logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Веселе коло»

Заняття по математиці у другій молодшій групі.

Автор: вихователь Юдіна Діана Миколаївна, МДОУ N31 "Журавлик" - ЦРР, р. Старий Оскол.

 

Мета:
Розкрити вміння дітей встановлювати відповідність між множинами у визначенні більшого і меншого кількості, вміння дітей у порядковому рахунку до п'яти, розрізняти і називати геометричні фігури (коло, квадрат, трикутник, прямокутник), знання основних категорій кольорів (червоний, синій, зелений, жовтий), орієнтуватися в просторі. Розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу. Виховувати дружелюбність, взаємодопомога.

Обладнання:
Коло - великий з картону, рамки - вкладиші з геометричними фігурами, пірамідка «Лошарік», дидактична гра «Чудовий килим» (килим розділений на чотири квадрати: зелений, блакитний, синій, жовтий), мильні бульбашки на кожну дитину.

Хід заняття
Вихователь. Жив був коло у своєму круглому будиночку. Він слухав, як цокає його круглі годинники, дивився свій круглий телевізор. А на своїй круглої печі готував собі цілий сніданок. Але йому було дуже сумно. Як ви думаєте, чому колі було сумно?
Діти. Тому що він жив один, у нього не було друзів.

Вихователь. Ми могли б допомогти колу знайти друзів. Скажіть, які ви знаєте предмети, схожі на коло?
Діти. Тарілка, колесо, кільце, кермо.
Вихователь. А хіба у кола друзі можуть бути тільки круглі?
Вихователь разом з дітьми знаходить коробку з геометричними фігурами, розглядають їх.
Вихователь. Які це фігури?
Діти. Коло, квадрат, трикутник, прямокутник.
Вихователь. Якого вони кольору? Якого розміру? Я пропоную поселити геометричні фігури в будиночки. Адже, як ви пам'ятаєте, у нашого кола є свій будинок.
Діти сідають за столи, на яких лежать рамки - вкладиші з геометричними фігурами. Для виконання цього завдання діти проводять доріжку червоного кольору від самого великого квадрата до самого маленького. А з набору геометричних фігур вибирають потрібний за розміром квадрат і заселяють його в будиночок. Те ж саме відбувається з трикутником, прямокутником.
Вихователь. Молодці, а тепер трошки відпочинемо.
Фізкультхвилинка
У дитячому садку діти-
Всі такі шалунішка!
Ми зараз похлопаем,
А потім потопаем,
А тепер ми обернемося,
І всі разом посміхнемося!
Вихователь. Що ж сталося з нашим колом?
Діти. Він посміхнувся.

 

Вихователь. Так, він радий новим друзям і в подяку дарує вам кульки, але не прості, а чарівні. Я пропоную з ними пограти, що - небудь з них зібрати.
Діти і вихователь збирають пірамідку «Лошарік».
Вихователь. «Лошарік» приготував нам сюрприз.
Вихователь стеллит «Чудовий килим». Діти сідають навколо нього.
Вихователь. Хлопці, закрийте очі і уявіть зелену галявину. Ось вона (показ на зелений квадрат). А що може рости на галявині?
Діти. Квіти
Вихователь. Катя, посади квіти. Порахуйте, скільки квітів посадила Катя?
Діти. Один, два, три, чотири.
Вихователь. А тепер уявімо блакитне небо (показ на блакитний квадрат). Хто по небу літає?
Діти. Метелики, птахи.
Вихователь. Порахуйте, скільки метеликів? Скільки пташок? Кого більше, метеликів або пташок? А хто живе в морі?
Діти. Рибки.
Вихователь. Скільки рибок пливе наліво? Скільки пливе направо? В яку сторону їх пливе менше? На жовтому квадраті лежить конверт з картками.
Вихователь з дітьми грають у гру «Що зайве?»
Вихователь. Що зайве на цій картці? Чому?
1 картка: Іграшки - яблуко.
2 картка: Посуд - книга.
3 картка: овочі - мильні бульбашки.
Вихователь. Молодці, всі добре впоралися із завданнями Лошарика. А тепер ми пограємо з мильними бульбашками.
Відкриваємо ковпачки,
Видуваємо бульбашки.
Ось такі - подивися!
Всі вони повітряні
І дуже не слухняні!
Як би нам їх піймати,
На долоньці потримати!
Діти, що стоять у центрі кола видувають мильні бульбашки. А діти, які стоять по колу їх ловлять долоньками.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове