![]() ![]() |
|||||||||||||||||||
![]() |
|||||||||||||||||||
|
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
||||||||||||||
Конспекти занять з дітьми.Знайомимося з яблуком і грушею.Заняття з ознайомлення з навколишнім у середній групі.Автор: Приходько Олена Володимирівна - вихователь,2 категорія ,МОУ Початкова школа-дитячий садок N5 міста Пугачова Саратовської області. Мета: Дати уявлення про фрукти: яблука, груші. Вчити розрізняти плоди по назві, формі, кольору, поверхні, смаку і запаху. Розвивати сенсорне відчуття, радість від сприйняття гарних плодів ,їх запаху. Розвивати мовлення, вміння чути вихователя, повторювати за ним визначення предметів. Уточнювати знання про фруктах. Виховувати бережне ставлення до дерев. Матеріал: Лялька дід, кошик із плодами на кожну дитину, картину «Фруктовий сад», шапочки з листочками на кожну дитину ,піднос, тарілка, ніж, обробна дошка, іграшковий телефон. Хід заняття: Вихователь: Хлопці, ви пам'ятаєте казку «Ріпка», в якій дід виростив на городі велику-превелику ріпку? До нас сьогодні в гості прийде дідусь, у якого не тільки овочі ростуть, але ще й яблука і груші. Давайте я зателефоную Дідуся і запрошу його до нас у гості. (Вихователь ставить на стіл іграшковий телефон і набирає номер) Вихователь: Алло, це країна казок? Покличте будь ласка дідуся з казки «Ріпка» . Дідусь привіт. Це вам телефонують з дитячого саду. Приїжджайте до нас в гості і візьміть будь ласка частування з фруктового саду. Ми вас чекаємо. Хлопці, я радий сказати вам: Дідусь скоро приедит .В селі у нього крім городу є і фруктовий сад. Там ростуть яблука і груші. Виставляеться картина» Фруктового саду» Це фруктовий сад. Тут ростуть яблука і груші. І наш дідусь теж вирощує різні фрукти , зокрема яблука і груші. ( Стук у двері) Вихователь зустрічає Діда. В руках у неї кошик ,в якій лежать яблука і груші) Вихователь: Здрастуй дідусь! Ми тебе давно чекаємо. Проходьте , будь ласка. Ми тобі дуже раді. Дід: Здрастуйте, мої дорогі діти! Здравствуйте мої золоті! Здрастуй Маша, Настя, Єгор, Аня! (Підходить до дітей вітається з деякими за руку, інших гладить по голові, третє по плечу) Я дуже радий всіх вас бачити. Це ви мені дзвонили? Вихователь: Так дідусь , це ми тобі телефонували. Спасибі , що приїхав. Сідай, відпочинь з дороги. Дідусь я розповіла , що у тебе в селі є фруктовий сад. Дід: Правильно у мене є сад . І я вам приніс подарунок зі свого саду. Там ростуть яблука і груші . ( показує але не називає їх) Вихователь: Що це - діти - (яблуко) Якого воно кольору? (жовте, червоне) Візьміть собі по яблуку. Якої форми яблуко? (кругле) Покажіть, яке воно кругле (діти разом з вихователем у повітрі показують коло)Поторкайте яблуко: тверде або м'яке воно?(тверде)Погладьте його долонькою - яке воно?(гладке)Понюхайте - воно дуже смачно пахне. Чим пахне яблуко? (яблуком). Физминутка: Руку простягніть Яблуко зірвіть Став вітер гілочку качати, І важко дістати яблуко. Подпрыгну, руку протягну І швидко яблуко зірву! Дід: Хто знає , що це таке?(груша)Візьміть ,кожен по груші. Що ти Настя взяла? А ти Єгор? (відповіді дітей) Вихователь Груша за формою схожа на яблуко? (груша кругла і трохи витягнута) На що більше схожа груша? (вихователь показує на лампочку) Якого кольору груша? Поторкайте і скажіть : тверда чи м'яка ( лагідна) Гладка груша або шорстка? (шорстка) Чим пахне груша? Закрийте очі і понюхайте її. Дід: Мої жовті груші, м'які. Вихователь: Яблука і груші дуже корисні. Вони корисні і дітям і дорослим і тваринам. Я пропоную пограти в гру «рости , Рости , фруктовий сад» Всі ви будете молоденькими яблоньками. Встаньте і покажіть ,які ви красиві яблуньки. А тепер сядьте навпочіпки. Я посадила в своєму фруктовому саду молоденькі яблуньки. Ласкаве сонечко пригріває, зверху поливає дощик , і наші яблуні починають рости.(Діти під музику встають і піднімають руки вгору)росте, Росте яблунька ,гілочками тягнеться до сонечка. Зросла яблунька. Яблучка на ній визріли. Покажіть яблучка, які дозріли (діти руками показують)І ми почали збирати їх в корзину.(діти зображають це дія ,вправа повторюється 2 - 3 рази) На яблоньках виросло багато ,багато яблук. Багатий урожай ми зібрали. Вихователь: А зараз я всіх вас запрошую скуштувати зібраний нами урожай. Що це ? ( яблуко) Хочете спробувати? Давайте разрежем його ножем : яблуко тверде, міцне. Візьміть кожний по шматочку. Понюхайте , яке воно : ароматна, духмяна, пахне яблуком. Закрийте очі і послухайте ,як воно хрумтить на зубах. Чому яблуко хрумтить ? ( воно тверде ) А яке воно на смак ? ( кисле ,солодке ,смачне )Яблуко дуже корисний фрукт. В ньому багато вітамінів. Дід: А це що ? ( груша ) Давайте і її разрежем. Вихователь: Дідусь я тобі допоможу. Груша м'яка ,соковита. Дітки яка груша? Тому вона легко ріжеться. Візьміть кожний по шматочку. Понюхайте, як пахне груша. Вона запашна і ароматна. Чим пахне ( грушею) А хрумтить на зубах? Груша не хрумтить вона м'яка, соковита. Вірш: Каже нам Луша: -У мене є груша! Смачна, садова, Солодка, фруктова, Соковита, велика, Соком наливна, Корисна, красива, Трішечки червивая, Цукрова, стигла, Жовтенька, зріла. Ось яка груша! Навіть шкода їсти. Вихователь: Дякуємо тобі дідусь за смачні яблука і груші. Дітки давайте разом скажемо дідусеві «Спасибі» Дід: Я радий що вони вам сподобалися . Але мені пора вже йти. Допобачення . Вихователь: Діти, давайте скажемо дідусеві «Допобачення» Приходь до нас у гості. |
|||||||||||||||||||
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту. При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове |