logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Чудовий подарунок.

Заняття по екології в середній групі.

 Автор: Карасьова Юлія Семенівна - вихователь 2 категорія, МОУ Початкова школа - дитячий садок N 5 міста Пугачова Саратовської області.

 

Мета:
• Уточнити уявлення дітей про бджіл, їх відмінність від інших комах.
• Формувати уявлення про те, що бджоли - корисні комахи (збирають квітковий сік - нектар, з якого виходить мед).
• Розвивати уяву; вміння висловлювати свої думки.
• Виховувати дбайливе ставлення до всього живого на Землі.

Матеріал:
Картинки з зображенням комах (мухи, коники, бджоли, бабки); стільники (справжні); коробка - подарунок; банку з медом; квітка; намальовані на картоні вулик і дупло; вирізані з паперу квіти; аудіозапис музики; на кожну дитину - пензлик, гуаш жовтого кольору; намальовані на папері комірки стільників.

Хід заняття:

1 . Дидактична гра, створює мотивацію до заняття
Діти під музику входять в групу і сідають на килим.
Вихователь:
- До нас в гості прийшов сьогодні...
Втім, здогадайтеся хто. А для цього відгадайте загадку:
Він в барлозі спить взимку
В теплій шубі хутряний,
А коли прийде весна,
Прокидається від сну.
Діти: Це - ведмідь!
Вихователь:
- Цього ведмежатко Мишко.
(Ведмедик вітається з дітьми).

2. Утруднення в ігровій ситуації
  Вихователь: - він Прийшов не з порожніми руками, а з чудовим подарунком. Тут щось тверде і важке (з коробки дістаю банку з медом, відкриваю її і нюхаю вміст).
Вихователь:
- Понюхайте і скажіть, що нагадує цей запах? (даю всім дітям понюхати мед, вислуховую відповіді дітей).
Діти: Запах трави! Дуже нагадує цукерки! Лісовими квітами!
Вихователь:
- Здогадалися? Що це?
Діти:- Це мед!
Вихователь: - Чудовий подарунок!
Діти: - Чудовий подарунок!

3.Відкриття нового знання
Вихователь:
- Мишко пропонує разом з ним відправитися в «медове подорож» і дізнатися, звідки береться мед. А ви знаєте?
Діти: - Його дають бджоли! Вони беруть його з квітів! Мед є у вуликах!
Вихователь:
- Правильно його роблять бджоли. А як виглядає бджола? Знайдіть її на картинці.
(Показую картинку із зображенням комах: муха, коник, бабка і бджола).
Діти: -Ось вона! Жовта, в чорну смужку. У неї шість лапок. Є вусики. Вона красива!
Вихователь:
- Це так! У бджоли крильця і смугасте черевце.
Зібрати нектар летить бджола,
Найтоншим хоботком,
Їй приготований з ранку,
Розкрили квіткою.
Запашний і цілющий сік,
В будинок - вулик понесе,
І дітям, як настане термін
Подарує смачний мед.
4. Динамічна пауза.
      Вихователь:
- Давайте пограємо. Мишко дуже любить мед, а значить і бджілок. Уявіть, що ви бджоли. Увечері ви зібралися на галявині й поснули. (Діти сідають навпочіпки і закривають очі). А вранці...
Вранці бджілки прокинулися.
( встають і протирають очі)
Посміхнулися, потягнулися.
(посміхаються і потягуються)
Раз - росою вони вмилися,
(«вмиваються»)
Два - витончено покружляли,
(кружляють)
Три нагнулися й сіли,
(нагнулися і присіли)
На чотири полетіли.
(літають і жжужжат)
- Прошу сісти всіх «бджілок» на місце.

5. Відтворення нового в ігровій ситуації
Вихователь:
- Я розкажу вам, як бджоли роблять мед. Вони хоботками висмоктують солодкий сік - нектар з глибини квітки (показую квітка) і несуть його в свій будинок - вулик або дупло дерева. Там закладають її в стільники, які заздалегідь роблять з воску (показую соти).
Вихователь: - Як ви думаєте, які бджоли живуть у дуплі?
Діти: - Напевно, дикі.
Вихователь: - А у вулику?
Діти: - Домашні бджоли.
Вихователь:
- Правильно. Дикі - це ті бджоли, які живуть в лісі і будують собі хатинку в дуплі дерева. А за домашніми бджолами доглядає людина. Люди будують для них будиночки, які називають вуликами (показую дітям дупла, вулика).
Вихователь:
- Давайте пограємо! Послухайте правила гри. ( В протилежних кутах групи встановлюються «дупло» і «вулик»).
Вихователь:
- Ви - бджоли: дівчатка - домашні, хлопчики - дикі. Як тільки заграє музика, всі бджоли літають і збирають нектар. Як тільки музика закінчується, бджоли летять у свої будиночки: дикі в дупло, домашні вулик (якщо дозволяє час можна повторити гру).
Вихователь: - Молодці, багато меду зібрали!
Вихователь:
- Сядемо на килим. Мед дуже корисний і смачний, бджоли їм харчуються. А чим він корисний людям?
Діти: - Мене лікують їм від застуди! Мене одного разу натирали медом у бані! Він смачний, з ним приємно пити чай!
Вихователь: - Мед допомагає при застуді, ним лікують рани. Раніше люди не вміли робити цукор, замість цукру вони їли мед. Зараз мед додають в торти, цукерки. Ось як багато користі приносять бджоли. Можна їх ловити і знищувати, адже іноді бджола жалить?
 Діти: - Ні! Ловити і знищувати їх не можна! Бджоли захищаються, коли жалять.
6.Повторення та творче завдання.
Вихователь:
- Бджілки, дізнавшись про чудовому подарунку, подарували нам вулик. Що там не вистачає?
Діти: - Стільники в ньому порожні, без меду.
Вихователь:
- Давайте сядемо за столи, візьмемо гуаш і наповнимо «медом» порожні «соти».
Діти: - Добре! Давайте!
Вихователь:- Який колір нам знадобитися?

Діти працюють за столами з гуашшю, вибравши відповідний колір. Під час малювання вихователь стежить за тим, щоб вони правильно тримали кисті. Звертає увагу на поставу дітей.
Вихователь (після закінчення роботи):
- Молодці, хлопці! А тепер помістимо соти у вулик.
 Діти поміщають малюнки в макет вулика, створення панно «Вулик».
7. Підсумок заняття
Вихователь збирає дітей навколо себе.
- Наше «медове подорож» підходить до кінця. Скажіть, хлопці, важко бути бджолою?
Діти: - Дуже важко! Щоб запасти мед, треба багато разів летіти до квітів!
Вихователь:
- Що нового дізналися? Де нове згодиться?
Діти: Ми дізналися про користь меду. Побачили будиночок бджіл і диких і домашніх.
Дізналися, що бджола дуже корисне комаха. Щоб бджола не вкусила, її не можна дражнити!
Вихователь:
- Молодці, хлопці, порадували Ведмедика! Добре працювали! Ведмежа запрошує всіх попити чай з медом.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове