logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Поспішаємо на свято в країну Заниматика»

Математичне розвага

Автор: Автор: Єфімова Е. А., вихователь 2 кв. категорії ДНЗ, N 41 "Дружні хлопці" р. Альметьевск, Республіка Татарстан.

 

Мета:

  • закріплення знань, умінь і навичок у дітей, отриманих на заняттях з ФЕМП;
  • удосконалення умінь дітей самостійно виконувати завдання в умовах змагання.
  • активізація пізнавальної діяльності вихованців на заняттях з ФЕМП.

Завдання:
Навчальні:

  • закріплювати вміння дітей відгадувати математичні загадки, аналізувати предмет з кількісної, просторової, часової точки зору;
  • вправляти дітей у складанні фігур-силуетів з площинних геометричних фігур;
  • вправляти в умінні здійснювати візуально-розумовий аналіз можливого способу розташування фігур, орієнтуючись на контурний зразок;
  • закріплювати знання у розв'язуванні прикладів на додавання і віднімання;
  • закріплювати знання в рішення логічних завдань на аналіз і синтез, встановлення зв'язку і відношення;.

Розвиваючі:

  • розвивати пізнавальну активність дітей;
  • розвиток мислення, кмітливості, прояв винахідливості, кмітливості при вирішення завдань.

Виховують:

  • виховувати у дітей цілеспрямованість, наполегливість, бажання думати, шукати шляхи вирішення;
  • виховувати інтерес до математики;
  • виховувати у дітей дисциплінованість, колективізм, вміння і бажання самостійно об'єднуватися для спільної гри.

Методичні прийоми: ігровий, розповідання, показ, пояснення, допомогу, заохочення.

Матеріал та обладнання: телеграма, посилка, конверти із завданнями, декорація над будиночком «Країна Заниматика», фішки «корона» (багато), емблеми для команд, 2 мольберта, магніти, 2 гри-конструктора «Танграм», картки з цифрами від 1 до 20, картки з ребусами, 2 плакати «вгору по сходах», 2 плакати «додай відсутню фігуру», площинні геометричні фігури в кількості 6 штук для кожної команди, медалі, заохочувальні призи (солодощі).

Попередня робота: вибір учасників команд, підбір назви та девіз, виготовлення емблеми, повторення: задач-жартів, загадок математичного змісту, складання фігур силуетів, рішення прикладів на додавання і віднімання, вправа з ребусами, логічних завдань на підбір потрібних фігур, предметів, на аналіз і синтез.

Дійові особи: команда «Двічі два», команда «Пятерочки», ведучий, Королева Логіка, журі.

Правила гри: розвага проводиться в залі, оформлений у відповідності з темою. Діти попередньо поділені на дві команди по 6 осіб у кожній. Обрані капітани, підібрано назва команд і девіз. Командам будуть запропоновані завдання різної складності. Журі буде оцінювати виконання завдань. Виконувати завдання потрібно тільки по сигналу ведучого. За кожне правильно виконане завдання команда отримує фішку «корону». Переможцем стає та команда, яка найбільше отримає «корон». В кінці гри журі підводить підсумки, оголошує переможця. Нагородження команд.
Структура розваги:

  • Організаційний момент. Привітання.
  • Оголошення теми і мети гри-змагання.
  • Подорож в країну Заниматика
    • Конкурс «Відгадай загадки»
    • Конкурс «Конструюємо з геометричних фігур»
    • Конкурс «Вгору по драбинці»
    • Конкурс «Веселі задачки»
    • Конкурс «Додай відсутню фігуру»
  • Підведення підсумків змагання, сюрпризный момент.

 

Хід гри:

Зал прикрашений математичними символами і предметами у відповідності з темою. На задньому плані стоїть декорація будиночка з назвою «Країна Заниматика». На передньому плані стоять 2 мольберта з магнітами, 2 стола та 6 стільців навколо столів для учасників команд.
В зал під музику входять діти, поділені на дві команди, сідають на стільчики навколо двох столів.
I. Організаційний момент. Привітання.
Ведучий: Здрастуйте хлопці! Добрий день шановні колеги та батьки!
- Дорогі діти, сьогодні ми з вами зустрілися в цьому залі, щоб позмагатися у знаннях з математики. У нас є дві команди - вихованці підготовчої групи та журі - батьки наших вихованців, яке оцінюватиме конкурси. (Оголошується склад журі).
- А тепер надаємо слово капітанам команд. Першою буде представляти свою команду той капітан, який правильно вирішить задачку-жарт:
Росло 4 берези. На кожній березі по 4 гілки. На кожній гілці по 4 яблука. Скільки всього яблук? (на березі яблука не ростуть)
Капітан команди N 1 уявіть свою команду: назву і девіз. (Капітан представляє команду, і девіз). Аналогічно з командою N 2.

  • Назва: Двічі два

Девіз: Ми команда хоч куди,
Нас удача чекає завжди!

  • Назва: Пятерочки

Девіз: Щоб лікарем, моряком або льотчиком стати
Треба твердо на П'ЯТЬ математику знати!
Після представлення команд.
Ведучий: Дякуємо нашим командам, прошу зайняти свої місця. (діти сідають за столи, на столі у кожної команди емблема).

 

II. Оголошення теми і мети гри-змагання.
Ведучий: Хлопці, сьогодні в наш дитячий сад прийшла телеграма і посилка з казкової країни Заниматика (демонструє возів. і посилку). Хочете дізнатися, що написано в телеграмі? (відповіді). - Тоді слухайте! (ведучий читає):
«Дорогі діти! Запрошую вас на свято в мою країну «Заниматика», який відбудеться сьогодні увечері. Але в мою країну зможуть потрапити тільки веселі, сміливі, спритні і дружні хлопці. Тому я приготувала для вас завдання, вони в посилці. Якщо ви впораєтеся з усіма завданнями, то зможете потрапити на моє свято, де вас будуть чекати сюрпризи.
                                                                                              Підпис: Королева Логіка»

III. Подорож в країну Заниматика
Ведучий: Ну, що, хлопці, хочете потрапити на свято Королеви Логіки? (відповіді). А ви пам'ятаєте, що в телеграмі написала королева? (відповіді). Вона написала, що на її свято можуть потрапити тільки веселі, сміливі, спритні і дружні хлопці, і, що спочатку потрібно виконати всі завдання, які приготувала для вас королева Логіка. Ви згодні з умовою королеви? (відповіді). - Тоді не будемо гаяти часу, поспішимо на свято.
Ведучий відкриває посилку, дістає перший конверт із завданням.

Ведучий: Конкурс перший починаємо,
Переможців дізнаємося,
Тут веселі загадки,
За розгадку всім нагорода!

Ведучий: А ось і перше завдання (читає). - Конкурс серед команд «Відгадай загадки». Правила конкурсу: кожна команда повинна по черзі відгадати математичні загадки. За кожну правильну відповідь команда отримує по «короні». - Для кожної команди королева приготувала по 5 загадок. Та команда, яка набрала більше «корон», що перемагає в цьому конкурсі.
- Ну, що хлопці, перевіримо свої знання? (відповіді).
Ведучий по черзі загадує загадки командам. В кінці конкурсу «Відгадай загадки», журі оголошує переможця в першому конкурсі.
Ведучий: Спасибі нашому журі, а ми переходимо до наступного завдання (відкриває другий конверт, читає завдання). - Конкурс називається: гра-естафета «Конструюємо з геометричних фігур».
Правила конкурсу: Кожна команда (всі учасники команд) має на магнітній дошці скласти фігуру-силует з набору площинних геометричних фігур гри-головоломки «Танграм». Команда 1 будує «Зайчика», команда 2 - «Кішку». Кожна команда будує фігуру за зразком, використовуючи кольорове зазначення місць розташування частин. Виграє та команда, яка першою побудує фігуру-силует і отримує «корону».
Ведучий пояснює дітям: у кожного з вас є кольорова частину фігури. Ви повинні прикріпити свою частину саме в тому місці, як зазначено на зразку. До дошки потрібно підходити по черзі, по одному. Кожен член команди бере свою частину, прикріплює її магнітом на дошці, повертається на своє місце, потім виходить наступний гравець команди і т. д. Завершує гру капітан, тобто він останній прикріплює свою частину і перевіряє правильність складання фігури-силуету. (Звучить музика)

В кінці конкурсу «Конструюємо з геометричних фігур»,
журі оголошує переможця у другому конкурсі.
           
Ведучий: Спасибі нашому журі, а ми переходимо до наступного завдання (відкриває третій конверт, читає завдання).
Ведучий: Конкурс третій починаємо,
Запрошуємо капітанів,
Будуть важкі завдання,
Побажаємо їм удачі!
 
- Конкурс капітанів «Вгору по драбинці».
Правила конкурсу: У цьому конкурсі капітани повинні розв'язати приклади на додавання і віднімання. Виграє той капітан, який перший і правильно вирішить всі приклади. За кожен правильно вирішений приклад капітан отримує по «короні».
Ведучий пояснює: капітани повинні прикріпити цифру (відповідь на приклад) у квадратик зі знаком питання (показує).

Ведучий: А поки наші капітани виконують завдання, іншим учасникам кожної команди, королева приготувала ребуси. - Ви повинні розшифрувати ребуси. За кожен правильно розшифрований ребус, команда отримує додатково «корону». (Звучить музика)
Підсумки конкурсу підводить журі.

Ведучий: Спасибі нашому журі, а ми переходимо до наступного завдання (відкриває четвертий конверт, читає завдання).
Ведучий: Важкі задачки,
Зустрічаються нам на шляху,
Але якщо взятися всією командою,
Рішення легко знайти!
- Конкурс «Веселі задачки».
Правила конкурсу: Королева Логіка приготувала завдання з задачками-жартами. Їх досить багато - 8. Тому кожна команда отримує по 4 задачки. Після того як я прочитаю задачку, команда відразу дає відповідь на запитання задачі. Завдання буду читати один раз. Будьте уважними. За кожне правильно вирішене завдання команда отримує «корону». Слухайте і вирішуйте задачки.
Ведучий по черзі читає задачі-жарти командам. Наприкінці конкурсу журі оголошує переможця та кількість набраних корон в кожній команді.

Ведучий: Спасибі нашому журі, а ми переходимо до наступного завдання (відкриває п'ятий конверт, читає завдання). - Конкурс називається «Додай відсутню фігуру».
Правила конкурсу: У цьому завданні потрібно заповнити порожні клітини в кожному ряду (показує на мольберті) геометричними фігурами, використовуючи відповідну закономірність. Кожному гравцеві команд лунає по одній фігурі. Потрібно по черзі підійти до мольберта і прикріпити свою фігуру саме в тому ряду, у якому вона повинна бути. Виграє та команда, яка швидше заповнить порожні клітинки, але за умови, що фігури будуть розставлені правильно. Та команда, яка виграє цей конкурс отримує «корону». (Звучить музика)
Підсумки конкурсу підводить журі.

IV. Підведення підсумків змагання, сюрпризный момент.
            Ведучий: Ось і всі хлопці, закінчилися всі завдання в посилці, які нам надіслала королева Логіка, і ми з вами дійшли до казкової країни Заниматика. (звертає увагу дітей на напис на декорації: Країна Заниматика). Давайте надамо слово наше журі і дізнаємося хто переміг у сьогоднішньому змаганні.
Журі оголошує загальну кількість набраних «корон» у кожній команді
і оголошує переможця гри.

Після оголошення переможця змагання, в зал під музику виходить королева Логіка.
Королева Логіка: Привіт хлопці! Я королева Логіка - казкової країни Заниматика! Я дуже рада, що ви прийшли на моє свято. І я хочу відкрити вам секрет про те, що я спостерігала в своє чарівне дзеркало за тим, як ви виконували мої завдання. Ви всі виявилися дуже розумними, сміливими, спритними хлопцями, і тому я всіх вас запрошую на свято. А так само хочу нагородити вас медалями за вашу на спритність, кмітливість і пригостити солодощами.
Ведучий: Я прошу командам вийти до нас.
(Звучить музика) (КЛ і ведучий нагороджують команди медалями, і роздають солодощі).
Королева Логіка: А ще мені б хотілося подякувати найбільш справедливе журі і нагородити медалями. (КЛ нагороджує журі). - А тепер ласкаво просимо на моє свято!
(діти під музику разом з КЛ виходять із залу).

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове