Конспекти занять з дітьми.
«Патріотичне виховання дошкільнят через традиції, звичаї, фольклор російського народу»
Заняття в першій молодшій групі «Початок всіх початків».
Автор: Русіна Світлана Вікторівна, старший вихователь 1 кваліфікаційної категорії, Муніципальне дошкільний навчальний заклад дитячий сад комбінованого виду N 3, р. Кропоткін, Кавказький район.
Програмовий зміст: Вчити дітей промовляти знайомі потішки, передавати свої емоції. Закріплювати та уточнювати знання дітей про живу і неживої природі (сонечко, хмаринка, собачка, котик і т. д). Виховувати бажання брати участь у проговорені пісень, потішок російського народу, слухати, розуміти, повторювати окремі слова за вихователем. Виховувати емоційну чуйність на усний та музичний фольклор.
Хід заняття:
Бабуся Семенівна запрошує дітей до себе в гості.
(Діти йдуть у двір до бабусі. Розглядають будиночок, дворик).
- Давайте ми зараз з вами погуляємо по моєму дворику і подивимося, хто ж у мене живе (Загадує загадку).
«Хвіст з візерунками, чоботи зі шпорами,
Рано встає, спати не дає». (Півень)
- Молодці! Давайте з вами пошукаємо півника. (Кричить півень)
- Ось він наш півник, сидить на паркані. (Розглядають півника - гарний хвіст, червоний гребінець, борідка і т. д.)
- Ось який наш півник красвиый.
- Давайте про нашого півника розповімо потешку:
«Півник, півник,
Золотий гребінець,
Масляна голівонька,
Шелкова бородушка,
Що ти рано встаєш
Голосисто співаєш,
Діткам спати не даєш».
- Молодці! Яку хорошу потешку розповіли.
- А тепер підемо далі. (Зустрічають собачку. Розглядають її - шерстка, лапки, вушка і т. д.).
- Хлопці, а як собачка гавкає?
- Ой, послухайте, мені здається хтось плаче? (Прислухається)
(Вихователь з будиночка приносить ляльку)
- Подивіться дітки, це Марійка прокинулася, песик загавкав і вона прокинулася. Давайте покачаем Машеньку. (Читають потешку, качають ляльку)
« Баю-бай, баю - бай,
Ти, собаченька, не лай
Белолапа , не скули,
Мою Таню не буди». (2-3 людини)
- Все , хлопці, наша Тетянка спить. (Відносить ляльку в будиночок).
- Хлопці, подивіться, щось стало темно, холодно. (Звертає увагу на хмарку).
- Це хмарка сонечко закрила, тому стало темно і холодно. (Підходимо, розглядаємо хмарину - похмура, темна...).
- А що з хмаринки завжди йде? (Дощ)
(Імітує дощ)
- Ось і дощик пішов, швидше біжіть до мене під парасольку.
- Хлопці, чому потрібно ховатися під парасольку? (Щоб не промокнути)
- А дощ? (Мокрий, холодний).
«Дощик, дощик,
Повно лити,
Малих діточок
Мочити! (разом)
- Ось і дощик перестав лити. Можна йти далі.
- Ой, подивіться, що це після дощу вийшло? (Калюжі)
- Давайте зараз потихеньку, обережно пройдемо, щоб не промочити ноги.
- Хлопці, а чому не можна мочити ноги? Що може статися? (Можна захворіти)
- Правильно, молодці. (Йдуть переступаючи через калюжі).
- Хлопці, подивіться, що у нас з'явилося на небі? (Веселка. Розглядають веселку - красива, яскрава, кольорова).
- Давайте попросимо веселку, щоб вона сонечко нам покликала.
« Радуга - дуга
Не давай дощу
Давай сонечка,
Колоколнышка !» (2-3 людини)
- Веселка з'явилася на небі, значить скоро і сонечко з'явитися. Давайте покличемо сонечко.
«Сонечко - ведрышко,
Вийди мерщій,
Освіти,обігрій
Телят та ягнят
Ще маленьких хлопців!» (2-3 людини)
( З'являється сонечко)
- Ось і сонечко - ведрышко з'явилося. Відразу стало тепло. Давайте погріємо долоньки. ( гріють долоньки)
- Подивіться, хлопці, кізка вийшла пощипати травичку, так з вами пограти (гра «Йде коза рогата»)
- Спасибі тобі, кізка. До побачення!
- А ми підемо з вами далі. ( Підходять до ставка, де плавають качки)
- Це мама-качка, а це її діти-каченята.
« Йшла качечка бережочком,
Йшла сіра по крутому,
Вела дітей за собою
І малого, і великого
Та середнього та меншого» ( 2-3 людини)
- Ой, хлопці, послухайте, мені здається, хтось нявкає в будиночку.
- Давайте підійдемо ближче, і послухаємо. ( Підходять до будиночка)
- Подивіться (дістає кота). Та це ж мій сірий кат Васька. Він, напевно, від дощику сховався, а двері зачинилися. Вийти він не може.
- Іди , іди до нас Вася, ми тобі пісеньку розповімо:
« Як у нашого кота
Шубка дуже хороша.
Як у котика вуса
Дивовижної краси.
Очі сміливі,
Зубки білі!»
- Ось, який котик у нас хороший. А , Васька, хоче з вами пограти. (Гра « Кіт на піч пішов..»)
- Молодці, котику мій дуже сподобалося з вами грати.
- Давайте згадаємо, кого ми з вами зустрічали у мене у дворику ( перераховують кого зустріли, і що бачили)
- А тепер давайте разом з вами попляшем у бабусі у дворику ( Танець)
-Молодці! За те, що ви такі розумні. Гарні дітки, я приготувала вам частування:
« Ладушки, ладушки.
Пекла баба оладки,
Маслом поливала,
Діток пригощала...» (Роздає частування).