logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Допоможи собі сам»

Ігри-тренінги в роботі з дітьми з надання елементарної допомоги.

Автори: Вихователі Іванченко Е. Н., Абаринева Т. Б., вчитель-логопед Чукина Е. Т., МАДОУЦРР-д/с N18 міста Кропоткіна, Краснодарського краю.

 

Мета:
Формувати уявлення дітей про елементарної допомоги, у разі травми вміти застосовувати її для себе чи товариша, до приходу дорослого.
Продовжувати вчити дітей прогнозувати можливі травматичні ситуації.
Вчити звертатися за допомогою до дорослого, чітко і ясно розповідати про проблеми, називати свою домашню адресу. Вміти користуватися телефоном.
Розвивати увагу, пам'ять, мислення.
Продовжувати формувати вміння діяти узгоджено в команді.
 
Попередня робота: Розповідь вихователя, малювання на тему: «Небезпеки навколо мене», ігри «Як уникнути неприємності», робота з валеології з картками «Мій організм», «Що шкідливо, а що корисно».

 

Хід заняття.
Діти сидять на дивані, лавочці і нудьгують...
Вихователь: Хто на лавці сидів,
Хто на вулицю дивився,
Рома співав, Андрій мукав,
Савік наш ногою качав,
Галя сіла на паркані,
Кіт заліз на горище,
Раптом сказала дітям Аня просто так:
Аня: Я люблю, хлопці, літо.
Влітку можна все на світі.
Можна влітку засмагати,
В синє море пірнати,
Але мені сказала мама,
Що всім потрібна панама,
Щоб сонячний удар,
Мені по голові не дав.
Вихователь: В куточку нудьгував Артем.
Відповідав він їй потім:
Артем: Влітку різні занози,
Мухи, комарі і оси,
Цікаво спостерігати,
Але обережність треба знати-
Якби в руці тримала,
Оса ба запустила жало.
Вихователь: Даша тільки зітхнула.
Даша: Я так відпочила взимку,
Зимою сани і ковзани,
Ялинки, світять вогники.
Вихователь: Але відповів їй Андрій,
У спорті немає його швидше.
Андрій: Взимку на вулиці мороз,
Відморозиш щоки, ніс.
Вихователь: І Савелій не мовчав:
Савелій: Я б випив міцний чай,
З'їв би смачний бутерброд,
Зажурився мій щось рот.
Вихователь: Голос подала Олеся.
Вона маленький професор.
Олеся: Ніж нам брати з тобою рано,
Заболить на пальці рана,
Чайник пором пече,
Закричиш у весь свій рот.

Вихователь: Ромі нудно стало раптом,
Оглянув дітей навколо.

Рома: Давно ми з вами не грали
У ловишки або догонялы.
Вихователь: Розсердилася раптом Аліна
Майбутня балерина.
Аліна: Набридли твої ігри,
Шум і крики, біганина,
Шишки, садна, ушиби.
Отримує дітвора.
Вихователь: Стоп, стоп, стоп!
Щось ви зовсім засумували, так взагалі можна захворіти. Звичайно, навколо нас багато небезпечних речей і, якщо ними правильно користуватися, можна отримати травму. Хочете, я загадаю вам загадки? А ви отгадаете і поясніть, чим може бути небезпечний цей предмет чи природне явище.
- У мене є лезо, гостре залізне
Звертайтеся обережно,
адже їм можна порізатися (ніж)
- Чим небезпечний цей предмет?
- Пливе електрохід.
То назад, то вперед (праска).
- Чому дітям не можна користуватися праскою?
- Мої промені так сильно палять.
Ти засмагай, але обережно
Спочатку можна п'ять хвилин,
А після десять можна (сонце).
- Чим сонце може нашкодити людям?
- Старий біля воріт
Тепло уволок,
Сам не біжить
Але стояти не велить (мороз).
- Що може злучити на морозі?
Вихователь: Молодці, ви правильно відповіли. Добре, коли вдома є дорослі - вони нададуть вам першу допомогу. А якщо нікого немає, що ж робити, якщо сталася біда? Хто нам зможе пояснити? Відгадайте мою загадку, вона вам підкаже.
- Хто дні хвороби всіх корисніше,
І лікує нас від усіх хвороб?
Дитина: Всі хвороби лікує лікар,
Він вколе - ти не плач,
Веселіше дивись навколо
Дитячий лікар хлопцям друг.

Вихователь: Правильно. А хто допомагає лікарю в його роботі? Хто у нас в дитячому саду стежить за вашим здоров'ям? (Медсестра).
І сьогодні у нас в гостях старша медсестра нашого дитячого садка Віолетта Михайлівна.
Медсестра: Що сталося, чому ви не граєте, не гуляєте на вулиці, а сидите і сумуєте?
Дитина: Що ж робити?
Як нам бути?
Хто нам зможе пояснити:
Якщо раптом нам неприємності
Зустрінуться у дорозі,
Як нам поводитися?
Ось, приміром, замерзають
У нас руки, щоки, ніс,
Або раптом порізав палець,
Або вкусив Барбос,
Кров пішла у нас з носа,
Закрутилася голова,
Як нам бути з такою проблемою,
Як вирішувати ці справи?
Медсестра: Головне, діти, бути уважним,
Тоді неприємності вас будуть обходити.
Я вам, хлопці, розповім,
Що вас може чекати
І всіх сьогодні навчу,
Як проблеми треба перемагати.
Медсестра показує сюжетні картинки з видами травм, супроводжує показ роз'ясненнями:
- Якщо щоки замерзають,
Якщо носик мерзнути став,
Треба щоб своїм шарфом
Їх дитина розтирав.
Замерзають твої ніжки -
Більше рухайся, ходи,
Будинки випий гарячого чаю
І просуши чоботи.
- Ти вдарив ногу боляче,
Біль злетіла до небес.
Ні, не плачте даремно,
Кладіть на забій холодний компрес.
- Ти порізав собі палець,
Кров з рани раптом пішла
Не лякайся, мій любий,
Нестрашні твої справи.
Підніми руку вище
І трохи побудь
А потім промий всю рану
Не поспішаючи, перев'яжи.
- Малюк, на сонці не бігай,
Можна отримати сонячний удар,
Буде голова кружляти,
Може навіть початися жар,
Може кров з носа піти,
Тому з цим ти не жартуй.
По - перше, без кепки - панамки
Ти влітку гуляти не ходи,
А якщо все ж стало погано,
То в тінь швидше йди.
Приляж, прохолодної води випий,
Холодний компрес поклади.
Будь розумницею - все скоро пройде,
А значить, усміхнись і не сумуй.
- Ти сильно обпікся - не треба кричати,
А потрібно швидше собі допомагати:
Холодний компрес на опік ми покладемо,
Ми плакати не будемо, заспокоїться зможемо.
Біль приборкати ти як хижака зміг,
Тому що собі дуже швидко допоміг.
Хлопці, вам все зрозуміло? Тепер я впевнена, ви зможете надати собі допомогу, якщо трапиться неприємність. Я хочу подарувати вам ці картинки, щоб ви навчили своїх друзів надавати першу допомогу.

Дитина:
- Спасибі нашій медсестрі,
що роз'яснила дітлахам,
Коли та як себе вести
Яку допомогу надати
І як нам уникнути біди,
Але головне, треба бути слухняним,
Щоб тільки радість в дім свій приносити,
Тоді ти будеш рости міцним і здоровим
На радість татові, мамі, садку і школі.

Вихователь дякує медсестру. Вона йде.
-Хлопці, ви добре запам'ятали, що розповіла вам Віолетта Михайлівна
Діти:
- ТАК!
 
Вихователь:
- Давайте це перевіримо! Я пропоную вам гру «Якщо малюк поранився»
(Діти сидять за столом. Перед кожним - двостороння картка: з одного боку - дитина з травмою, з іншого - способи надання першої допомоги.
Педагог пропонує картку з проблемною ситуацією, діти підбирають маленькі картки з правилами надання першої допомоги. Потім перевіряють себе, перевернувши картку. Педагог уточнює відповіді).
Вихователь: Зараз я пропоную вам відпочити, і зробити зарядку.
Музична гра: «Зарядка».
Вихователь: Відпочили. Зараз вас чекають випробування. Ми розділимося на дві команди, придумаємо їм назви, виберемо капітанів.
Журі займає свої місця.
Команди «Айболитики», «Спасайкины».
Перше завдання: надати першу допомогу потерпілим (ляльки)
Мета: Вміти застосовувати на практиці отримані знання.
Друге завдання. Дзвінок другу.
Мета: Вміти в екстреному випадку користуватися телефоном. Чітко та ясно розповісти про свою проблему, назвати домашню адресу.
Третє завдання. Дізнайся і розкажи.
Мета: Вміти бачити небезпечні ситуації на картині, передбачати , чим вони можуть бути небезпечні, і знати як її уникнути.

  1. Не грайте гострими виделками, ножами,

Адже такою іграшкою просто що-небудь поранити
Буде боляче, сумно,
Мама полає, невже вам іграшок в будинку не вистачає.

  1. Коли в каструлі окріп

Не торкайся до неї дружок
І дуже обережний будь
Її так просто обернути
Повір, кипляча вода,
Була опасною завжди.

  1. На пустирі або на звалищі не варто стрибати і грати

Кидають банки, кістки, палиці, не треба підбирати сміття.
Такі скла і залозки небезпечні нашій дітворі.
Пустир для ігор зовсім не місце - грайте краще у дворі.

  1. По деревах лазити дуже цікаво,

Тільки це важко - кожному відомо.
Можна напоротися на корявий сук
Або гілка може вислизнути з рук.
Падати дуже боляче і розбитися можна
Так що, хлопці, будьте обережні.

  1. Будь-який малюк повинен запам'ятати

Будь з розеткою обережний
З нею не повинен ти грати
Шпильку, цвях туди пхати.
Справа скінчиться бідою
Струм в розетці дуже злий.

  1. Пігулки і таблетки не можна потайки ковтати!

Про це наші дітки зобов'язані дізнатися.
От якщо захворієте - лікаря вам покличуть,
Дорослі таблетку вам самі принесуть.
Але якщо не хворі ви - таблетки їсти не можна,
Ковтати їх без причини небезпечно вам друзі!
Адже отруїтися можна - в таких таблетках шкоду.
Так будьте обережні живіть багато років!

  1. На балконі - так і знай!

Ти на стільці не вставай,
На перила не взбирайся,
Низько не перегибайся -
Це може бути небезпечно:
Падати зверху так жахливо!

  1. Один, по перилах небезпечно кататися -

Можна відхилитися і не втриматися
Або штанами за болт зачепитися...
Боляче спиною на сходинки звалитися ,
Або зірвешся в проліт - що тоді?
Це вже страшніше справи!
Так що не ризикуй, не катайся,
А по сходинках спокійно спускайся.
Четверте завдання: «Спритні та кмітливі»
Мета: Вміти знаходити вихід з проблемної ситуації. Вчити працювати узгоджено, допомагати товаришам.
Командам пропонуються за 10 повітряних куль. Всередині - листок зі словом.
Завдання: лопнути кульки без допомоги рук і ніг, зібрати слова і прочитати.
(слова - якості, якими володіють рятувальники)

Вихователь: Слово надається журі.
Журі підводить підсумок гри, нагороджує переможців.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове