logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

ГЕОМЕТРИЧНІ ТІЛА.

Автор: Чудаева Марина Олександрівна, вихователь вищої категорії, стаж роботи 23 роки, МДОУ, ЦРР д/садок N 36 «Горобинка», смт. Львівський, МО, Подільський р-н.

 

Програмовий ЗМІСТ: Закріпити уявлення дітей про геометричних об'ємних тіл (куб, куля, конус, циліндр, призма), їх властивості, уміти співвідносити їх з площинним зображенням.
Вправляти в кількісному рахунку в межах 8, співвідносити цифру з кількістю, складати послідовний числовий ряд до 8. Розвивати уяву, вміння відбирати фігури одного виду і будувати з них різні конструкції за поданням придумувати їм назву; розвивати розумові операції, пам'ять, увага, мова.
МАТЕРІАЛ: Демонстраційний - чудесний мішечок з набором геометричних тіл на кожну дитину; фотографії цих фігур; блоки Дьєнеша.
Роздатковий: картка з купинами (болото); набір цифр від 1 до 8; набір карток із зображенням предметів 2-3 (на кожну дитину); набір плоских фігур по 10-12 шт. одного виду на кожну дитину.

Хід заняття
Вихователь збирає дітей навколо себе.
- Хлопці, мені сьогодні зателефонували мешканці геометричної країни. Уявляєте, в цій країні жив-був чарівник, якого забули запросити на свято. Цей чарівник образився і зачарував усіх жителів геометричної країни. Він помістив їх в темний льох і змусив забути своє ім'я. Врятувати їх можна тільки так: у суцільній темряві на дотик визначити фігуру, назвати її і знайти її паспорт. Хлопці, ви згодні допомогти жителям геометричної країни?
1. Шлях до країни геометричних фігур довгий і важкий. Щоб дістатися до неї треба подолати чимало труднощів. Перше - потрібно побудувати драбинку з кольорових паличок від 1 до 8. Драбинку будувати знизу вгору, не забувайте, що краї повинні знаходитися на одному рівні.
- Назвіть паличку, яка позначає число 5, 7, 8, 2.
- Як ми доведемо, що це саме число 5?
- Яка паличка довше блакитна або рожева? Що потрібно зробити, щоб рожева і блакитна палички стали однакові по довжині?
2. Наш шлях лежить через ліс і ось будиночок лісника. Лісник нас пропустить, якщо ми допоможемо йому перерахувати предмети на картинці і позначимо їх цифрами (предмети від 1 до 8 на кожну дитину).
- Скільки морквин? (діти вважають, погоджуючи числівник з іменником) Яким числом їх потрібно позначити? Аналогічно розбираються інші випадки.
3. Діти збираються близько вихователя. Вихователь розповідає про те, що їм вдалося благополучно дістатися до підземелля. Ось тепер нам туди треба увійти. Але злий чарівник знищив доріжку, по якій ми повинні спуститися в підземелля. Але ми ж з вами вміємо робити чудеса. Ось доріжка, вона розрізана на 5 частин у вигляді пазлів. Давайте її зберемо. (Діти збирають доріжку по фрагментах). Як ви думаєте, хто повинен йти першим по доріжці до незнайомого й небезпечного місця? (відповіді дітей) Першими повинні йти хлопчики. (Діти йдуть по доріжці).
У кінці доріжки стоїть столик з «чудесний мішечок» (або муфтою). В «чудесний мішечок» лежать геометричні тіла: куб, кулю, циліндр, конус, призма (за кількістю дітей). Діти, спочатку хлопчики, а потім дівчатка обмацують будь-яке геометричне тіло, витягують його і називають. На іншому столі лежать «паспорта» фігур. Діти знаходять «паспорт» «врятованої фігури».
- Як називається ця фігура? Як ти здогадався? Як ти дізнався, що саме ця «фотографія» твоєї фігури?
4. А тепер давайте заселимо фігури в будиночки. На підлозі лежать обручі за кількістю дітей. Наприклад 8. Біля кожного обруча лежить геометрична фігура і картка з цифрою (від 1 до 8). Вихователь пояснює, що це чарівні будиночки, в яких будуть жити геометричні тіла. На будиночках адреси. Прочитайте цю адресу. Тут живуть кулі, їх 2.
Діти заселяють геометричні тіла в будиночки.
- Яка фігура живе в твоєму будиночку? Порахуй, скільки їх.
5. Давайте на пам'ять жителям цього міста подаруємо подарунки - чоловічків, які зроблені тільки з одного виду фігур. Які фігури ви знаєте? (коло, овал, трикутник, квадрат) Ви викладете чоловічків тільки з одного виду фігур і дайте йому назву. Працюйте разом, тому що у вас лежать на підносах 2 види фігур. Домовляйтеся між собою. Коли робота готова, вихователь пропонує перевірити один одного. Ніхто не помилився.
- Кого ти виклав? З яких фігур? Як звати твого чоловічка?
Я думаю, жителі геометричної країни будуть задоволені вашими подарунками. А тепер нам пора повертатися в дитячий сад. Але потрапимо ми з вами туди, якщо кожен з вас візьме в руку не червону фігуру.
Діти виконують завдання і повертаються навколо себе.
- Ну ось ми і вдома. Де ми сьогодні з вами побували? Чи сподобалося вам на уроці? Що для вас було найбільш важким? А що цікавим?

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове