Конспекти занять з дітьми.
«Пташиний двір»
Конспект
інтегрованого заняття
з пізнавального розвитку.
Автор: З. О. Донцова, вихователь МБДОУ ДСКВ N2 «Калинка» Місто Нижньовартовськ.
Мета:
- Закріплювати уявлення про домашніх птахів, знати, називати птахів - «півень», «курка», «качка», «гусак».
- Активізувати в мовленні дієслова: сокоче, крякає, гогоче, плаває.
- Визначати і називати домашніх птахів за звуконаслідування, використовувати в активній мові прийменники «в», «за», «на».
- Привчати поступово, повільно видихати повітря через рот.
- Формувати уявлення про воду.
- Розвивати пізнавальний інтерес дитини в процесі експериментування з рідинами.
- Спонукати самостійно, знаходити рішення проблеми і висловлювати свою думку.
- Розвивати спостережливість, інтерес, тактильні відчуття, дрібну моторику пальців рук, зорову та слухову пам'ять
- Виховувати любов до живих, вміння співчувати, співпереживати, прищеплювати початку екологічного виховання.
Матеріал і устаткування:
- Костюм бабусі.
- Кошик з півником та курочкою (іграшки).
- Макет птиці (качка або гусак).
- Картки до гри «Хто що їсть?».
- Таз з водою, задрапірований під ставок.
- Качка з каченятами (іграшки).
- Гуска (іграшка)
- Пір'я птахів за кількістю дітей.
- набір «Курчат».
- Пшоно, крупа для корму курчатам.
- Набір «Пташник»
- Магнітофон з музичними записами
Методичні прийоми:
- Наочно-дидактичні: показ карток, використання наочності.
- Словесні прийоми: повтори, звуконаслідування, використання фольклорного матеріалу, використання віршованого матеріалу.
- Тактильні: обмацування.
- Музично-слухові: використання музичного твору.
- Експериментування: досвід, обстеження.
- Ігрові: обігрування сценок, рухливі музичні ігри.
Попередня робота:
- Читання віршів, пісень, літературних творів малих форм по темі «Птахи».
- Читання оповідання К. Ушинського «Півник з сім'єю»
- Бесіда з дітьми про поняття «Лихо - горе - неприємності»
- Розглядання птахів-муляжів, знайомство з особливостями оперення птахів і будівель частин тіла птахів.
- Розглядання слідів птахів на прогулянці.
- Бесіда з дітьми про домашніх птахів, про кормі птахів, про те, де вони живуть під час виготовлення вироби «Пташник».
- Робота над проектом «Котячий будинок».
Хід заняття:
Входить бабуся з кошиком. В кошику півник і курочка (Вже знайомі дітям).
- Доброго дня. діти! (Діти вітаються)
- Як ваші справи? (Діти відповідають)
Діти - А що у вас в корзині?
- Півник та курочка.
- А чому вони не співають?
- Вони засмутилися, так як втратили своїх курчат!
Я разом з півником та курочкою йду шукати курчат.
-Ви мені допоможете.
- Так!
- Ходімо шукати.
- Бабуся разом з дітьми йдуть по кімнаті, і доходять до галявини з гускою.
- Хто це, діти?
- Гуска.
- А як гуси вітаються з нами?
- Гуси гелгочуть га-га-га!
-Так, вони ґелґочуть.
-Гуска чекає гостей, приготувала для них частування.
-Це хто? (показ картки) - це корова.
- Що вона жує?
- Сіно, траву (знайти картку з зображенням сіна, трави).
- Це хто? (собачка)
-Що вона гризе? (кісточки).
-Це хто? (кішка).
-Що вона хлепче? (молочко).
-А це що таке?
-Це пшоно.
-Як ви думаєте, для кого гуска приготувала пшоно?
-Для курчат.
-Нам гуска віддала пшоно пригостити курчат.
-Спасибі тобі.
-А ми знаємо пісеньку про веселих гусей! (включити музику)
Музична гра «Жили у бабусі»
-До побачення гуси, нам пора йти далі.
-Хто це?
-Качка.
- З ким?
-З каченятами.
-Що вони роблять?
-Плавають.
-Де вони плавають? (у воді), (у ставку)
-Як качка кличе каченят? Кря-кря-кря!
-Дути на каченят!
-На кого дути? На каченят.
Вправа на дихання «Каченята плавають».
- Качки і гуси покриті особливими пір'ям, які не тонуть.
-Помацайте пір'я, які вони легкі і гладкі.
-Які вони? (діти відповідають).
-Світла допоможи качці вивести каченят на бережок.
-Діти візьміть пір'ячко з підноса.
-Які пір'я? (легкі, м'які, сухі).
-Покладіть пір'ячко на воду, подуйте на них.
-Що роблять пір'ячко? (вони плавають).
-Візьміть пір'ячко в руки. Які пір'я? (сухі пір'ячко).
-Пір'я тонуть у воді? (ні, не тонуть).
-Качки і гуси покриті пір'ям які не мокнуть і не тонуть.
-Для нашої качечки ми теж заспіваємо пісеньку на пташиному дворі.
Артикуляційна гімнастика на «Пташиному дворі».
-До побачення качка. Нам час далі йти, шукати курчат.
-Куди ми прийшли? (господарський двір).
-Давайте пошукаємо курчат близько пташиного будиночка.
-Як він називається? (пташник).
-Валера подивися всередині пташника, курчата там? (ні).
-Артем подивися за пташником.
-За пташником немає курчат.
-Поліна пошукай біля пташника.
-Біля пташника не курчат.
-Що це? (сліди).
-Чиї сліди? (курчат).
-Підемо по слідах.
Знаходимо курчат на галявині, вони щось шукають.
-Що ж вони шукають? (діти відповідають).
-Люба знає, що можуть шукати курчата і розповість нам.
Люба розповідає вірш.
-Спасибі, Люба, молодець.
-Півник так зрадів, що навіть заспівав нам пісеньку(спів півня).
-Півник, курочка, вам гуска подарувала пшона. Куди ж його висипати? (в годівницю).
-Діти, допоможіть півнику і курочку відвести курчат додому.
-Беріть по одному курчаті і несіть їх в пташник.
-Нехай півник і курочка годують курчат, а ми пограємо в гру «Квочка і курчата» (діти одягають маски курчат).
Курочка: Ко-Ко-ко, ко-ко-ко
Не ходіть далеко,
Лапками гребіть,
Зерныки шукайте.
Діти під музику ходять по кімнаті, шукають зернятка, гребуть лапками.
Курочка: у всі сторони дивіться і кота не пропустіть.
- Кіт йде!
(діти біжать до курочку і ховаються під крилами кіт йде).
-Діти, поки ми грали, курчата склювали всі пшоно і зараз хочуть спати.
-Півник, курочка і я говоримо вам молодці діти, дякую вам.
Тихо, скажімо, до побачення - курчата вже заснули - і підемо по своїх справах.