Конспекти занять з дітьми.
«День мічурінського телебачення».
Конспект заняття в старшій/підготовчій групі з пізнавального розвитку.
Автор: Климанова О. М., вихователь ТОГОУ Д/д «Лелеченя».
Мета: - ознайомлення дітей з рідним містом.
Програмне зміст: - познайомити (старша група) і розширити (підготовча група) знання дітей про місто, в якому живуть діти;
- вчити впізнавати за ілюстраціями і розповідати про визначні пам'ятки рідного міста;
- викликати бажання більше дізнатися про рідний край і почуття захоплення красою рідних місць;
- закріпити знання дітей про В. В. Мичурине - вченого-садоводе;
- продовжувати формувати моральні уявлення дітей про дружбу, друга на прикладі конкретної ситуації;
- уточнити і закріпити з дітьми правила поведінки в громадських місцях;
- розвивати творчі здібності дітей у процесі драматизації;
- сприяти зміцненню фізичного здоров'я дітей;
- виховувати любов до свого рідного міста.
Матеріал: набір листівок «Мічурінськ»; муляжі фруктів виведених В. В. Мічуріним; гра «Барабан історії»; аудіозапис дзвону та пісні про війну; фотографії дітей, зроблені під час відвідування пам'ятних місць міста; костюми зайчика і їжачка; напій з шипшини; одноразові стаканчики; д/і «Чудесний мішечок»; відеозапис «Наодинці з природою».
Хід заняття.
-Доброго ранку, дорогі телеглядачі! Вас вітає Мічурінськ телебачення. Сподіваємося, що день буде добрим, тому що всі наші передачі сьогодні присвячені улюбленому місту. Хлопці, а ви любите своє місто? (Відповіді дітей). Наш земляк-поет Е. Ішутін теж любить своє місто і присвячує йому наступні рядки:
Дитина: Мічурінськ яблуневою гілкою
Відомий світу і країні,
Його люблю я кожною клітиною,
А їх тисячі в мені.
- Сьогодні у нас в гостях одна з популярних передач «Колесо історії». Ми з вами поговоримо про історію нашого міста.
- Скажіть, хлопці, як називається наше місто? (Відповіді дітей). Як називають жителів Мичуринска? (Мічурінці). Наше місто молодий чи старий? (Відповіді дітей). Як раніше називалося наше місто? (Козлов). В честь кого місто назвали Мічурінському? (В честь вченого - садівника В. В. Мічуріна). Що В. В. Мічурін зробив для нашого міста, для всієї країни? (Створював і виводив нові сорти плодових рослин). Що робив В. В. Мічурін для того, щоб виростити дерево? (багато працював, поливав, підгодовував, обкопував, оберігав від шкідників і т. д.).
- Настав час телегри «Чудесний мішечок». У мене в руках «чудесний мішечок». У ньому знаходяться фрукти і ягоди, сорти яких створював В. В. Мічурін і його послідовники. Ви повинні будете дістати по одному плоду, і розповісти про нього: який він форми, кольору, смаку, як його можна використовувати. Наприклад: «Це яблуко. Воно округлої форми, червоного кольору, ароматне та смачне. З яблук можна приготувати компот, варення, джем».
Проводиться д/і «Чудесний мішечок».
- В ефірі - улюблена багатьма передача «Здоров'я». Для лікувального харчування послідовники В. В. Мічуріна виводять нові сорти різних ягід, у тому числі шипшини, глоду, жимолості, обліпихи. Якщо ці плоди заварити, то вийде смачний, корисний напій. Хочете спробувати? (Вихователь пригощає дітей напою з шипшини).
- Ну от і ми з вами трохи зміцнили своє здоров'я. А коли наші діти здорові й щасливі, вони веселі, рухливі, люблять грати і веселитися. Тому вашій увазі пропонуємо перегляд телевізійної передачі «Парк культури і відпочинку».
- Хлопці, а чому така назва - «культури і відпочинку»? Для чого люди приходять сюди і як себе потрібно вести в парку? (Відповіді дітей). Навіть у найспекотніші літні дні тут завжди прохолодно, весь парк, що потопає в зелені. Вдень тут відпочивають батьки з дітьми, а ввечері приходить відпочивати молодь. У парку проводяться різні концерти, зустрічі з цікавими людьми, дитячі ранки. У парку багато атракціонів, каруселей, гойдалок. (Пропонує розглянути фотографії відпочинку дітей у парку). Ну а якщо це місце відпочинку та ігор дітей, то давайте і ми з вами пограємо в російську народну гру «Мішок».
У мене одна лише умова:
Хто наступить на мішок,
Пробіжить один гурток!
Нумо, дружно! Раз, два, три-
Вище ніжки від землі!
(У ході гри діти вправляються у стрибках на двох ногах і м'яке приземлення).
- А тепер, хлопці, спробуйте відгадати загадку.
Що за дім -
Музику почуєш в ньому,
Співи, танці, плач і сміх -
Задоволення для всіх!
- Звичайно ж, це театр. Настав час наступної передачі «Театральний сезон». Ми з вами любимо бувати тут - і на новорічні вистави, і на дитячі спектаклі. Давайте знайдемо зображення театру на нашому стенді. (Діти знаходять листівку із зображенням театру). Подивіться, який він величний і урочистий! Зовсім недавно ми приїжджали в театр, щоб подивитися виставу «Всі миші люблять сир». А сьогодні актори з театру приїхали до нас, щоб показати невелику сценку «Як зайчик знайшов собі друга». (Йде показ сценки).
Ведуча: Жив-був зайчик на прізвисько Короткий Хвіст. Був він маленький і всього боявся. (З'являється зайчик, він скаче і сам собі підспівує: «ля-ля-ля»). Раптом біля великої берізки він зупинився і затремтів від страху.
Зайчик: Ой, хто це там ховається за деревом, я боюся, я зараз втечу.
В: Але з-за берізки вийшов маленький їжачок. (Виходить їжачок).
Їжачок: Я - їжачок Колючі голки. Не бійся мене, я тебе не ображу.
З: Що ти тут робиш?
Е: Я шукаю собі друга. Будеш моїм другом?
З: Тільки я всього боюся. Хіба тобі потрібен такий друг?
Е: Потрібен! Я буду захищати тебе!
З: Спасибі тобі, їжачку, ти - справжній друг!
В: Так зайчик і їжачок подружилися і стали справжніми друзями. (Зайчик і їжачок відходять).
В: Ось, виявляється, для чого потрібен друг - щоб захищати слабкого, піклуватися про маленького. Охороняти того, хто потребує твоєї захисту.
- Чи сподобалося вам виступ, хлопці? Наступна передача тісно пов'язана з театром і називається «Грай, гармонь». (Діти виконують пісню про рідне місто).
- А зараз послухайте аудіозапис і спробуйте здогадатися, як буде називатися наступна передача. (Звучить аудіозапис дзвону).
- Що це за шум? Де його можна почути? (В церкві). Наша наступна передача називається «Церкви міста». Давайте спробуємо з вами пригадати, які церкви є в нашому місті. (Іллінська, Боголюбська, Всіх Скорботних Радість, Успенська). А ви коли-небудь були в церкві? (Відповіді дітей). Що вам сподобалося в храмах? (Особлива обстановка, всі розмовляють тихо, співає церковний хор, горять свічки). Подивіться на фотографії. Ми з дітьми ходили в церкву, і з вами обов'язково підемо. А навіщо люди ходять до церкви? (Щоб помолитися Богу, побути наодинці зі своїми думками і роздумами). А ще люди приносять до церкви малих дітей хрестити. Це святе таїнство оберігає дітей від усіх псуванням, від всього поганого в житті. Ще по вихідним в церкву приїжджають молодята - вінчатися. А по великих православних свят у церкві лунають дзвони. Ось як зараз. Давайте побудуємо і послухаємо гарний святковий передзвін. (Звучить дзвін).
- А тепер давайте пограємо в гру «Впізнай церква за описом і знайди її зображення».
1. Ця церква стоїть у центрі міста. Головна відмінність цієї церкви - високий шпиль. Названа на честь пророка Іллі. (Іллінська церква).
2. Ця церква має п'ять куполів: великий - в центрі, чотири менші - по кутах. Ця церква дуже велика, поет Євген Ішутін називає її «богатирем-собором». (Боголюбська церква).
- Молодці, хлопці, ви правильно дізналися і назвали церкви нашого міста. Настав час для телевізійної передачі «Наші захисники». (Звучить аудіозапис пісні «чи Хочуть росіяни війни»). Давайте звернемо наші погляди на наступний стенд, і розглянемо листівки і фотографії. Що за місце тут зображено? (Площа Слави). Як називається цей меморіальний ансамбль? («Захисникам Вітчизни»). Хто зображений на постаменті? (Мати проводжає свого сина на війну). Кому встановлений цей меморіальний ансамбль? (Близько 50 тисячам мічурінців, які хоробро воювали з фашистськими загарбниками в роки Великої Вітчизняної війни. Вони віддали свої життя, щоб ми з вами жили в світі, щоб більше ніколи не було війни). А чому тут завжди лежать квіти? Хто їх кладе? Коли відмічається свято, присвячений перемозі нашого народу над фашистами? Послухайте, які рядка писали бійці з фронту:
Мої брати і сестри рідні!
Завтра я знову в бій іду
За Вітчизну свою, за Росію,
Що потрапила в лиху біду.
Зберу свою мужність, силу,
Стану недругів наших громити,
Щоб вам нічого не загрожувало,
Щоб ви могли вчитися і жити!
- Давайте ми з вами в пам'ять про тих, кого немає з нами, хто віддав своє життя, щоб ми жили у світі, постоїмо хвилинку тиші.
- Ось і підходить до кінця дня мічурінського телебачення. Сьогодні всі передачі були присвячені місту Мичуринску. Наше місто дуже гарний, у ньому багато цікавих, красивих місць. А яка красива природа в нашому краї! Я пропоную вашій увазі документальний фільм «Наодинці з природою». (Йде показ відеофільму).
- Нам з вами жити в цьому чудовому, мальовничому місті. І нам з вами прикрашати його, робити його красивішим, затишнішим. Я пропоную вам побудувати з конструктора свій диво-місто, з парками, церквами, красивими будинками.