logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

"Колобок шукає друзів".

Конспект заняття з математики в середній групі.

Автор: Ковачева Галина Петрівна, вихователь дитячого садка N 31 "Журавлик" р. Старий Оскол, Бєлгородської області.

Мета: Вправляти в рахунку від 1 до 5. Формувати вміння співвідносити кількість предметів з числом і цифрою. Вчити порівнювати предмети за величиною, розміром, кольором, об'єднувати їх в групи. Закріпити знання геометричних фігур, геометричних тіл, вчити групувати геометричні фігури за кольором, товщиною, формою, розміром. Закріпити порядковий рахунок. Розвивати мова. логічне мислення, уяву, увагу.

Матеріал та обладнання. Хатинка - ширма. Роздатковий матеріал:
«Знайди будиночок колобка», «Підбери ключ». Ширма з зображенням лісу. Широка і вузька доріжки. Іграшки (або ляльки настільного театру): колобок, заєць, вовк, лисиця, ведмідь. Фігурки бабусі і дідусі. Незакінчений малюнок зайця. Кошик. Картки із зображенням яблука, помідори, м'ячі, повітряної кульки. Картки із зображенням капусти, цукерки, кісточки. Картки для гри «Четвертий зайвий». Картинка з зображенням ведмедя, лисиці, їжака і трьох будинків різної величини. Картинка з зображенням куща, з - за якого видно лисячі хвости (великий і два маленьких). Мольберт, набірне полотно. Картинка з зображенням п'яти рукавиць з візерунками.

Хід заняття.
Діти сидять за столами. Перед ними хатинка - ширма. Номер будиночка закритий паперовими гуртками.

Вихователь. Спекла бабуся ні булку, ні оладок. Дістала з печі не хліб, не паски, а круглий рум'яний,,,,,,,,,,(Колобок).
Давайте дізнаємося, в якому будиночку живе Колобок.
( робота з роздатковим матеріалом «Знайди Колобка).
На столі у кожної дитини картка з зображенням будиночків з цифрами від1 до 5 і рослин біля них, а також паперовий кружок жовтого кольору - Колобок.

Вихователь. Подивіться ось село. Скільки всього будиночків? (5 ). Колобок живе в будиночку, біля якого росте квітка. Знайдіть цей будиночок і поселіть туди Колобка. (Діти кружок накладають на зображення потрібного будиночка.) Назвіть номер цього будиночка.(3)

Вихователь. Дідусь з бабусею залишили Колоба будинку, замкнули будинок на замок. Нудно стало Колобку, захотілося йому погуляти та друзів пошукати. Але ось повернулися дідусь з бабусею, а ключ - то, виявляється, втратили. Давайте допоможемо їм підібрати ключ до замка.

(Робота з роздатковим матеріалом «Підбери ключ».)

У кожної дитини на столі лежать площинні зображення замка і ключа. Діти підбирають ключ до замка.

Вихователь. Двері ми відкрили. Але Колобок ще маленький (дістає іграшкового Колобка). А маленьким дітям можна одним з дому йти?
(Відповіді дітей.) Як же бути? (Підемо всі разом.) Перед нами доріжки. Подивіться, скільки тут доріжок? (2) Які вони по ширині? (Одна вузька, інша широка.) Спочатку Колобок покотиться по вузькій доріжці, потім - по широкій, а ви йдіть за ним. По - над доріжками стоять пеньки, вони мають форму геометричних тіл: куба, кулі, циліндра.
Діти йдуть по доріжках, сідають на стільці.
Вихователь. (показує незакінчений малюнок зайця). Як ви думаєте, кого зустрів Колобок? (Пропозиції дітей.) З'являється іграшковий заєць.
Заєць. Здрастуй, здрастуй, Колобок,
Колобок - рум'яний бік!
Ти прийшов сюди не даремно,
Адже тобі потрібні друзі?
Колобок. Так!
Заєць. Так давай з тобою дружити!
Вихователь. І захотів Колобок для Зайчика зробити що - небудь приємне, почастувати його, але чому - не знає. Подивіться, що у нього в кошику є.
Виймає з кошика картки, а діти називають: «Морква, капуста, цукерка, кісточка». Виконується завдання «Поклади частування на потрібне місце».

Спонсор даної сторінки LikarInfo - Гострий лейкоз у дітей - це системне злоякісне захворювання кровотворної тканини, морфологічним субстратом якого є незрілі бластні клітини, вражаючи кістковий мозок

Вихователь. Морквину поклади на ліву верхню полицю. Кісточку поклади на нижню праву полку. Цукерку поклади на нижню ліву полку. Капусту поклади на праву верхню полицю.
Що з цих гостинців любить Зайчик? (Відповіді дітей) Назвіть одним словом. (Овочі.) На яких полицях лежать овочі? (Відповіді дітей.)
Колобок. Зайчик, ми з тобою стали друзями! Тільки зараз мені пора йти далі. До побачення!
Назустріч Колобку зустрічається.......(Вовк).
Колобок. Про що Вовк плачеш?
Вовк. Як же мені не плакати! Запросили мене звірі в гості, а хто в якому будиночку живе, не знаю.
Завдання «Хто де живе».
Вихователь виставляє на мольберт картинку: зліва зображені ведмідь, лисиця, їжак; праворуч - три будинки різної величини. Просить показати вовкові, в якому будиночку живе ведмідь (лисиця, їжак). Діти показують і пояснюють свій вибір.
Завдання «Назви наступне число».
Діти стають у коло. Вихователь кидає м'яч називає число від 1 до 10. Діти називають наступне за ним число.
Вовк. Колобок, вирушай у дорогу скоріше, продовжуй шукати друзів!
Вихователь. А хто ж нам назустріч йде?
Був Мишко клишоногий,
Йшов по лісу незграбно.
І під вагою товстих лап
Поламав він все квіточки.
Завдання «Збери квіти в клумбах» (Робота з блоками Дьениша і 2 обруча). Зібрати в обручі блоки: жовтий обруч всі товсті, червоний - круглі, у синій - великі, в зелений - всі тонкі.
Вихователь виставляє на мольберт картинку із зображенням куща, з - за якого видно лисячі хвости.
Хто це там за кущем сховався? (Лисиця.) Скільки їх? (3) Як ви здогадалися? Хвости різні або однакові за величиною? (Відповіді дітей).
Лисиця. Я своїм лисятам купила рукавички. А вони їх переплутали. Допоможіть розібратися.
Вихователь показує картинку із зображенням п'яти рукавиць з візерунками. Діти підбирають з них дві пари.
Вихователь. Порахуємо, скільки звірів Колобок зустрів у лісі? (4)
Хто був першим? Третім? Четвертим? Другим? Яким за рахунком був ведмідь? (лисиця, заєць, вовк).
А зараз пора додому, Колобка чекають бабуся і дідусь.
Діти йдуть по доріжках додому.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове