logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Веселе осіннє пригода»

Конспект з екологічного виховання у старшій групі.

Автор: Бедніна Оксана Вікторівна, вихователь другої кваліфікаційної категорії, МБДОУ N9 Дитячий садок "Берізка", Камчатський край, місто Петропавловськ-Камчатський.

 

Мета:
1. Дати дітям уявлення про осінь, як пору року, коли дозрівають овочі і фрукти.
2. Розповісти дітям про страви, які можна приготувати з овочів і фруктів, про користь вживання в їжу овочів і фруктів.
3. Нагадувати дітям правила ОБЖ (про необхідність мити руки перед їжею, після прогулянки).
Програмні завдання:
1. Закріплення знань про осінь, як пору року.
2. Вчити встановлювати причинно - наслідкові зв'язки між природними явищами (сезон - дозрівання плодів і овочів).
3. Розвивати мовленнєву активність, пропонуючи дітям описувати плоди, дари осені. Розвивати увагу, пам'ять, мислення, дружні взаємовідносини.
Методи і прийоми:
1. Ігровий (внесення ігрового персонажа, сюрпризный момент).
2. Наочний (Предметні картинки, схеми).
3. Досвід (дослідним шляхом перевірити чистоту рук).
4. Словесний (бесіда, розповідь вихователя, запитання пошукового характеру, художнє слово).
Матеріал та обладнання:
1. Магнітний мольберт.
2. Панно з зображенням посуду: салатник, глечик, блюдо для пирога.
3. Предметні картинки на магнітах: капуста, цибуля, помідор, огірок, ріпка, яблуко, груша, брусниця.
4. Набір для досвіду: лупа, пластикові тарілочки, пінцет, вологі ватяні диски, білий халат.
5. Лялька бібабо «Гном Тілі-бом».
6. Чарівна скринька.
7. Програвач DVD дисків.
8. CD диск «Катерина Желєзнова. Аеробіка для малюків».

Хід заняття.
Діти сидять на стільцях півколом. Перед ними два мольберта. Стіл з обладнанням.
1. Вступна частина.
Вихователь: Хлопці, сьогодні відбулося дуже дивне і загадкове подія. Рано вранці, коли я прийшла в нашу групу, я виявила на своєму столі скриньку!
(показує дітям скриньку, пропонує розглянути його дітям)
Вихователь: - Діти, як ви думаєте, що лежить у цій скриньці?
Передбачувані відповіді дітей: коштовності, скарби, секрет, чаклунство і т. п.
Вихователь: - Тільки от біда, скринька не відкривається. Може треба вимовити чарівні слова?
(пропонує дітям пригадати чарівні слова, наприклад «Крибле - крабле - бумс»)
Діти хором: Крибле - крабле - бумс!
(вихователь відкриває скриньку і дістає звідти ляльку гнома Тілі - бома)
Вихователь: - Ой, ти хто і як тебе звати! Чому ти сидиш в скриньці?
(далі вихователь відповідає за гнома)
Тілі - бом: Я гном! Звати мене Тілі - бом! Я живу в чарівному скриньці. Скриня у мене незвичайний, може подорожувати по всьому світу! Мені сорока - білобока розповіла, що ви самі розумні і кмітливі діти. Ось я і вирішив побувати у вас в групі. Приїхав у своїй скриньці до вас у гості.
Вихователь: Ми гостям раді! Правда, хлопці? Що потрібно сказати гостеві?
Всі хором: Ласкаво просимо!
Вихователь: Залишайся з нами. А можна подивитися, що лежить у твоєму скриньці?
Тілі - бом: Я приніс осінні дари! Відгадайте ка загадку:
« Стигнуть в саду і на грядці різнокольорові хлопці?»
Вихователь: Так наші діти вмить цю розгадають загадку!
(Пропонує дітям розгадати загадку, спонукає дітей давати повні відповіді, заохочує боязких і сором'язливих малюків)
Тілі - бом: Які здогадливі діти! Дійсно, осінні дари це овочі та фрукти!
(вихователь дістає зі скрині предметні картинки, показує дітям і розкладає їх на столі)
Тілі - бом: Які чудові овочі і фрукти. Дуже мені хочеться з них приготувати частування для своїх друзів із країни гномів. Тільки я не знаю, з чого готують салат, в нього кладуть солодку цукерку? А може гірку пігулку? А може фрикадельки з пластиліну?
Вихователь: смішний гном! Тілі - бом, ти ж все переплутав! Від такого частування твої гості можуть захворіти! Подивися скільки чудових овочів і фруктів ти приніс!
Адже овочі і фрукти це не тільки дуже смачно, але й дуже корисно! Діти, а як ви думаєте, чому овочі та фрукти корисні для здоров'я?
(Передбачувані відповіді дітей: для здоров'я, для життя, щоб добре рости, бути сильним, бути спритним, швидким і т. д. Важливо просити дітей давати повні відповіді та заохочувати боязких дітей до висловлення)
Вихователь: Правильно, молодці! Овочі дуже корисні для вашого здоров'я. Але як нам приготувати частування, тут потрібні знання і кмітливість? Давайте зіграємо в гру «Частування», і самі повеселимося і Тілі - бому допоможемо. А ти Тілі - бом не позіхай, складніше нам загадку загадай!
2.Гра «Частування»
Дітям загадують загадку - опис предмета. Хто вгадав називає форму, колір, особливості загаданого овоча або фрукта спираючись на мнемотаблицу, і прикріплює відгадку - картинку на велику картину. Овочі на салатник, фрукти на пиріг, ягоди на глечик.
Загадки:
1. Клаптик на клаптику - зелені латки,
Цілий день на животі, ніжиться на грядці. (Капуста).
2. Перш ніж його ми з'їли, всі наплакаться встигли. (Цибуля).
3. Як на нашій грядці, виросли хлопці,
Соковиті, та великі, ось такі круглі.
Влітку зеленіють, до осені червоніють. (Помідори).
4. На грядці довгий і зелений, а в банку жовтий і солоний. (Огірок).
5. Круглий бік, жовтий бік, сидить в грядці колобок. Вріс в землю міцно, що ж це? (ріпка).
6. Розколовся тісний будиночок на дві половинки, і звідти посипалися намистинки - дробинки. (Горох).
7. За кучерявий чубчик лисицю з норки поволік. На дотик гладка, на смак - солодка. (Морква)
Вихователь: Молодці хлопці, але в нашому салаті чогось не вистачає. Подивіться уважно.
Я шепну тобі на вушко:
Я - не клоун, але - петрушка.
Соковита і довга -
Вітамінна Зелень.

Правильно, хлопці. В салаті обов'язково повинна бути вітамінна зелень. Салат готовий.
Тілі - бом: А пиріг! Я так люблю пироги і мої друзі гноми теж люблять пишні рум'яні з запалі з жару пироги!
Вихователь: Ой, а що ж ми покладемо в пиріг?
1. Я рум'яну матрьошку від подруг не відірву,почекаю коли матрьошка впаде сама в траву. (Груша)
2. Кругле, рум'яне я росту на гілці. Люблять мене дорослі і маленькі дітки. (Яблуко)
Тілі - бом: Пиріг готовий, яка краса! А на третє-у нас буде газована вода, шипуча і холодна, солодка - присладкая.
Вихователь: Тілі - бом, ми ж готуємо корисне частування? Хлопці хіба газована вода корисна? І хіба можна пити холодний напій в таку прохолодну погоду?
( діти відповідають на питання)
Вихователь: Молодці хлопці. Замість газованої води ми приготуємо ягідний компот. А покладемо в компот корисну ягоду, смачну, камчатську. У ній багато вітаміну С, він корисний при застуді і для імунітету.
Була зеленою маленькою,
Потім я стала аленькой,
На сонці почервоніла я,
І ось тепер я стигла.
(Брусниця)
Тілі - бом: Я дуже втомився. Готувати нелегка справа. Давайте прогуляємося. На галявині граються черв'ячки. Запрошують нас потанцювати.
3. Фізкультхвилинка. «Танець черв'ячків»
(диск «Е. Желєзнова Аеробіка для малят»)
Хоч у нас є дві руки, дві руки, дві руки
Ми зовсім як черв'яки, зовсім як черв'яки.
(крутити витягнутими руками перед собою)
І у нас вже готовий, вже готовий, вже готовий
Новий танець черв'ячків, танець черв'ячків.
(піднімати притиснуті один до одного долоні вгору і похитувати ними)
Будемо виляти хвостиком, всі виляти, всі виляти
Звиватися присідати, трошки присідати.
(руки відвести за спину, робити хвостик, виляти стегнами)
Ручки можемо розгойдати, розкачати, розкачати (качати руками)
Ніжкою можемо помахати, помахати, помахати (махати ногами)
Пальчиками поговорити, поспілкуватися, поговорити (качати руками)
Каблучками постукати, трошки постукати (стукаємо ногами)
Носиками помотать, помотать, помотать (негативний жест)
Головами погодитися, можемо погодитися! (позитивний жест)
Хоч у нас є дві руки, дві руки, дві руки,
Ми зовсім як черв'яки, зовсім як черв'яки.
(крутити руками перед собою)
Можемо знову показати, показати, показати,
Як вміємо танцювати, вміємо танцювати.
(вільний танець)
(діти сідають на стільці)
Тілі - бом: Як я повеселився. Як я зголоднів! Спробую швидше шматок пирога!
Вихователь: Постій Тілі - бом! Ти ж після прогулянки руки не мив!
Тілі - бом: Яка нісенітниця, вони у мене чисті!
Вихователь: Руки тільки здаються чистими! Ти не віриш?
Хлопці, Тілі - бом нам не вірить. Давай ті проведемо зараз справжній науковий експеримент! Доведемо Тілі - бому, що він не правий.
4. Досвід «У кого руки чистіше».
Вихователь: Подивіться, що я приготувала для нашого досвіду. Велике збільшувальне скло - лупу, пінцет, дві пластикові тарілочки і ватяні диски.
А зараз, Аліна і Лєра, підіть і як добре вимийте руки з милом.
Саша буде моїм помічником, одягай білий халат. Тепер візьми один ватний диск і як слід протри диском руки у дітей.
(Протирають руки. Потім пінцетом кладуть диск на тарілочку і дають подивитися на нього всім дітям. Можна використовувати лупу. Діти переконуються, що ватний диск брудний.)
Вихователь: А тепер, давайте протремо руки у Аліни і Лєри.
(Діти переконуються, що руки у дівчаток чисті. Все обладнання складають у коробку.)
Вихователь: Тілі - бом, ти віриш тепер, що треба мити руки перед їжею, особливо після прогулянки?
Тілі - бом: Спасибі вам, хлопці! Ви мене переконали, що треба мити руки перед їжею і після прогулянки. І за допомогу вам теж спасибі. Моїм гостям дуже сподобається частування, таке корисне і вітамінний. А тепер мені пора додому, в свій сундучок. Але я ще прийду до вас, разом пограємо і позанимаемся! До побачення!
(Вихователь ховає гнома в скриню)
5. Висновок
Вихователь: Ось і підійшло до кінця наше незвичайне, весела пригода. Хлопці. Що вам сподобалося найбільше? Що запам'яталося? Чому ми з вами навчилися?
(Приблизні відповіді дітей: гном Тілі - бом, сподобалося, грати, танцювати, досвід. Слухаючи відповіді дітей важливо спонукати їх давати повні відповіді, заохочувати невпевнених дітей)
Вихователь: Молодці, ви дуже багато знаєте і про овочі і фрукти, і про вітаміни, і вмієте танцювати, пам'ятайте правила гігієни. (Називає імена дітей дуже добре відповіли на завдання) Ваші відповіді дуже сподобалися гномові Тілі - бому. (Називає імена дітей мало активних) Вам треба бути сміливішими, Тілі - бому сподобалися ваші відповіді і він бажає вам подальших успіхів!

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове