Конспекти занять з дітьми.
«Подорож з сонячним зайчиком»
Конспект музичного тематичного заняття в старшій групі.
Автор: музичний керівник вищої кваліфікаційної категорії Шемарыкина Ірина Олександрівна, МДОУ д/с N 147 р. Іркутська.
Мета: музично-емоційне виховання дітей, комплексне розвиток музикальності; розвиток уяви та фантазії, створення умов для об'єднання знань і відчуттів дітей.
Завдання.
- Створити радісний, ігрове, «сонячне», комфортне настрій на уроці, розвивати здатність відчувати і передавати іншим емоційну теплоту і радість.
- Використовувати різні форми активного та пасивного сприйняття музики.
- Розвивати навички природного звуконаслідування, вміння співати легко, вільно, передаючи характер пісні.
- Продовжувати розвивати ритмічний слух засобами музичного руху, омузыкаливания, звучними жестами.
- Спонукати дітей до самостійного пошуку виразних засобів для передачі танців та ігрового образу. Розвивати творчу уяву, співочу і рухову фантазію.
Хід заняття.
Вхід в зал. Музичне вітання: Добрий день. (пропевание різних мелодичних ходів за педагогом, самостійний пошук мелодійної інтонації дітьми).
- Комунікативна гра «Гей, привіт» Т. Боровик.
- - Хлопці, до нас у садок прийшло запрошення на весняну прогулянку, а від кого воно - дізнаєтесь, коли послухаєте вірш:
Я зайчикові сірому
Зовсім не рідня.
Чому ж зайчиком все звуть мене?
Я народжений від сонечка
До сонечка звик
Промінчик - сонячний зайчик
Стриб-стриб-стриб.
- Хто нас покликав на прогулянку? (Сонячний зайчик) Показати сонячного зайчика на підлозі, на стіні.
- Згодні з ним подорожувати?
- А ви готові?
- Зараз перевірю. Будемо рухатися так, як підказують моделі. (Ходьба і біг по колу, змійкою, врозсип, зайняти 4 куточка, зібратися в центрі, потім у коло), характер рухів змінюється в залежності від музичного супроводу «Марш, біг».
- Молодці, впоралися із завданням. Отже, вирушаємо в дорогу.
Вправа «Веселі мандрівники» муз. Старокодомского. Виконати виразно, зображуючи тих, про кого співається у пісні, чітко прохлопывать ритм у приспіві.
Звучить фонограма пташині голоси, звуки лісу.
- Хлопці, сонячний зайчик нас привів у ліс. Чуєте, як він оживає навесні, давайте сядемо, відпочинемо.
Ми прийшли в весняний ліс,
Багато він таїть чудес:
Подивіться, у берізки
На гілках висять сережки.
От пролісок з'явився
І головкою вклонився.
Виросли біля ялинки
Нові голки.
Струмочки кругом шумлять,
Теплу і сонцю кожен радий.
І жаби тут як тут
Хором весело співають.
- А тепер давайте послухаємо як музика розповідає про весну.
Звучить музична п'єса «Пролісок» П. В. Чайковського
У лісі, де берізки зібралися юрбою,
Проліска глянув вічко блакитний
Спершу поволеньки
Потім потягнувся
З усіх своїх маленьких сил
І тихенько запитав:
Я бачу, погода тепла і ясна!
Скажіть, правда, що це весна?
- Дізналися твір? Хто його написав? Про що нам розповіла музика? Як розповіла? Що почули у музиці?
Давайте в рухах розповімо про перших весняних кольорах підсніжники, про легкому вітерці, вслухайтеся в музику і танцюйте плавно, легко, м'яко, ніжно. (танцювальна імпровізація).
Тепер давайте голосом, язичком зобразимо, що ж відбувається у весняному лісі.
Ось рівна стежка біжить по лісі. (тпрррр _________________)
А ось вона петляє з гірки на гірку, між ялинок і беріз. ( тпррр
)
Дзвінкий струмок співає свою пісеньку (балакаємо язичком).
Прокинулися жучки (Ж-Ж-Ж-Ж-Ж-Ж-Ж-Ж)
І комарики (З-З-З-З-З-З)
Жаби весело квакають - гріються на сонечку.(робота з ритмічними картами)
А ось і перші метелики закружляли в танці.(робота з звуковысотными моделями)
- Чуєте, у лісі пролунав стукіт, хто б це міг бути, про кого ця ритмічна пісенька? (програю ритмічний малюнок на музичних паличках пісня «Дятел» муз. Ст. Леві, сл. А Фаткина «Вчіть дітей співати» упоряд. Т. М. Орлова, С. В. Бекина, М: Просвітництво, 1987. Приспів)
Прохлопайте так само, як стукає дятел.(варіювати завдання: по одному, підгрупами, на муз. паличках і ін)
- Тепер заспіваємо пісню «Дятел». Давайте покажемо рукою напрям мелодії з низького звуку до високого, дятел сидить на нижній гілочці, а потім перелітає ні високу, і ви починаєте співати з низького звуку та голосом тягнетеся за рукою до високого звуку.(діти виконують пісню, виконують завдання).
Ще одну загадку нам пропонує сонячний зайчик. Вгадайте мелодію пісеньки («Сонячний зайчик» муз. Ст. Мураделі програма «Свято кожен день» додатковий матеріал підготовча група, В. Каплунова, В. Новоскольцева.
Проспівати мелодію на склад-ля, потім виконання в характері, виразно, легким звуком.
Хлопці, сонячний зайчик пустотливий, жартівливий і веселий, розповімо про нього різними шумовими інструментами.
Ритмодекламация з акомпанементом шумових інструментів. «Що за жовтий м'ячик» текст Ю. Тенфьюрда «Музичний керівник», N 4, 2004 р.
Інструменти за вибором дітей, проговорювати текст, ритмічно вести свою партію.
- Сонячний зайчик вам приготував сюрприз - хочете стати його друзями сонячними зайчиками? Ось чарівна сонячна фарба - намалюйте пальчиком один одному сонячну крапельку на носі зайчика.
(фарба-грим, вологі серветки)
- Скільки бешкетних сонячних зайчиків у нас з'явилося. Всі вони дружать, грають з сонечком-веселышком. Ставайте в коло, пограємо. Придумуйте різні цікаві руху для своїх зайчиків, радійте сонцю.
Музична гра з співом «Сонячні зайчики». авт. Е. В. Канашкина
Ось і закінчилася наша весняна прогулянка з веселим сонячним зайчиком. Вам сподобалася вона? Давайте прощатися. Пропеваю до-сві-так-ні-я. Діти проспівують, повторюючи інтонацію.