logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

"Знайомство з поняттями "ширше - вже". Рахунок до трьох."

Конспект заняття в другій молодшій групі.

Автор: Опаріна Ірина Сергіївна, вихователь першої кваліфікаційної категорії, Муніципальне автономне дошкільний навчальний заклад "Дитячий садок N 381 комбінованого виду", Республіка Татарстан, місто Казань.

 

Мета: Освоєння вміння при порівнянні двох предметів виділяти параметри ширини (ширше - вже), знаходити схожість і відмінність; закріплювати рахунок до трьох; вчити виявляти закономірність у розташуванні фігур і продовжувати її.
Матеріал до заняття:
Мотузки для "ріки" і "струмочка", іграшки: качка і три каченяти, курочка і три курчати, жаба і три жабеняти, гусак і три гусеня, корова і три теляти, три порося.
Роздатковий - набір геометричних фігур (квадрати, прямокутники, трикутники), листок із зображенням мотузочки, набір смужок однакової довжини, різної ширини (двох видів)

ХІД ЗАНЯТТЯ

1. Порівняння предметів по ширині.
а) - Хлопці, в кого з вас бабуся і дідусь живуть у селі? Ось і добре. Ми вирушаємо до них у гості. (На підлозі мотузочками позначені річка і струмочок). Підійшли до струмочка.
- Давайте спробуємо воду! Холодна! Не будемо в неї входити, перескочимо через струмочок. (Діти легко перестрибують через мотузочки, що зображують струмочок).
- Йдемо далі. А ось на шляху річка. Можемо ми її перестрибнути? (Ні.) Чому? (Річка широка)
А чому ми змогли перестрибнути струмочок? (Вузький)
- Хлопці! Ви помітили на березі річки курочку з курчатами? Скільки курочок? (Одна). Скільки курчат? (Три). А хто це плаває в річці? (Качка і каченята). Скільки качок? (Одна).Курочка з курчатами хочуть перейти на інший берег, але не вміють плавати. Як їм допомогти? (Просять каченят перевезення курчат). Чи зможуть каченята выполниь прохання курчат? (Зможуть, оскільки троє курчат і троє каченят - рівну кількість).
Вихователь разом з дітьми читає вірш:
Перепливли річку рівно півхвилинки:
Курча на каченя, курча на каченя,
Курча на каченя, курка на качці.
(Д. Хармс)
- Хлопці, допомогли каченята курчатам? (Так). А ми продовжуємо свій шлях в село, але підемо ми по мосту. Який по ширині міст для машин? (Широкий). На мосту ми зустріли гуску з із гусенятами. Скільки гусенят? (Три). А ось пасеться корова з телятами. Скільки телят? (Три). А ось у свинарнику свиня з поросятами. Скільки поросят? (Троє.) Де живуть домашні тварини? (Сараї).
б) Діти сідають за столи. У кожного листок з двома намальованими доріжками:вузької і широкої, вони різного кольору.
- Це дві доріжки: для ведмедика і зайченя. Чим відрізняються доріжки? (Одна широка, інша вузька.)
- За якою доріжці побіжить ведмежа? (Широкою).
- Чому по широкій? ( Ведмедик великий, товстий).
Діти беруть фломастери і проводять ведмедика по широкій доріжці. При цьому вихователь спонукає дітей до розповіді дітей про те, що вийшло: "Чорна доріжка ширше, ніж зелена, тому по ній побіжить мишко. А зелена вже, ніж чорна - по ній побіжить швидкий зайчик".
2. Фізкультхвилинка.
На болоті дві подружки.
Дві зелені жаби
Вранці рано вмивалися,
Рушником розтирали,
Ручками плескали.
Розлетілися комарі...
Всі залишилися без їжі!
3. Робота з роздатковим матеріалом. Гра " Побудуй будинок"
У дітей на столах набори геометричних фігур (квадрати, прямокутники, трикутники).
- Хлопці, пам'ятаєте казку про трьох поросят. Вони будували собі різні будинки, щоб вовк їх не з'їв. Давайте побудуємо свої будинки - великі і широкі; маленькі й вузькі з геометричних фігур.
4. Пошук закономірності. Гра " Рушники для жабенят".
а) Вихователь розповідає дітям казку:
- На нашій річці живе багато жабенят. Вони дуже люблять купатися, і мама жаба постійно сушить їх рушники. Допоможіть розвісити їй рушники. Вихователь викладає початок на фланелеграфе, потім діти підходять по одному і продовжують ланцюжок.
б) У кожної дитини аркуш паперу з намальованою мотузкою і набір смужок, однакової по довжині і різних по ширині. Аналогічне завдання діти виконують самостійно.
5. Підсумок заняття.
- Давайте згадаємо, що ми сьогодні з вами займалися?
- Чому ми змогли перестрибнути струмочок , а річку - ні?
- Кому ще допомагали?

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове