logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Весна прийшла»

Конспект інтегрованого заняття за картиною А. К. Саврасова «Граки прилетіли»

Автор: Мотіна Людмила Олександрівна, вихователь і категорії, МДОУ дитячий садок «Ромашка» р. Ковылкино, респ.Мордовія.

 

Програмовий зміст: розвивати у дітей емоційний відгук на весняне прояви природи, вчити художнього бачення картини. Вчити складати описовий розповідь на тему картини, підбирати найбільш точні визначення при описі природи на картині, активізувати в мовленні порівняння та епітети.
Вправляти дітей у малюванні методом стусана, попередньо завдавши олівцевий контур.
Виховувати інтерес до пейзажної живопису і любов до птахів.
Обладнання: репродукція картини А. К. Саврасова «Граки прилетіли», аркуші паперу, прості олівці, баночки з водою, гуаш чорного кольору, 2 кисті : тонка і середня щетина.
Хід заняття

  1. Вихователь загадує загадку:

Дме теплий, ніжний вітер,
Сонечко все яскравіше світить,
Сніг худне, никне, тане,
Грач горлатий прилітає.
Що за місяць, хто дізнається?
(Березень)
-Правильно, березень. Березень - перший місяць весни: сонечко світить яскравіше з кожним днем, сніг починає танути і прилітають граки. Люди завжди чекали весну і раділи її приходу, про що свідчить приліт граків.
У народі примічали:
«Побачив грача - весну зустрічай»;
«Ранній приліт граків - на теплу весну». Ці та інші прикмети вірні і зараз.
Показ картини. Коротка бесіда:
-вам знайома ця картина?
-Хто її написав?
-Про що картина?
-Чим вона вам подобається?
-З чим можна порівняти весну, небо на картині, крик граків, сніг?
-Якими словами можна розповісти про красу неба, про поле на картині?
-Що ви бачите в центрі картини, а що навколо?
-Що ви можете розповісти про грачах, про дерева на картині?
Розповідь вихователя:
-Перед нами скромний сільський пейзаж. На передньому плані, на сірому тане снігу вишикувалися в ряд старі криві берези. На їх гілках розташувалися старі грачиные гнізда, а навколо метушаться їх господарі. Вони шумлять, радіють, повернувшись у свої будиночки. Внизу біля коренів берези грач знайшов гілочку і тримає її у дзьобі. На другому плані видно освітлений весняним сонцем сірий дерев'яний паркан, а за ним височіє дзвіниця сільської церкви. А далі до самого лісу, розкинулися поля зі слідами снігу.
Цей скромний пейзаж наповнений дзвінким від грачиного гомона весняним повітрям. Він відчувається і у високих хмарах, і в тьмяному світлі сонця. В повітрі пахне весною.
Физминутка «Граки прилетіли»:
Якось ранньою весною махають руками
На узліссі на лісовій
З'явилася зграя птахів
Не скворцов і не синиць
А величезних граків розводять руками
Чорний, як ніч.
Метушаться біля гнізд біжать, махають руками
Черв'ячків клювати не проти.
Розбіглися по узліссі
Стриб-скік, стриб-скок. стрибають
Тут жучок, тут черв'ячок присідають
Стриб-скік, стриб-скок.

  1. Вихователь пропонує дітям скласти оповідання на тему картини. Заслуховуються 3-4 розповіді. Вихователь разом з дітьми відзначає найбільш повні та цікаві розповіді.
  2. Пальчикова гімнастика.
  3. Діти уточнюють назви частин тіла і їх розташування. Наносять спочатку олівцевий контур, потім малюють чорною гуашшю стусаном по контуру, потім всередині його. Тонким пензлем домальовують дзьоб і лапки.
  4. Виставка робіт. Вихователь і діти відзначають найбільш вдалі роботи.

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове