Конспекти занять з дітьми.
Пори року.
Заняття з математики у підготовчій групі.
Автор: Бредіхіна Олена Олександрівна - вихователь 2 категорія, МОУ Початкова школа - дитячий садок N 5 міста Пугачова Саратовської області.
Мета заняття.
- Визначити готовність дитини до подальшої роботи в школі.
- Закріпити з дітьми назва і прикмети часів року.
- Продовжувати ознайомлювати з поняттями «наступне» і «попереднє».
- Знайомити з поняттям «ціле» і «частина».
- Записувати названі числа у вигляді числових карток, перераховувати предмети в ряді.
- Вчити проводити класифікацію на основі вже відомих ознак: розмір, форма, колір.
- Вчитися складати математичні завдання з опорою на малюнок.
- Розвивати організаційні уміння, розуміти мету завдання, працювати за планом, запропонованому педагогом.
- Оцінювати результат роботи, виправляти допущені помилки.
- Розвивати пам'ять, увагу, висловлювати свої дії в мові.
Матеріал до заняття
- Картини із зображенням пір року.
- М'яч.
- Числові картки.
- таблиці з пропущеними числами.
- ½ Листа в клітку.
- Олівець.
Хід заняття.
Діти заходять і стають в ряд.
Ст.: - Тільки що пройшов незвичайний дощ - математичний. Утворилися бурхливі, математичні струмочки. Вони весело біжать, переганяючи один одного. Який струмочок самий жвавий?
Вихователь ставить запитання першому гравцеві:
- Які пори року ви знаєте? ( Зима, весна, літо, осінь.)
- Назви зимові місяці. ( Грудень, січень, лютий.)
- Назви ознак зими.
- Яка пора року настає після зими? ( Весна.)
- Які весняні місяці ви знаєте? (Березень, квітень, травень.)
- Які зміни відбуваються в природі? (Течуть струмки, тане сніг.)
- Які птахи прилітають навесні? ( Грак, жайворонок, шпак.)
- Яка пора року настає після весни? ( Літо.)
- Назвіть літні місяці. ( Червень, липень, серпень.)
- Який колір переважає в природі? ( Зелений.)
- Яка пора року настає після літа? (Осінь.)
- Назвіть осінні місяці. ( Вересень, жовтень, листопад.)
- Які зміни відбуваються в природі? (Листопад, дощ.)
- До чого готуються птахи? ( До відльоту.)
Робота в посібнику.
- Розгляньте малюнки. Які пори року на них зобразив художник? ( Зима, весна, літо, осінь.)
- Вкажіть порядок їх прямування стрілками. Заповніть картки числами, що показують послідовність пір року. Першим часом року будемо вважати зиму. Після розповіді про зміну часів року назвемо місяці.
Гра на увагу: «Зроби рух».
Вихователь говорить приклад.
- 3+1=4 (сплеснули.)
- 4+2=6 (Тупнули ногою.)
- 7+1=8 (Присіли.)
Робота в посібнику.
Вихователь каже завдання:
- Порахуйте кількість квітів. Порахуйте їх по порядку. Запишіть порядок їх прямування на картках. Назвіть для кожного числа наступне і попереднє. Назвіть числа, які позначені цифрами.
Додаткове завдання.
« Жодних цифр не вистачає?»
1 _ 3 _ _ 6 _ 8 _ 10.
Гра на увагу.
Кожна дитина отримує картку з певним числом. Після цього вихователь стукає по столу, діти вважають кількість ударів. Повинен встати той дитина у якого цифра збігається з кількістю ударів вихователя.
Гра: «Йдемо з дому».
На підлозі з кольорових шнурів викладено кілька «будиночків». Діти поділені на групи таким чином, щоб в «будиночках» було різне число дітей.
- Нам треба вийти з «будиночків», причому виходити по одному. Виходячи, кожен говорить, скільки людей залишається в «будиночку».
Гра: «Ходимо в гості».
- Нас запросили в гості, тільки просять приходити по одному. Ви можете йти в будь - «будиночок». Прийшовши в гості, ви повинні сказати, скільки людей стало в «будиночку».
Робота в посібнику.
- Порахуйте кількість предметів на малюнку. Розбийте їх на групи. Розкажіть, за якими ознаками ви групували предмети. Заповніть числові картки, спираючись на малюнок. При цьому повторюємо склад числа 8.
Графічний диктант.
Під диктовку вихователя. Діти виконують завдання.
Підсумок заняття.
- Чим ми сьогодні займалися?
- Про які часи року розповідали?
- Які числа ви порівнювали?
- Які інші завдання виконували?
- В які ігри грали?