумав їх російський народ.
В: Правильно, російський народ складав казки собі і дітям на радість, і сьогодні до нас в гості прийде незвичайна гостя - Казка. Давайте покличемо її разом. Повторюйте за мною:
Казка, Казка, виходь!
Дітям радість принеси!
(Звучить музика, з-за ширми виходить Казка з кошиком в руках і танцює)
З: Здрастуйте, діти! Я - Казка. Я прийшла до вас з чарівних книжок. Я знаю, що ви мене дуже любите і тому я принесла вам казкове частування.
В: Спасибі тобі, люба Казка за частування. А де ж воно?
(Казка простягає кошик, накриту хусткою)
В: Ось так частування! Та це ж лист! Від Баби-Яги!
(Конверт відкривається і включається аудіозапис листа)
Б-Я: Ха-ха-ха! Мої голубчики! Угощеньице захотіли? Казкового? Як би не так! Я казки більше вас люблю і тому гостину ваше викрала і сховала в надійному місці. Але якщо ви виконаєте всі мої завдання та доведете мені, що теж любите і добре знаєте казки, то, так вже і бути, поверну вам назад подарунки Казки!
В: Ну що, доведемо Бабі-Язі, що ми теж дуже любимо і добре знаємо казки?
Д: Так!
(Казка сідає на стілець біля ширми)
В: Тоді не будемо гаяти ні хвилини! А для того, щоб виконати перше завдання, треба відгадати загадку:
З лісу птиці прилітають,
Діточок малих забирають,
До Язі в хатинку їх несуть
І в дитячій казочці живуть!
Д: Гуси-лебеді.
В: Правильно. Слухайте перше завдання Баби-Яги, воно називається «Назви казку». Які три виду російських народних казок ви знаєте? Назвіть їх.
Д: Чарівні, побутові, про тварин.
В: А які ви знаєте чарівні казки?
Д: «По щучому велінню», «Сивка-бурка».
В: А побутові?
Д: «Кашка з сокири», «Скарб».
В: Вірно, а назвіть казки про тварин.
Д: «Рукавичка», «Лисичка з скалочкой».
В: Молодці, ви справились із першим завданням Баби-Яги, давайте отгадаем загадку і перейдемо до другого завдання.
Вмовляла братика
Старша сестриця:
Ти з калюжки не пий
Мутну водицю.
Але не послухався хлопчина
І перетворився він в козеня.
Д: Це казка «Сестриця Альонушка і братець Іванушка».
В: Правильно, слухайте тепер друге завдання Баби-Яги. Воно називається «Вгадай казку». Назвіть сказу, уривок з якої ви почуєте.
1.Жили-були мужик та баба. Обидва були такі ледачі...Так і норовлять справу на чужі плечі зіштовхнути, самим тільки не робити...І двері в хату ніколи на гак не закладали: вранці-де знову вставай, так простягай руки, та знову гак скидай...І так проживемо.
Д: «Горщик»
В: 2. -Фу-фу, тобі на своєму коні в три роки не доїхати до Жар-птиці. Я один знаю, де вона живе. Так і бути-твого коня з'їв, буду тобі служити вірою-правдою.
Д: «Іван-царевич та сірий вовк»
В: 3. - Мої вушка, вушка! Що ви робили?
- Ми всі слухали.
-А ви, ніжки, що робили:
- Ми всі бігли.
-А ви, оченята?
-Ми всі дивилися.
-А ти, хвіст?
-А я все тобі заважав бігти.
Д: «Лисичка з скалочкой»
В: Молодці, завдання Баби-Яги добре виконуєте, але давайте трохи відпочинемо і потанцюємо.
(Діти виконують танець під пісеньку «Колобок»)
В: Відмінно станцювали і нам залишилося виконати одне завдання.
Хлопець зліз з коханою пічки,
За водою почвалав до річки,
Щуку в ополонці зловив
І з тих пір турбот не знав.
Д: Казка називається «По щучому велінню»
В: Третє завдання називається «Казкова арифметика». Розв'яжіть приклади і побачите знайомих героїв з казок.
(На дошці висять листи з прикладами. Діти вирішують приклад, лист перевертається і видніється відповідь, якщо він вірний, то за ним відкривається зображення казкового персонажа).
В: Перший приклад.
(Діти відповідають по одному)
Д: До трьох додати три. Буде шість.
(Лист перевертається, за ним Змій Горинич)
Д: З восьми відняти п'ять. Три.
(Лист перевертається Дід)
Д: До чотирьох додати один. П'ять.
(Лист перевертається - Василина Премудра)
Д: З десяти відняти три вийде сім.
(Лист перевертається - Лисиця)
Д: До шести додати три вийде дев'ять.
(Лист перевертається - Баба-Яга)
В: Молодці, ви впоралися з усіма завданнями Баби-Яги, пора б і частування отримати, але де ж воно?
(Звучить аудіозапис листи Баби-Яги)
Баба-Яга: Так і бути, повертаю вам казкове частування і визнаю, що ви, так само як і я, знаєте і любите казки. До нових зустрічей на сторінках книг!
(Казка роздає дітям частування)
В: Спасибі тобі, Казка, за те, що прийшла до нас.
С: Дякую вам, хлопці, за те, що ви любите мене і так добре знаєте. Мені було дуже приємно побувати у вас в гостях, але, на жаль, пора повертатися додому, мій чарівний світ. До зустрічі!
В і Д: До побачення, Казка!

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове