logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Перше знайомство. Спостереження за кішкою»

Конспект інтегрованого заняття з пізнавального розвитку.

Автор: З. О. Донцова, вихователь МБДОУ ДСКВ N2 «Калинка» Місто Нижньовартовськ.

 

Мета:

  1. Сприяти появі у дітей симпатії до кішці, бажання спілкуватися з нею (ласкаво називати, ніжно погладити, погодувати, пограти) - накопичення у дітей конкретних уявлень про кішку: ознаки зовнішнього вигляду (велика, сіра, з м'якою, пухнастою шерстю; є голова, очі - щоб дивитися, вуха - щоб чути, рот із зубами - щоб їсти; лапи - щоб ходити, лазити, бігати), особливості поведінки (кішка нявкає - «розмовляє», хлепче молоко, любить їсти м'ясо, рибу, кішка жива).
  2. Розвивати вміння спостерігати, приймати мета спостереження, уважно розглядати. Говорити про побачене, використовуючи знайомі слова і вирази. Розвивати інтерес, тактильні відчуття, дрібну моторику пальців рук, зорову пам'ять.
  3. Виховувати любов до тварин, бажання берегти тварина, не ображати його, прищеплювати початку екологічного виховання.

Методичні прийоми:
- наочно-дієві: розглядання живого об'єкта в дію, розглядання ілюстративного матеріалу, спостереження за поведінкою;
- практичні: обмацування, погладжування, сортування предметів;
- словесні методи: використання слів і виразів, звуконаслідування, динаміка звуку мови і дихання;
- ігровий метод: драматизація частини казки «Забудькуватий кошеня».

Попередня робота:

  1. Розглядання ілюстративного матеріалу з добірки про домашніх тварин.
  2. Блок занять за проектом «Кошкін будинок» про кішок
  3. Бесіди з дітьми про домашніх тварин
  4. Розповіді дітей з особистого досвіду про домашніх тварин.
  5. Рухлива гра «Пташки і кіт»
  6. Рухлива гра «Кіт і мишки».
  7. Заняття з изодеятельности «Кішка».
  8. Читання дітям «Вусатий смугастий».
  9. Читання казки «Забудькуватий кошеня».

Матеріали до заняття:

  1. Живий об'єкт кішка.
  2. Миска з молоком і картка з зображенням молока і молочних продуктів.
  3. Миска з шматочками м'яса, риби і картка з зображенням м'яса і риби.
  4. Ілюстративний матеріал-підбірка «Домашні тварини»
  5. Набір іграшкових кішок, кошенят (для вправи на звуконаслідування).
  6. Набір іграшкових домашніх тварин для драматизації казки «Забывчиваый кошеня».

 

Хід заняття.
Сюрпризный - прихід кішки.
Вихователь - до нас в гості прийшла кішка. Її звуть «Муся» (примовляю: «Муся, Мусенька»).
-Подобається їй у мене? (Так)
-Як дізналися? (не тікає, сидить, не дряпає).
-Пущу її на підлогу. Подивимося, що буде робити. (іде, пішла).
-Які у неї ноги?
-Як називаються? (лапки).
-Скільки їх у Мусеньки? (Порахуємо: дві і дві! Дві спереду і два ззаду.)
-Навіщо Мусі лапки? Закрийте очі послухайте, як ходить Муся. (тихо, не чути).
-Чому кішка ходить тихо? (показую лапки з подушечками)
-Поклич Маша кішку.
-Чули, як тихо йшла? М'які подушечки На лапках, тому ходить тихо.
-Хороша Муся. Подивіться як я її поглажу: від голови до хвоста - з вовни (пропоную дітям погладити кішку, ласкаво розмовляючи з нею). Мусі подобається, коли її гладять.
-Яка шерсть у кішки?
-За чим шерсть кішці? (гладжу кішку).
-Послухайте, як кішка муркоче, коли їй приємно.
-А як кішка просить їсти? Муся забула, як треба просити їсти, підкажіть їй (діти підказують).
-Муся почула? Як дізналися? (вушка повернула)
-Які вушка у Мусі? Навіщо вони? (пропоную покликати кішку на ім'я, ласкаво, неголосно).
-Почула кішка? Як дізналися? (звернутися до кількох дітей).
-А навіщо кішці вуса і ніс, хто знає? (вислухати відповіді).
-Давайте подивимося (покласти перед кішкою молоко в мисці, кубик і цукерку).
-Пригостимо Мусю. Як Муся дізналася де яка їжа? (понюха, подивилася, нюхала носом, ворушила вусами).
-Що вона вибрала, що вона любить? (відповіді дітей).
-Подивіться як вона їсть (м'ясо, рибу).
-Чому лапою тримає? (відповіді дітей).
-У неї кігті гострі, великі. Навіщо кішці кігті? (тримати їжу, дряпати, захищатися від ворогів).
-Що допомагає Муське жувати м'ясо? (зуби).
-Які зуби? (маленькі, але дуже гострі).
-Поїла. Дамо Мусі молока? Що робить? Хлепче мовою. А лапки де? (коли п'є, лапками не тримає).
-Що любить пити Муся? (молоко).
Сподобалася вам Муся? Вона сита задоволена. Ви їй теж сподобалися. Зараз Муся відпочине, потім буде грати снами. Погладьте її, назвіть ласкаво, їй буде приємно. Муся - жива кішка.
-У нас у групі теж є кішки. Вони оселилися ось тут. (взяти кішок-іграшок з полиці).
-Як кішка просить їсти? (відповіді дітей).
-А як ми її покличемо? (кіс-кіс).
-А одного разу маленький кошеня забув, як треба просити їсти.
-Наш кошеня (у Даші) попросив допомогти корову (дати Валері) як треба запитати їжу. Корова сказала (відповідь Валери). Кошеня сказав (відповідь Даші). Тоді кошеня у(у Люби) попросив у вівці (іграшка у кого небудь з дітей) допомогти. Вівця сказала (відповіді дітей). Кошеня відповів (відповідь дитини).
Тут кошеня зустрів порося (у дитини іграшка). І попросив його допомогти (дитина просить). Свиня сказала (відповідь дитини). Кошеня відповів (відповідь дитини).
А дорослий кіт (показую іграшку) раптом сказав: «Щоб тобі дали поїсти, треба просто сказати: Мяу! (разом хором) і тоді тобі дадуть поїсти».

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове