Конспекти занять з дітьми.
«Сонячний росток»
Конспект відкритого заняття з конструювання з використанням техніки торцювання на пластиліні. (старша група)
Автор: Бедніна Оксана Вікторівна, вихователь другої кваліфікаційної категорії, МБДОУ N9 Дитячий садок "Берізка", Камчатський край, місто Петропавловськ-Камчатський.
Мета: ознайомити дітей з новою технікою роботи з пластиліном і папером; навчити найпростішим прийомам торцювання на пластиліні; закріплювати знання про рослини; розвивати мовлення, творчу уяву, художній смак.
Матеріали: пелюстки з креп-паперу, палички для торцювання, пластилін, листочки для аплікації, клей, картонні розетки для фону, насіння.
Хід заняття.
I частина.
Вихователь: діти, ви любите подорожувати? А давайте зараз здійснимо невелику подорож за допомогою нашої уяви, закрийте очі...Як тихо стало довкола, легкий вітерець подув на обличчя...раз,два,три....А тепер відкривайте очі.
Хлопці, а що ж це за картина? Яке дивне віконце, віконниці зачинені...Тут написана якась загадка. Та не одна, а цілих три! Давайте отгадаем?
1.
В городі, на доріжці,
Під моїм віконцем
Сьогодні сонце розквітло
На високій ніжці.
2.
Посадили зернятко -
Виростили сонечко.
3.
Розколи його -
Буде зернятко,
Посади його -
Буде сонечко.
Вихователь: Правильно хлопці! Це звичайно соняшник! Рослина красиве,корисне і незвичайне. Подивіться як він заглядає в наше віконце.
Соняшник
|
Золотий подсолнушек,
Пелюсточки - промінчики.
Він - синочок сонечка
І веселою хмаринки.
Вранці прокидається,
Сонечком сяє,
Вночі закриваються
Жовті вії.
Влітку наш подсолнушек -
Як кольоровий ліхтарик.
Восени нам чорненьких
Насіння подарує. |
заповнюємо серединку
Розгляньте його як слід.
(Діти розглядають картинку і разом з вихователем виділяють ознаки рослини,визначають де його садять, чим корисний соняшник для людини)
Вихователь: Молодці хлопці! Як багато ви знаєте про нашого гостя! На жаль в наших краях соняшники не ростуть. Але ми з вами можемо зробити панно, яке буде нам нагадувати про сонячному квітці в будь-який час року і в будь-яку погоду. А зараз давайте трохи відпочинемо з дороги і перш ніж приступити до роботи трохи потанцюємо!
Фізкульт хвилинка
(Катерина Желєзнова. N24)
«Четверо жабенят».
Четверо жабенят ,
Разом на пні сидять,
Разом на пні сидять,
Смачних черв'ячків їдять.
Ням-ням, ням-ням, ням-ням!
Раптом в калюжу один пірнув,,
У теплій воді заснув.
А троє жабенят смачних черв'ячків їдять.
Ням-ням, ням-ням,ням,ням.
Раптом в калюжу один пірнув,,
У теплій воді заснув.
А двоє жабенят смачних черв'ячків їдять.
Ням-ням, ням-ням,ням,ням.
Раптом в калюжу один пірнув,,
У теплій воді заснув.
Останній все сидить,і на черв'ячків дивиться,
Ням-ням, ням-ням,ням,ням.
(Під пісню діти виконують нескладні танцювальні рухи).
Вихователь запрошує дітей на робочі місця.
II частина. Виконання панно.
Вихователь показує дітям зразок панно. Після детального розгляду зразка вихователь пояснює дітям послідовність виконання роботи,знайомить їх з новою технікою торцювання на пластиліні.
1.Діти,розгляньте мій зразок,що служить фоном.основою нашої вироби?
(Паперова одноразова тарілка,попередньо пофарбована гуашшю в блакитний колір)
2.Якої форми листя у нашого соняшника? Скільки їх? Як ми будемо з вирізати?
(На зразку три листочки з кольорового паперу зеленого кольору, виготовлені за допомогою симетричного вирізування)
3.Розгляньте наш квітка соняшника, як ви думаєте, а як я його зробила, з яких матеріалів?
(Соняшник об'ємний, пелюстки з креповой папери, а в центрі розташовані справжні насіння соняшнику)
4.Хлопці, мій соняшник виконано незвичайним і дуже цікавим способом - за допомогою торцювання на пластиліні. Подивіться уважно послідовність виконання.
- у центрі ми наклеюємо наші великі зелені листочки, але розташовуємо їх так, щоб в середині залишилося порожнє місце;
-беремо шматочок пластиліну(заготовлений заздалегідь за кількістю дітей), розминаємо його скачуємо в кулю і прикріплюємо в середині панно;
- вставляти наші пелюстки ми будемо за допомогою спеціальних паличок, пелюсточки маємо тільки по колу,центр соняшника залишаємо вільним
- після того як ви прикріпили на пластиліні всі пелюстки, встромляємо в серединку насіння соняшнику, чорне насіння.
-виконуйте роботу акуратно, не поспішаєте і у вас вийде чудова прикраса на стіну.
Діти виконують роботу,вихователь надає при необхідності індивідуальну допомогу, повторює пояснення.
Після завершення роботи діти ще раз повторюють назву рослини з яким познайомилися, згадують що їм сподобалося на занятті.
Розглядають панно і проводять аналіз.
1.Знайди саму акуратну роботу.
2. Знайди дві однакові.
3.Яка робота сподобалася найбільше.