logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Життя на іншій планеті»

Заняття з конструювання в старшій групі. Розраховано на два заняття. Це друге.

Автор: Вихователь 1категорії - Колесніченка Світлана Вікторівна, МДОУ д/с N3 р. Зея, Амурської обл.

 

Попередня робота: діти розглядали ілюстрації з книги: «Світ і людина» про планет і космічних кораблях, картинки різних жител інопланетян, розповідали про те, що їм подобається і що не подобається. На першому занятті зробили жителів планети.
Мета: Облаштування планети шляхом спорудження житла для її мешканців.
Форма організації заняття - робота за задумом.
Завдання:
1. Вчити будувати споруди з конструктора ЛЕГО на запропоновану тему з умовами, яким повинна задовольняти споруда.
2. Розвивати фантазію, конструктивна уява і вміння творчо використовувати набуті раніше навички і створювати привабливу ігрову ситуації, що сприяє виникненню у дітей власних задумів.
3. Виховувати вміння працювати спільно і шанобливе ставлення до спорудження товариша.
Хід заняття:
В-ль: Сідайте зручніше. Нас знову чекає далека дорога. Куди ми літали на минулому занятті? Що робили?
Джиммі, напевно, вже зачекався вас на планеті і надіслав свою фотографію на згадку. Ми живемо на планеті « Земля», а він? Як ми назвали цю планету? відповіді дітей.
В-ль: Що ми зробили, щоб йому не було нудно? (друзів). Вони йому сподобалися. Ми придумали жителів, не схожих на нас. Давайте розповімо, як ви їх назвали. Що вони вміють робити незвичайного? Якими властивостями володіють? (Вміють перетворюватися в маленьких, проходити крізь стіни, залітати.) А як ви думаєте називають людей, які щось будують? - будівельники! А ми не прості, а космічні будівельники, конструктори. Сьогодні ми будемо робити, як і обіцяли, для наших нових друзів житла. Це будуть будівлі та споруди незвичайні, несхожі на наші будинки. Які об'єкти їм потрібні? Треба, щоб мешканцям було в них зручно. Тільки треба пам'ятати, що починаємо будівництво з підстави. Згадати, як закінчити, ніж продовжити. Для чого потрібна дах?( щоб сховатися від дощу). Треба домовитися про розмір споруди. Нагадати, що прикрашаємо в кінці споруди. Де наші емблеми? Давайте прикріпимо емблеми і полетимо на дивовижну планету приступати до роботи. (Включити музику).
Уявіть собі темне нічне небо з яскравими зірками. Десь там, далеко-далеко, теж є життя. Ми вирушаємо в дорогу до дивовижній планеті. Ви - команда міжпланетного космічного корабля землян. Зараз корабель підніметься в небо. Міцно стисніть в кулачках штурвали і сильно натисніть ступнями на педалі. А тепер відпустіть педалі і штурвали. Корабель злітає. Ми летимо в космос. На нас привітно дивляться зірки, запрошують до себе в гості, але наша мета-планета «Дружба». І вона вже близько. Ми робимо м'яку посадку. Відпустіть штурвали і педалі. Як плавно і м'яко ми сіли! Давайте вийдемо з корабля.
Прилетіли на планету «Дружба». Ось і наш знайомий. А на цій планеті все придумали вітати один одного дотиком щоки. Джиммі вітається з усіма дітьми.
За роботу!
Деталі, деталі,
Ви спати не втомилися?
Сьогодні з ранку нам будувати пора!
Давайте підготуємо наші пальчики до роботи.
Пальчикова гімнастика . Пальчики вітаються.
Стискання і розтискання пальців рук одночасно і потім по черзі.

Гра» Будівельники»: Давайте доведемо, що ми справжні будівельники. Виконуємо різні рухи. Уявіть, що ви фарбуєте легкої пензликом, забиваєте маленький гвоздик, пиляйте дошку, витягуєте гвоздик, прикручуєте викруткою болтик.
Приступаємо до будівництва.
Під час роботи невелика розминка:
Гра«Гусениця»: Хлопці встають один за одним, кладуть руки на пояс попереду стоїть і стають однією великою гусеницею. Кожен з вас частинка цієї гусенички. Спочатку вона ступає лівими ніжками , потім правими, крок направо. Як ви думаєте, що треба робити, щоб гусінь не розірвалася? Як треба пересуватися?

Хлопці продовжують будівництво. (Підтримка дітей: - Я впевнена, що у тебе все вийде. Ти мене радуєш)
В-ль: До нас хтось летить. Це мешканці іншої планети. Вони побачили, що на цій планет з'явилося якесь незвичайне світіння. Планета вся сяє і від неї йде тепло. Як ви думаєте, що відбувається? відповіді дітей ( Це від наших добрих справ.)
В-ль: Гості привезли фотографію своєї планети і рослини, щоб прикрасити нашу планету. Жителі хочуть, щоб тут було красиво і повітря було чистим. Що для цього треба зробити? відповіді дітей.
Після закінчення роботи розглянути разом з дітьми хто побудував і роботу в цілому. Відзначити хто проявив ініціативу, придумав оригінальну конструкцію, виконав красиво. Заохочувати дітей за спроби допомоги. При оцінці результатів оцінюється наскільки дитина винахідливий і самостійний. Подивитися усі роботи дітей. Дати оцінку ролі кожного учасника. В кінці відзначити були уважні один до одного, навчилися домовлятися. Кожна група конструкторів захищає свій проект. Інші задають питання і затверджують. Потім композиція пропонується жителям.
Вихователь: Ви будували разом. Які ви молодці! Всі споруди різні та незвичайні. Як ви думаєте тут будуть жити наші друзі? Наша подорож підходить до кінця, але ми не прощаємося з цією дивовижною планетою і обов'язково прилетимо сюди ще!
Сфотографували, що побудували.

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове