logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Зима. Зимові забави».

Конспект відкритого заняття.

Автор: Родіонова Олена Юріївна, вчитель-логопед МДОУ д/с N1 п. Новозавидовский.

 

Цілі:
- розширити словниковий запас дітей, закріпити знання про зиму, уточнити ознаки зими;
- вчити складати речення за сюжетною картинці;
- розвивати мовлення, пам'ять, увагу, мислення;
- розвивати м'язи артикуляційного апарату, дрібної моторики пальців рук, вчити координувати мова з рухом.
Обладнання: демонстраційний матеріал для розвитку уваги, логічного мислення, намальоване полотно «Зима», предметна картинка «Сніговик», роздатковий матеріал - сніжинки на зимову тематику, геометричні фігури, лічильні палички, предметні картинки, фланелеграф.
Хід заняття
1. Організаційний момент.
Вправа на логічне мислення. Подивіться на картинку-загадку і скажіть, якого предмета не вистачає?

Сніжинка

Санки

Сніговик

Санки

Сніговик

Сніжинка

Сніговик

Сніжинка

?

 2. Бесіда про пори року.
- Як ви думаєте, про який пори року ми будемо говорити на занятті?
- Що ви можете розповісти про зиму, після якого часу року вона наступає?
- Як ми визначаємо, що настала зима?
3. Дихальні вправи.
П е д а г о р. Як подув Дід Мороз -
В морозному повітрі
Полетіли, закружляли
Крижані зірки.
Діти беруть сніжинки на ниточках і довго дмуть на них, спостерігаючи за кружлянням сніжинок.
4. Вправа для корекції зору.
Ми сніжинку побачили, -
З снежинкою грали.
Діти беруть сніжинку в руку. Треба витягнути сніжинку вперед перед собою, сфокусувати на ній погляд.
Сніжинки вправо полетіли,
Очі вправо подивилися.
Відвести сніжинку вправо, простежити рух поглядом.
Ось сніжинки полетіли,
Очі вліво подивились.
Відвести сніжинку вліво, простежити рух поглядом.
Вітер сніг піднімав вгору
І на землю опускав...
Піднімати сніжинки вгору й опускати вниз.
Діти дивляться вгору і вниз.
Всі! На землю вляглися.
Покружляти і сісти, опустивши сніжинку на підлогу.
Очі закриваємо,
Закрити долонями очі.
Очі відпочивають.
Діти складають сніжинки і сідають на стільці.
5. Загадка Н.Стожкова.
Що за безглуздий людина
Пробрався в двадцять перше століття?
Морквиною ніс, в руці мітла,
Боїться сонця і тепла. (Сніговик)
Предметна картинка «Сніговик»: Сніговик я непростий,
Цікавий, пустотливий.
Знати хочу я, ніж хлопці
Займаються взимку?
На гірку забираються,
На санчатах кататися.
6. Логопедична гімнастика.
1. Вправа «Гірка» (для зміцнення м'язів мови, вироблення підйому спинки і кореня язика). Рот відкритий. Губи в усмішці. Широкий кінчик язика впирається в горбки за нижніми зубами, спинка мови вигинається вгору, потім вирівнюється. Стежити, щоб кінчик язика не відривався від альвеол, губи і нижня щелепа залишалися нерухомими.
2. Вправа «Саночки» (для розвитку рухливості мови, вміння утримувати язик у верхньому положенні з піднятими бічними краями). Рот відкритий. Губи в усмішці. Бічні краї язика щільно притискаються до верхніх кутніх зубів, спинка прогинається вниз, кінчик вільний. Рухи язиком вперед-назад, бічні краю мови ковзають по корінним зубах. Стежити, щоб нижня щелепа не рухалася.
7. Масаж обличчя (погладжування).
Завтра знову будемо мчати НД - від середини чола до
На ковзанах і на санях. верхній частині вух,
І на лижах кататися з гір - від носа до середньої частини вух,
Адже зима у нас в гостях! від середини підборіддя до нижньої
частини вух.
8. Вправи для розвитку дрібної моторики:

  • розминка для пальчиків:

Ручка в дзеркало дивиться, Кулачок - на кулачок.
Ручка пальчикам велить: І долоньки на бочок.
Загибайтесь, выпрямляйтесь. А тепер лежать долоньки,
Разом у жменьку збирайтеся. Відпочинуть вони трошки.
Разбегитесь, распрямитесь, На бочок. Знову на стіл.
В кулачок тепер стисніться. І кінець грі прийшов.

  • складання сніговика, ялинки будинку з геометричних фігур;
  • викладання фігур з лічильних паличок (санки, лопатка, ялинка).

9. Фізкультхвилинка «Снігова баба».
Ми ліпили бабу снігову, Зображують у повітрі
послідовно три кола,
Щоб краше не було її. Проводять пальцями по обличчю.
Лопатами весь сніг зібрали, Імітують рухи лопатою.
Не забули нічого.
Спочатку ком великий відкатали Зображують руками в повітрі
максимально велике коло.
І щільно цей ком притиснули. Зображають перед собою руками
коло, опускають його.
Другий поменше був розміром. Зображують коло менше.
На перший він сів сміливо. Присідають.
А третім - голова була Показують на голову.
І долі своєї чекала. Підпирають голову долонями.
Особа прикрасили морквиною, На рівні носа пальцями
зображують морквину.
І вуглинками замість очей. Показують на очі.
Промалювали ротик спритно, Чіпають рот.
Дивилися в профіль і анфас. Повертають голову в бік, прямо.
На голову відро наділи, Роблять рухи двома руками
зверху вниз по голові.
Прикрасили його пером. Піднімають одну руку вгору,
розставляють пальці.
Мітлу встромили для порядку. Роблять рух «підмітання».
Працювали дружно всім двором! Схрещують пальці рук в замок.
10. Робота над звуковою стороною мови.
- відібрати картинки на звук З (сніжинка, бурулька, санки, сніговик, сніг);
- використовуючи предметну картинку «Сніговик», назвати предмети, в яких є звук Р (рукавиці, відро, шарф, морква );
- поділити слова на склади (лижі, сніг, ковзани, санки, хуртовина, ялинка).
11. Складання речень за сюжетних картинок.
Дітям роздають сюжетні картинки із зимової тематики. Кожна дитина складає речення за свій картинці і прикріплює її на фланелеграф для складання загальної сюжетної картини.
12. Підсумок заняття.
- Про який пори року йшлося на занятті?
- Які зимові забави ви знаєте?

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове